bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Pracownie i zajęcia

Pracowania plastyczna działająca w Limanowskim Domu Kultury została powołana zaraz po powstaniu instytucji. Przez wiele lat pracownią opiekował się się pan Andrzej Giza, który przekazał dzieciom i młodzieży swoją wiedzę z zakresu wielu technik plastycznych - od linorytu poprzez malarstwo, aż po rzeźbę.

Kolejne pokolenia, które uczestniczą w zajęciach świadczą o tym, że pracownia spełnia swoją rolę w szerzeniu sztuki wśród dzieci i młodzieży.

Od 2016 roku opiekę nad pracownią przejęła, również wieloletnia pracowniczka LDK i znakomity instruktor plastyk, pani Wiesława Frączek, która wniosła nowego ducha do pracowni i sprawiła, że dzieci i młodzież nadal z ochotą i niezwykłym zapałem biorą udział w zajęciach i zgłębiają tajniki plastyki.

Na chwilę obecną zajęcia w pracowni prowadzi pani Zofia Ślezak, która oprócz regularnych zajęć w pracowni zajmuje się również oprawą plastyczną wydarzeń w Limanowskim Domu Kultury.

Zajęcia organizowane są dla trzech grup wiekowych: dzieci od 8 lat (grupa młodsza), dzieci od 12 lat (grupa starsza) i dla seniorów.


Zajęcia odbywają się w następujące dni tygodnia:
- wtorek: od godz. 16:00 do godz. 18:00 - grupa młodsza,
- środa: od godz. 16:00 do godz. 18:00 - grupa starsza,
- czwartek: od godz. 11:00 do godz. 13:00 - seniorzy,
- czwartek: od godz. 14:30 do godz. 16:00 - grupa młodsza.

Miesięczny koszt uczestnictwa w warsztatach plastycznych wynosi 40,00 zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!

Pani Zofia Ślezak
- absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Obecnie studentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy