yt
ofpt
ofpt
bip
Harmonogram zajęć
Ogłoszenia pracowni Ogłoszenia pracowni

Nasze pracownie

Dziecięca grupa tańca nowoczesnego

Dziecięca grupa tańca nowoczesnego
Zajęcia odbywają się we wtorki od 16:00 do 17:30 w sali kameralnej nr 1.

Instruktorem grupy jest Patrycja Kruczek, która swoja przygodę z tańcem rozpoczęła z wieku 6 lat, kiedy to zaczęła uczęszczać na zajęcia z tańca nowoczesnego i towarzyskiego do swojej mamy Ełły Witeckiej. Po skończeniu gimnazjum wyjechała do Rosji, gdzie dostała się do collegu tanecznego przy Instytucie Kultury i Sztuk w Biełgorodzie. Po 4 latach ciężkiej pracy wróciła spowrotem do Limanowej, gdzie swoją pasją do tańca od 5 lat zaraża dzieci i dorosłych prowadząc zajęcia taneczne w Limanowskim Domu Kultury.
Jeżeli jesteś gotowy/gotowa do wielu godzin ciężkiej pracy nad swoim ciałem, a Twoją pasją jest taniec koniecznie zapisz się na warsztaty tańca nowoczesnego, które działają przy Limanowskim Domu Kultury.

Taniec nowoczesny, który jest odmianą baletu jest bardzo wymagający, ale daje również nieograniczoną możliwość wyrażania siebie poprzez ruch.

Pojawił sie po raz pierwszy w Europie, ale już w latach trzydziestych ubiegłego stulecia z łatwością opanował Stany Zjednoczone.

Celem nauki tańca nowoczesnego jest zainteresowanie uczestników nowymi stylami, pokazanie różnorodności jego odmian. Kroki taneczne łączą kilka technik. W choreografii mogą mieć miejsce elementy akrobatyki. Jednak głównym źródłem rytmu jest taniec klasyczny, znany jako balet.

Występy grupy uświetniają takie wydarzenia jak Dzień Dziecka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Dzień Matki.

Zajęcia prowadzi: Patrycja Kruczek

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury