yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

41. Limanowska Słaza - kolejność prezentacji (wersja ostateczna)

41. Limanowska Słaza - kolejność prezentacji (wersja ostateczna)
Limanowski Dom Kultury ma przyjemność przedstawić kolejność wystąpień podczas 41. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza. Na widzów czekać będzie 95 prezentacji w kategoriach: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.

W tegorocznej Limanowskiej Słazie wystąpi ok. 700 wykonawców z całego regionu Limanowszczyzny i nie tylko. Festiwal rozpocznie się 5 listopada o godz. 14:00 i potrwa do niedzieli, kiedy to o godz. 15:00 poznamy jego zwycięzców. Wszystkie koncerty odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Poniżej znajduje się kolejność prezentacji.
 
CZWARTEK, 5 listopada 2015 r. ROZPOCZĘCIE godz. 14:00
LP NAZWA KATEGORIA MIEJSCOWOŚĆ GODZINA
1 Anna Łysek gawęda, 13 lat Mszana Dolna 14:05
2 Łucja Wojtas skrzypce, 8 lat Kamienica 14:10
3 Jakub Drabik i Kornelia Tokarczyk, Patryk Cedzidło, Albert Wąchała mistrz i uczeń Kamienica 14:15
4 Anna Łysek śpiew, 13 lat Mszana Dolna 14:25
5 Anna Więcławek skrzypce, 9 lat Kamienica 14:30
6 Barbara Stożek i Bernadetta Łabuz mistrz i uczeń Mszana Dolna 14:35
7 Angelica Faltyn skrzypce, 14 lat Kamienica 14:40
8 MALI SZCZYRZYCANIE zespół dziecięcy Szczyrzyc 14:45
9 Maria Franczak gawęda, dorosła Stara Wieś, gm. Limanowa 15:05
10 Anna Gajewska śpiew, dorosły Mszana Dolna 15:15
11 Karolina Nowak skrzypce, 14 lat Janowice, gm. Jodłownik 15:20
12 Maria Franczak śpiew, dorosły Stara Wieś, gm. Limanowa 15:25
13 Słomcanki grupa śpiewacza, dorosła Mszana Dolna – Miasto 15:30
14 Szczyrzycanie muzyka młodzieżowa Pogorzany, gm. Jodłownik 15:35
15 Zofia Michałek gawęda, dorosła Dobra 15:45
16 Barbara Stożek piszczałka, dorosła Mszana Dolna 15:55
17 Piotr Kurczab gawęda, 9 lat Męcina, gm. Limanowa 16:00
18 Mali Męcinianie grupa śpiewacza, dziecięca Męcina, gm. Limanowa 16:05
19 MALI MĘCINIANIE zespół dzieci/młodzież Męcina, gm. Limanowa 16:10

 
OFICJALNE ROZPOCZĘCIE 41. FESTIWALU LIMANOWSKA SŁAZA 16:30
20 Mateusz Bargieł trąbka, dorosły Stronie, gm. Łukowica 17:00
21 Gabriela Szczesiak gawęda, 9 lat Przyszowa, gm. Łukowica 17:05
22 Marzena Liszka skrzypce, dorosła Stronie, gm. Łukowica 17:10
23 Dziewczęca grupa śpiewacza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej grupa śpiewacza, dziecięca Przyszowa, gm. Łukowica 17:15
24 MALI SŁOPNICZANIE zespół dziecięcy Słopnice 17:20
25 Łostowianki grupa śpiewacza, młodzieżowa Łostówka, gm. Mszana Dolna 17:40
26 Mariola Lorek śpiew, 16 lat Przyszowa, gm. Łukowica 17:45
27 Jan Lorek gawęda, dorosła Przyszowa, gm. Łukowica 17:50
28 Mali Łostowianie muzyka dziecięca Łostówka, gm. Mszana Dolna 18:00
29 Angelika Kubas śpiew, 15 lat ZSP w Sadku – Kostrzy 18:10
30 Tomasz Łabuz skrzypce, 12 lat Łostówka, gm. Mszana Dolna 18:15
31 Wojciech Tabor śpiew, 10 lat ZSP w Sadku – Kostrzy 18:20
32 Kapela znad Smolinka muzyka dorosła Męcina, gm. Limanowa 18:25
33 Jan Lorek śpiew, dorosły Przyszowa, gm. Łukowica 18:35
34 Męska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego „Śwarni Łojce” z Sadku – Kostrzy grupa śpiewacza, dorosła Sadek, gm. Jodłownik 18:40
35 Karolina Kraus śpiew, 11 lat Olszówka, gm. Mszana Dolna 18:45
36 OLSZOWIANIE zespół dziecięcy Olszówka, gm. Mszana Dolna 18:50
37 Maria Nawara śpiew, dorosła Olszówka, gm. Mszana Dolna 19:10
38 Olszowianki grupa śpiewacza, młodzież Olszówka, gm. Mszana Dolna 19:15
39 Maria Nawara gawęda, dorosła Olszówka, gm. Mszana Dolna 19:20
40 Rabianie muzyka młodzieżowa Raba Niżna, gm. Mszana D. 19:30
41 KGW Olszówka grupa śpiewacza dorosła Olszówka, gm. Mszana Dolna 19:40
42 RABIANIE zespół młodzieżowy Raba Niżna, gm. Mszana D. 19:45

 
Zakończenie pierwszego dnia festiwalu
 

 
OMÓWIENIA godz. 20:10, sala kameralna

PIĄTEK, 6 listopada 2015 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
LP NAZWA KATEGORIA MIEJSCOWOŚĆ GODZINA
1 Tadeusz Wielgus heligonka, dorosły Nowy Sącz 15:10
2 Jakub Rusiecki i Joanna Dudzik mistrz i uczeń Rabka Zdrój/Łostówka 15:15
3 Limanowianie grupa śpiewacza młodzieżowa Limanowa - miasto 15:20
4 Kamionickie Dziopiota grupa śpiewacza Kamienica 15:25
5 Marta Kosecka skrzypce, Rojówka, gm. Łososina Dolna 15:30
6 Marta Bednarz śpiew, 17 lat Kanina, gm. Niedźwiedź 15:35
7 Paweł Bednarz skrzypce, 16 lat Kanina, gm. Niedźwiedź 15:40
8 Jan Jania skrzypce, Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź 15:45
9 Bronisław Kaczor i Marcin Kaczor, Konrad Kowalczyk mistrz i uczeń Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź 15:50
10 Andrzej Krzysztofiak skrzypce, dorosły Kanina, gm. Niedźwiedź 15:55
11 Porębiański Ród grupa śpiewacza dorosła Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź 16:00
12 Pnioki muzyka dorosła Jodłownik 16:05
13 Sławomir Kurek skrzypce, dorosły Wilkowisko, gm. Jodłownik 16:15
14 Przyszowianie muzyka dorosła Przyszowa, gm. Łukowica 16:25

 
PRZERWA 16:40 – 17:10
 

 

 
OMÓWIENIA Sala kameralna 17:10 – 18:10
 
15 Stanisław Ptaszek gawęda, dorosła Pasierbiec, gm. Limanowa 18:10
16 Paweł Smaciarz skrzypce, 11 lat Niedźwiedź 18:20
17 Słopnicki ZBYRCOK gr. śpiewacza dorosła Słopnice 18:25
18 Gorcanie muzyka młodzieżowa Niedźwiedź 18:30
19 Maria Adamczyk skrzypce, 13 lat Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź 18:40
20 Anna Kaciczak śpiew, dorosły Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź 18:45
21 Józef Tokarczyk heligonka, dorosły Mordarka, gm. Limanowa 18:50
22 Laskowioki muzyka dorosła Laskowa 18:55
23 SPOD KICEK zespół dorosły Mordarka, gm. Limanowa 19:05
24 Słopnicki ZBYRCOK muzyka dorosła Słopnice 19:35
25 DOLINA SŁOMKI zespół dorosły Stronie, gm. Łukowica 19:45
26 Dominik Matras skrzypce, dorosły Słopnice 20:15
27 Spod Kicek grupa śpiewacza dorosła Mordarka, gm. Limanowa 20:20
28 Mieczysław Franczyk gawęda, dorosła Zbludza, gm. Kamienica 20:25
29 Kapela ze Mszany muzyka dorosła Mszana Dolna 20:35
30 SŁOPNICKI ZBYRCOK zespół dorosły Słopnice 20:45
31 Gorce muzyka dorosła Kamienica 21:15
32 GORCE zespół dorosły Kamienica 21:25
33 Szczyrzycanie muzyka dorosła Pogorzany, gm. Jodłownik 21:55
34 Cyrwone Korole grupa śpiewacza dorosła Kamienica 22:05
35 SZCZYRZYCANIE zespół dorosły Pogorzany, gm. Jodłownik 22:10

 
Zakończenie drugiego dnia festiwalu
 
22:40

SOBOTA, 7 listopada 2015 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
LP NAZWA KATEGORIA MIEJSCOWOŚĆ GODZINA
1 Maciej Liszka trombita, dorosły Stronie, gm. Łukowica 15:05
2 SŁOPNICZANIE zespół dorosły Słopnice 15:10
3 Tadeusz Wielgus i Jakub Wojakowski mistrz i uczeń N. Sącz/Niedźwiedź 15:40
4 Jakub Kapera heligonka, 8 lat Jodłownik 15:45
5 Marian Janik gawęda, dorosły Słopnice 15:50
6 Grupa rodzinna grupa regionalna Łukowica 16:00
7 Dorota Jędrzejek i Katarzyna Jędrzejek mistrz i uczeń Limanowa 16:20
8 Wojciech Citak heligonka, 13 lat Kamienica 16:25
9 Zuzanna Franczyk okaryna, dorosła Limanowa 16:30
10 Dorota Gorczowska gawęda, 13 lat Zasadne, gm. Kamienica 16:35
11 Szymon Citak skrzypce, 11 lat Kamienica 16:40
12 ZASADNIOKI zespół dziecięcy Zasadne, gm. Kamienica 16:45

 
PRZERWA 17:10 do 18:00
 

 
13 Magdalena Dudek śpiew, dorosła Makowica, gm. Limanowa 18:05
14 KGW Makowica grupa regionalna Makowica, gm. Limanowa 18:10
15 Paweł Juszczak śpiew, dorosły Kisielówka, gm. Limanowa 18:30
16 LIMANOWIANIE zespół dorosły Limanowa 18:35
17 Grupa śpiewacza z Przyszowej grupa śpiewacza dorosła Przyszowa, gm. Łukowica 19:05
18 Limanowianie muzyka dorosła Limanowa 19:10
19:30 - Prezentacja filmu z okazji 35. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Folklorystycznego
20:00 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Roztocze”
Czytań: 3019prDodano: 15:06, 29.10.2015r.

O Limanowskim Domu Kultury