bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

 

Pracowania plastyczna działająca w Limanowskim Domu Kultury została powołana zaraz po powstaniu instytucji. Przez wiele lat pracownią opiekował się się pan Andrzej Giza, który przekazał dzieciom i młodzieży swoją wiedzę z zakresu wielu technik plastycznych - od linorytu poprzez malarstwo, aż po rzeźbę.

Kolejne pokolenia, które uczestniczą w zajęciach świadczą o tym, że pracownia spełnia swoją rolę w szerzeniu sztuki wśród dzieci i młodzieży.

Od 2016 roku opiekę nad pracownią przejęła, również wieloletnia pracowniczka LDK i znakomity instruktor plastyk, pani Wiesława Frączek, która wniosła nowego ducha do pracowni i sprawiła, że dzieci i młodzież nadal z ochotą i niezwykłym zapałem biorą udział w zajęciach i zgłębiają tajniki plastyki.

Na chwilę obecną zajęcia w pracowni prowadzi pani Zofia Ślezak, która oprócz regularnych zajęć w pracowni zajmuje się również oprawą plastyczną wydarzeń w Limanowskim Domu Kultury.

 

Obecnie prowadzony jest nabór na:

  • zajęcia dla dorosłych „DECOUPAGE I  NIE TYLKO” w trakcie których będzie można zapoznać się z technikami decoupage, poznać profesjonalne preparaty i akcesoria oraz doskonalić technikę zdobienia. Gwarantujemy rozwój  zdolności  manualnych, plastycznych i kompozycyjnych, nabycie umiejętności zdobienia rożnych powierzchni: drewnianej, szklanej, styropianowej i nie tylko! Uczestnicy dowiedzą się jak stosować poszczególne materiały, jak  przygotować przedmiot do metamorfoz, jak malować komponować oraz jak efektywnie wykańczać.  Oprócz walorów edukacyjnych zapewniamy dobrą zabawę, relaks oraz wiele satysfakcji. 

Zajęcia odbywać się będą w pracowni plastycznej w każdy czwartek w godzinach od 16:30 – 18:00.  

Koszt miesięczny zajęć - 60,00 zł.

  • zajęcia dla seniorów - ciekawe warsztaty artystyczne w trakcie, których wykorzystując różne formy i techniki  plastyczne pod czujnym okiem naszej instruktorki wykonywane będą prawdziwe dzieła sztuki! Udział w zajęciach to nie tylko nabycie umiejętności właściwego zastosowania technik i przyrządów plastycznych, poznanie materiałów, sposobów łączenia ich ale i okazja do spotkania z innymi o podobnych zainteresowaniach. To okazja do twórczego spędzenia czasu,  odkrywania własnych talentów, rozwoju i relaksu! 

 

 

Zajęcia odbywać się będą w pracowni plastycznej w każdy czwartek w  godzinach od 11:00 – 12:30.

Koszt miesięczny zajęć - 20,00 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pani Zofia Ślezak - absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Obecnie studentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy