yt
ofpt
ofpt
bip
Harmonogram zajęć
Ogłoszenia pracowni Ogłoszenia pracowni

Nasze pracownie

Pracownia Robotyki

Pracownia Robotyki
Warsztaty skierowane szczególnie do dzieci i młodzieży są okazją do zapoznania się z tajnikami programowania i tworzenia robotów, czyli dziedziny, która obecnie jest jedną z najbardziej rozwijających się i przyszłościowych dziedzin naukowych.
Pracownia Robotyki jest prowadzona przez młodych inżynierów, pasjonatów robotyki, którzy spróbują zaszczepić w uczestnikach zafascynowanie nowymi technologiami, robotyką, programowaniem oraz zmienić stereotyp mówiący o tym, iż nauki ścisłe są nudne i trudne do opanowania. Na zajęciach dzieci poznają zagadnienia związane z informatyką, matematyką, fizyką, programowaniem, itp.

Sposób prowadzenia zajęć odbiega od warunków szkolnych i ma formę nowoczesnych warsztatów, w których każdy uczestnik bierze czynny udział, jest traktowany w indywidualny sposób i korzysta z pomocy dydaktycznych takich jak lego Mindstorms NXT, laptop i wiele innych. Doświadczona kadra instruktorów robotyki, nowoczesny, mobilny sprzęt dydaktyczny oraz program edukacyjny czynią ofertę pracowni wyjątkową i innowacyjną.

Podczas zajęć uczniowie w dwuosobowych zespołach  np. konstruują zdolnego do poruszania się robota, który jest zaprogramowany w taki sposób, aby za pomocą czujnika rozpoznawał przeszkody znajdujące się w jego zasięgu.

Dzięki programowi zajęć możliwe jest ukształtowanie w uczniach działania twórczego, niestandardowego, wymagającego innowacyjnego myślenia oraz pracy w grupie. Oprócz rozwoju zdolności konstruktorskich, dzieci uczestniczące w zajęciach nabędą również umiejętności programowania, które na pewno przydadzą się w świecie gdzie robotyka i automatyka zajmują coraz większe obszary naszego życia.
 

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 17:00 do 19:00 - dzieci od 5 lat
Każdorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach z robotyki wynosi 40 zł.

 


Galeria zdjęć z zajęć robotyki pod linkiem:  https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/167/pracownia-robotyki

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury