yt
ofpt
ofpt
bip
Harmonogram zajęć
Ogłoszenia pracowni Ogłoszenia pracowni

Nasze pracownie

Warsztaty gitarowe

Warsztaty gitarowe
Instruktorem zajęć gitarowych jest Ireneusz Fołta – z zamiłowania gitarzysta oraz nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat uczy w małopolskich szkołach muzycznych, m. in. w Limanowej. Często koncertuje oraz stale szkoli swoje umiejętności muzyczne. Ma na koncie wiele warsztatów mistrzowskich, m. in A. Desiderio, J. Morel, J. Oberbek, K. Pełech i inni. W swoim repertuarze preferuje muzykę klasyczną, hiszpańską i rozrywkową. Wielokrotnie prowadził Warsztaty Gitarowe m. in. w Limanowej, Krakowie i Nowym Sączu. W kontakcie z młodzieżą dla Pana Ireneusza priorytetem jest przekazanie podstaw gry akordowej w celu tworzenia akompaniamentów do piosenek.
Zajęcia gitarowe działają w Limanowskim Domu Kultury od kilku lat w formie letnich bądź zimowych warsztatów. Na stałe zawitały w szeregi naszych pracowni od bieżącego roku, czyli 2018. Lekcje nauki gry na gitarze klasycznej cieszą się dużą popularnością, a liczba uczestników stale wzrasta.

Organizowane przez nas zajęcia gitarowe mają na celu zainteresowanie uczniów muzyką, rozwijanie ich talentów muzycznych oraz umiejętności technicznych, dostosowując tempo i sposób nauki do wieku i predyspozycji uczestników. Dzieci w trakcie zajęć zostają przygotowane do samodzielnego opracowania utworów muzycznych oraz rozwijają swoją wyobraźnię muzyczną i estetyczną.

Oferta lekcji gry na gitarze klasycznej obejmuje elementy gry akordowej. Uczniowie zostają zapoznani z podstawowymi akordami i technikami gitarowymi. Lekcje gry na gitarze obejmują także znajomość nut na poszczególnych strunach gitary, położenie nut na pięciolinii, sylwetki sławnych gitarzystów oraz szereg utworów z literatury gry klasycznej.

Zajęcia gitarowe odbywają się w każdą sobotę od godz. 09:00 do 10:30 (dla osób od 8 lat)

Miejsce zajęć:
- mała sala w budynku OSP Łososina Górna (przy ulicy Łososińskiej 23)

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach gitarowych wynosi 60 zł.


Zapraszamy.

Zajęcia prowadzi: Ireneusz Fołta

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury