yt
ofpt
ofpt
bip
Harmonogram zajęć
Ogłoszenia pracowni Ogłoszenia pracowni

Nasze pracownie

Teatr "CO SIĘ STAŁO?!"

Teatr "CO SIĘ STAŁO?!"

Teatr "Co się stało ?!" działa przy Limanowskim Domu Kultury od 2009 roku. W swoim dorobku ma występy nie tylko na lokalnej scenie ale również spektakle wyjazdowe.

Pieczę artystyczną nad członkami grupy teatralnej obejmuje Marcin Król.


 

W swojej dotychczasowej historii Teatr "Co się stało ?!" wystawił :

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ”

Premiera : grudzień 2013

- Intrygę tej błyskotliwej i ponadczasowej sztuki większość z nas dobrze zna. Aniela Dulska, majętna właścicielka kamienicy, z zapamiętaniem tyranizuje otoczenie; tłamsi rodzinę, gnębi lokatorów. Obłuda i chorobliwa chciwość wyznaczają sposób jej codziennego zachowania i narzucają metody rozwiązywania wszelkich domowych problemów. Jej życiowym credo jest zdanie: „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział".

Dulska jest antypatyczna, odpychająca, drażni i irytuje. Częściej jednak niepokoi, bo przypomina nam o rzeczach, o których wolelibyśmy nie pamiętać... Ile Dulskiej jest w każdym z nas? Świetna tragikomedia Zapolskiej, z kunsztownie zindywidualizowanymi językowo postaciami, zręczną, perfekcyjnie przeprowadzoną analizą psychologiczną, dowcipnym, celnym dialogiem, nie poddaje się upływowi czasu.


Adaptacja i reżyseria : Janusz Michalik.

Scenografia : Wiesława Frączek

Aktorzy : Kinga Peterszajn, Janusz Michalik, Marcin Król, Karolina Kulig, Agnieszka Leśniak, Joanna Mrózek, Kamila Wilczek, Beata Chlipała, Zuzanna Majeran, Elżbieta Oleksy, Karolina Orzeł.

Realizacja techniczna : Jerzy Dudek, Jerzy Pacułt


"RONDO"

Premiera : czerwiec 2014.

- Rondo jest opowieścią o kobietach, które zakładają feministyczne pismo dla kobiet. Ale w tej sztuce występuje też postać męska – Multiindywiduum, który za każdym pojawieniem się jest kimś innym – raz jest złodziejem, raz szpiegiem, raz księgowym, raz zakłada podsłuchy, aż do zaskakującego finału sztuki. Rondo nie jest satyrą na feminizm, raczej dowcipnym i niegłupim komentarzem do modelu świata opartego na żeńsko-męskiej opozycji.

Aktorzy : Beata Chlipała, Joanna Mrózek, Agnieszka Leśniak, Zuzanna Majeran i Karolina Kulig, Marcin Król.
 

Adaptacji tekstu Schaeffera dokonał, a także opracował muzycznie i wyreżyserował przedstawienie : Janusz Michalik.
 

Scenografia : Wiesława Frączek.
 

Realizacja techniczna : Jerzy Dudek i Jerzy Pacułt


 

"BURZA W TEATRZE GOGO"
 

Premiera : maj 2015

- W teatrze sympatycznego klauna Gogo już od dawna nie było grane żadne przedstawienie.

Ale Gogo w każdej chwili potrafi „wyczarować” za pomocą teatralnej maszynerii: morze, góry, burzę albo piękny dom, w którym pozwala zamieszkać szukającym swojego miejsca na ziemi młodożeńcom. Pod jednym wszakże warunkiem: że nigdy nie zajrzą do wnętrza ogromnej starej szafy, stojącej w pokoju. Ich życie – pełne chwil szczęśliwych ale i zwykłych codziennych kłopotów – okraszone pojawieniem się na świecie upragnionej córeczki, zostaje odwrócone o sto osiemdziesiąt stopni, kiedy ta mała dziewczynka przypadkiem odnajduje klucz do tajemniczej szafy.

Burza w teatrze Gogo” jest opowiedzianą z perspektywy dziecka historią, w której rzeczy realne mieszają się z baśniowościa. Wszystko dzieje się w teatrze i właśnie teatralna rzeczywistość, kostiumy i rekwizyty powodują, że pojawia się zło. Ale magia teatru sprawia, że w równie prosty sposób jak się pojawiło, zło znika i znów jest jak dawniej.

Aktorzy : Agnieszka Leśniak, Joanna Mrózek, Zuzanna Majeran, Marcin Król, Karolina Kulig

Adaptacja,reżyseria i opracowanie muzyczne: Janusz MICHALIK

Dekoracje: Wiesława FRĄCZEK

Realizacja techniczna: Jerzy DUDEK

 


"ZOŁZY"

Premiera: marzec 2016

- Dwa, niezwykle żywe i emocjonalne, przeplatające się monologi licealistek – Niuni i Kariny.

Niunia jest zapatrzona w Pati, atrakcyjną, zamożną i bardzo pewną siebie klasową liderkę. Bez szemrania wykonuje jej polecenia, stosuje wskazane przez nią diety, ubiera się pod dyktando i… coraz bardziej popada w kompleksy, ponieważ mimo starań wciąż odbiega od ideału. Karina, jest byłą przyjaciółką Pati. Po tym, jak się jej naraziła, staje się „niewidzialna” dla otoczenia. Jest klasowym wyrzutkiem i kozłem ofiarnym. Dziewczyna z trudem zmaga się z samotnością, wykluczeniem, mobbingiem i biedą.

W sztuce zderzone zostają skrajne postawy dojrzewających i dynamicznie zmieniających się bohaterek. Kiedy pierwsza zmierza ku abstrakcyjnym ideałom lansowanym przez kolorowe czasopisma, druga zmaga się z przyziemnymi problemami. A przecież każda z nich głęboko przeżywa swoje porażki.

Autorka sztuki – Izabela Degórska - skupia się na jednym z najważniejszych problemów młodych ludzi: potrzebie akceptacji. Niunia zadaje sobie pytanie, jak daleko można się posunąć w chęci przypodobania się innym? Kiedy traci się swoją tożsamość? Karina, jej przeciwieństwo, obrazuje tych, którzy powiedzieli grupie „nie” i ponieśli konsekwencje.

Aktorzy : Agnieszka Leśniak, Kinga Król

Reżyseria : Marcin Król


"POCZEKALNIA"
Premiera: kwiecień 2017


Maka, Szybki, Kamyk i Su – cztery postaci, o zgoła odmiennych charakterach, spotykają się w tytułowej „Poczekalni”. Ta, z pozoru prozaiczna, okoliczność wkrótce staje się jednak źródłem dynamicznej i frapującej interakcji oraz idących w ślad za nią zaskakujących wydarzeń. Bohaterowie staną w obliczu konfrontacji z nagle narzuconymi ograniczeniami, manipulacją i nieoczekiwaną kontrolą. Co z tego wyniknie? W adaptacji scenariusza Krystyny Chołoniewskiej nie ma miejsca na nudę, są za to ciekawe postaci, barwne dialogi i wartka fabuła. Sztuka porusza kwestie istotne z punktu widzenia relacji międzyludzkich i prowadzi widza do refleksji nad stanem współczesnej rzeczywistości. Żeby zobaczyć jak potoczą się losy bohaterów zapraszamy na spektakl Limanowskiego teatru „Co się stało?!”.

Aktorzy: Joanna Mrózek, Patryk Lupa, Jakub Moskal, Kinga Król, Kacper Wątroba, Iwona Bugajska, Marcin Król.

Reżyseria: Marcin Król

Dekoracje: Wiesława Frączek

Realizacja techniczna: Jerzy Dudek, Kacper Wątroba, Joanna Mrózek

Charakteryzacja: Karolina Kubacka


"WARIACI"
Premiera: październik 2018


Wszyscy jesteśmy wariatami.
Dzień po dniu walczymy z przeciwnościami losu, własnymi słabościami, kompleksami, otoczeniem i mniejszymi bądź większymi wynaturzeniami. Czasem nawet się nam to udaje. Dlatego zdawać by się mogło, że spektakl "Wariaci" dotyka w sposób spersonalizowany każdego z nas. Owa historia, bez wątpienia barwnych postaci, przebywających w szpitalu psychiatrycznym, daje możliwość bardzo subiektywnego odbioru. Ktoś może potraktować ją jako lekką komedię, ktoś inny z kolei jako alegorię współczesnego świata - synonimu wariactwa. By odnaleźć siebie w kolażu charakterów, wplątanych w ciąg nieoczekiwanych zdarzeń, zapraszamy na adaptację scenariusza Grzegorza Śmiałka, w wykonaniu Teatru "Co się stało?!".

 

Aktorzy: Kinga Król, Iwona Bugajska, Alicja Malarz, Aleksandra Trojanowska, Jakub Moskal, Joanna Mrózek, Sylwia Bieda, Patryk Lupa.

Scenariusz: Grzegorz Śmiałek

Reżyseria: Marcin Król

Dekoracje: Wiesława Frączek

Realizacja techniczna: Jerzy Dudek

Muzyka: Joanna Mrózek

Plakat: Iwona Bugajska

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury