yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

Konkurs poetycki „Gdy nic nie mówią usta”

Konkurs poetycki „Gdy nic nie mówią usta”

30 kwietnia mija termin zgłoszeń do VI Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej. Mogą w nim wziąć udział osoby z każdej kategorii wiekowej, mieszkający na terenie powiatu limanowskiego. Organizatorami konkursu są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody a najlepsze teksty zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.


Teksty (od jednego do czterech) należy dostarczyć bądź przesłać na adres limanowskiej biblioteki (ul. M. B. Bolesnej 13, 34-600 Limanowa) do 30 kwietnia. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w Limanowskim Domu Kultury podczas gali inaugurującej II Limanowską Wiosnę Poetycką (31 maja). – Zosia Smreczyńska, córka Władysława Orkana, była bardzo uzdolnioną i wrażliwą młodą osobą, która potrafiła te cechy przekazać w swoich wierszach. Z doświadczenia lat poprzednich wiemy, że na terenie powiatu limanowskiego jest wiele osób, które równie oryginalnie, błyskotliwie i w sposób dojrzały potrafią, że sparafrazujemy tutaj fragment jednego z wierszy Zosi: „zamknąć w wierszu spowiedź swojej duszy”. Wszystkie osoby parające się sztuką poetycką serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Podczas gali ewaluującej imprezę nagrodzone teksty między innymi będą prezentowane w oprawie muzycznej. Wydamy również pokonkursową antologię, która będzie bezpłatnie dostępna dla uczestników konkursu i wszystkich innych zainteresowanych. Jeszcze raz gorąco zapraszamy do udziału. – zachęcają organizatorzy.

Dodatkowe i szczegółowe informacje odnośnie konkursu można uzyskać dzwoniąc pod telefon 18 33 72 140 wew. 109 oraz pisząc na adres e-mail: instruktor@mbp.limanowa.pl
Dokumenty konkursowe (regulamin, karta zgłoszenia) dostępne są pod poniższymi linkami:
http://www.mbp.limanowa.pl/aktualnosci/403
https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/827/gdy-nic-nie-mowia-usta--konkurs-ogloszony
 
Czytań: 1027prDodano: 09:29, 25.04.2016r.

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury