yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

Off plus CAMERA w Twoim mieście

Off plus CAMERA w Twoim mieście
Po raz drugi, limanowskie kino Klaps, bierze udział w projekcie OFF plus CAMERA w Twoim mieście. Ten Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. OFF PLUS CAMERA to święto oryginalnych i pełnych wyobraźni dzieł filmowych w najlepszym wydaniu. Festiwal został stworzony z myślą o inspirowaniu dyskusji i wymiany poglądów. 
 
piątek
02
maj
02.05.2014r. - 11.05.2014r.
19:00 - 21:00
Od dwóch lat w cały projekt włączyła się Małopolska Sieć Kin Cyfrowych, dzięki czemu kina w mniejszych miejscowościach, takich jak Limanowa, również mogą zaproponować swoim widzom kino nietuzinkowe, którego nie zobaczą nigdzie indziej.
 
W tym roku zaprezentujemy państwu 8 filmów i 2 transmisje, z których jedną będzie rozmowa z Jerzym Stuhrem i Andrzejem Wajdą. Oto program festiwalu w Limanowej:
 
3 maja sobota godz. 19:00„Bad Hair” reż. Mariana Rondón – Junior bardzo chce wyprostować swoje kręcone włosy do szkolnego zdjęcia. Tą decyzją pogarsza i tak już trudne relacje z własną mamą.

4 maja niedziela godz. 19:00„O krok od sławy" reż. Morgan Neville – Dokument opowiadający o chórzystach i chórzystkach. Kolejne historie pokazują jak przewrotna bywa branża muzyczna, a o tym, kto zrobi solową karierę, często decyduje zwykły łut szczęścia.

5 maja poniedziałek godz. 19:30 "Blood Brother" reż. Steve Hoover – Rocky Braat do Indii pojechał jako pozbawiony złudzeń turysta. Kiedy spotkał grupę chorych na AIDS dzieci, zdecydował się zostać. Nigdy nie wyobrażał sobie trudności, z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Nie sądził też, że to właśnie tam znajdzie miłość.

6 maja wtorek godz. 19:30"The we and the I" reż. Michel Gondry – W miejskim autobusie spotykają się licealiści na progu wakacji. Cała galeria szkolnych „typów” tworzy obraz nietypowy i niezwykle kolorowy.

7 maja środa godz. 19:00"War Story" reż. Mark Jackson – Lee jest Amerykanką, zajmuje się fotografią wojenną i właśnie wróciła z Libii, gdzie przetrzymywana była jako zakładniczka. Kiedy pozna młodą Tunezyjkę jest to dla niej szansa na nowe życie i odgrodzenie się od demonów przeszłości.

8 maja czwartek godz. 19:00"Tom" reż. Xavier Dolan – Historia Toma, który po śmierci swojego partnera popada w depresję. Pewnego dnia poznaje jego rodziców, odkrywając, że nie byli oni świadomi zarówno ich relacji, a przede wszystkim orientacji seksualnej swego syna.

9 maja piątek godz. 19:00"Casa grande", reż. Fellipe Barbosa – Rio de Janeiro. 17-letni Jean mieszka z rodziną w tytułowym “wielkim domu”. Kiedy poznaje pochodzącą z niższej klasy Luizę, zauważa hipokryzję jego najbliższych i redefiniuje swój system wartości.

10 maja sobota  godz. 19:00 „Krytyka filmowa w dobie nowych technologii” – Eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat wymagań rynku i jego  konsumentów. Czy wszechobecność blogów krytyczno-filmowych wpływa na obniżenie poziomu oferowanej krytyki i czy “natychmiastowość” reakcji i opinii wymuszana przez krytyków w związku z narzędziami takimi jak Twitter nie odbija się negatywnie na procesie odbioru kina?
                         godz. 20:00"10.000 km" reż. Carlos Marques-Marcet – 10 000 kilometrów. Tyle dzieli Barcelonę od Los Angeles, a jednocześnie Sergiego od Alex. Plany, by założyć rodzinę, odłożone zostały o kolejny rok na rzecz zawodowej szansy, jaka otworzyła się przed kobietą. O związku na odległość zdecydowanie łatwiej jednak się mówi, niż rzeczywiście w nim funkcjonuje.

11 maja niedziela godz. 19:00 – Transmisja spotkania Camera-on z Andrzejem Wajdą oraz z Jerzym Stuhrem
 
Wszystkie pokazy odbędą się w Sali Kameralnej Limanowskiego Domu Kultury.
Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia w kasie Kina KLAPS przed seansami.
 
 
ZAPRASZAMY!
Czytań: 1581prDodano: 19:00, 02.05.2014r.

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury