yt
ofpt
ofpt
bip

Występ w Dolným Kubínie - 01.06.2019

Występ w Dolným Kubínie - 01.06.2019
W dniu 1 czerwca 2019 r. na Placu Wolności przed siedzibą Miejskiego Centrum Kultury w Dolným Kubínie odbyły się obchody Dnia Dziecka połączone z degustacją dań regionalnych polskiej i słowackiej kuchni oraz występem Zespołu Regionalnego „Limanowianie” wraz z grupą dziecięcą działającą przy zespole.
Degustacja i występ zespołu odbyły się w ramach mikroprojektu pn.: „Poznać przeszłość i zadbać o jej przyszłość - kulinarne tradycje Limanowej i Dolnego Kubína ważnym elementem krajobrazu kultury pogranicza polsko-słowackiego”, który realizowany jest z okazji jubileuszu 50-lecia współpracy miast Limanowa i Dolný Kubín.
Taka sama promocja kulinarnych tradycji odbyła się na limanowskim rynku w dniu 3 maja 2019 r. tuż po zakończeniu obchodów 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (więcej informacji można znaleźć TUTAJ).
Wyjazd udał się znakomicie, pogoda dopisała, dzieci nie miały tremy przed obcą publicznością, a zespół dał pokaz swoich umiejętności wprost na płytach Placu Wolności.
Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjazdu oraz tym, którzy pomagali w jego trakcie, serdecznie dziękujemy za pomoc i wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury