yt
ofpt
ofpt
bip
Harmonogram zajęć
Ogłoszenia pracowni Ogłoszenia pracowni

Nasze pracownie

Pracownia Ceramiczna

Pracownia Ceramiczna
We poniedziałki, czwartki i piatki dzieci, młodzież i dorośli mogą doskonalić się w tworzeniu przedmiotów z ceramiki. Jest to nowa pracownia, która znajduje się w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach przy Limanowskim Domu Kultury.

Warsztaty prowadzi Andrzej Giza, absolwent PLSP w Nowym Wiśniczu oraz Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie. W latach 1974-1975 pracował w Domu Kultury Łososińskich Zakładów Przemysłu Drzewnego, następnie w Powiatowym Domu Kultury ("Dwór Marsów"). Tam, na poddaszu, zorganizował pierwszą pracownię plastyczną i rozpoczął trwającą po dziś dzień pracę z dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat realizował też scenografie do wszystkich imprez prowadzonych przez Limanowski Dom Kultury. Wykonuje też inne projekty plastyczne, a także zasiada w jury wielu konkursów plastycznych. Pan Andrzej to profesjonalista i perfekcjonista zarazem.


 
Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki wytwarzania ceramiki i sami tworzą różne przedmioty, które następnie są wypalane w nowym, profesjonalnym piecu zakupionym specjalnie na potrzeby pracowni. 

Zajęcia są skierowane do trzech grup wiekowych i będą odbywać się w dniach: 
  • poniedziałki od godz. 16:00 do 18:00 – dzieci od 7 do 12 lat
  • czwartki od godz. 16:00 do 18:00 – młodzież od 12 lat
  • piatki od godz. 18:00 do 20:00 – dorośli i seniorzy

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały potrzebne do tworzenia ceramiki i prowadzenia zajęć.
Zajęcia prowadzi: Andrzej Giza

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury