yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

Zespół Regionalny "Porąbcoki" gościem specjalnym 45. "Limanowskiej Słazy"

Zespół Regionalny "Porąbcoki" gościem specjalnym 45. "Limanowskiej Słazy"
Limanowski Dom Kultury, przygotował dla uczestników przesłuchań konkursowych i szanownej publiczności Jubileuszowej, 45. "Limanowskiej Słazy" coś wyjątkowego. W sobotni wieczór zapraszamy na występ Zespołu Regionalnego „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej.

Chociaż historia tego zespołu po reaktywacji liczy niewiele ponad 10 lat to jest on już niezwykle utytułowany. Dorobek zespołu to wiele nagród oraz występów w konkursach min. o 'Krakowski Wianek' w Szczurowej oraz 'Złotą Różdżkę' w Łużnej na „Przeglądzie zwyczajów i obrzędów ludowych w Łużnej”, „XXXI Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego” w Trzcianie koło Rzeszowa, Biesiadzie Karpackiej w Nowym Sączu, a także na Biesiadzie Agroturystycznej w Porąbce Uszewskiej.

Zespół kultywuje zwyczaje, obrzędy, tańce i pieśni regionu krakowiaków wschodnich, których tradycja ludowa wywodzi się z zespołu "Porąbczanie" działającego w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

Grupę tworzą mieszkańcy Porąbki Uszewskiej w wieku od 7 do 77 lat.

Występ zespołu zaplanowano na godzinę 20:30.

Mamy nadzieje, że występ zespołu umili Państwu ten „andrzejkowy” wieczór.
 

Zapraszamy!

45. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Festiwal wspierają Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, TV28, Limanowa.in

Sponsorami festiwalu są: TYMBARK - MWS SP. Z O.O. SP.K. oraz MROŻEK WILHELM ELEKTRICAL Zakład Elektroinstalacyjny, Usługi Budowlane
Czytań: 752prDodano: 13:12, 21.11.2019r.

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury