yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

Parlament Europejski - Twój punkt oparcia: projekcja filmu Anny Ferens

Parlament Europejski - Twój punkt oparcia: projekcja filmu Anny Ferens
W najbliższy piątek 15 listopada 2013 r., o godz. 15:00 w Limanowskim Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4 z inicjatywy Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika odbędzie się prezentacja, pn. Parlament Europejski – Twój Punkt Oparcia połączona z projekcją filmu Anny Ferens.

Film Punkt Oparcia w reżyserii Anny Ferens to pasjonująca opowieść o tym jak w latach 80-tych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego. Reżyserka dotarła do wielu uczestników wydarzeń z lat osiemdziesiątych i nagrała rozmowy z opozycjonistami z dawnej Czechosłowacji, Estonii, Polski, Rumunii i Węgier, a także z niektórymi ówczesnymi europarlamentarzystami, inicjatorami rezolucji w sprawach Europy Wschodniej.

Film stanowi wyjątkową wizytówkę Parlamentu Europejskiego i może być okazją do przybliżenia jego działalności obywatelom Polski. Dokument ten  powstał według pomysłu Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, który odkrył, że w brukselskim archiwum są nagrania video i audio z debat z lat 80-tych (również z wizyty Jana Pawła II).

Zapraszamy w najbliższy piątek 15 listopada do Sali Kameralnej Limanowskiego Domu Kultury na godzinę 15:00.  
Czytań: 1261prDodano: 17:00, 12.11.2013r.

O Limanowskim Domu Kultury