yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

STRATEGIA GOŁYCH KAWALERÓW (RETRANSMISJA)

STRATEGIA GOŁYCH KAWALERÓW (RETRANSMISJA)
Limanowski Dom Kultury i Kino Klaps zapraszają na retransmisję spektaklu z Londyńskiego Teatru Narodowego "Strategia gołych kawalerów". Pokaz odbędzie się 29 października w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godz. 18:00.
czwartek
29
październik
29.10.2015r. - 02.10.2015r.
18:00 - 21:00
Simon Godwin (reżyser „Człowieka i nadczłowieka”) odświeża kostiumową farsę George’a Farquhara. Ta „obłędna komedia o miłości i kasie” była wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku w Her Majesty’s Theatre na Haymarket. Sztuka osadzona w realiach restauracji dynastii Stuartów skrzy się humorem dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji.

 

Dwóch młodych hulaków, londyńskich fircyków, spłukawszy się do ostatniego grosza postanawia zdobyć środki do życia na prowincji. Aimwell i Archer postanawiają poszukać bogatych panien i poprzez ożenek zdobyć pieniądze. Dla niepoznaki jeden z młodzieńców, Archer, przebiera się za sługę drugiego. W prowincjonalnym Lichfield poznają piękną Dorindę, córkę bogatej Lady Bountiful i jej szwagierkę, nieszczęśliwą w małżeństwie Kate Sullen… Miłość i szansa na łatwe wzbogacenie się wisi w powietrzu, ale po drodze zakochani młodzieńcy będą się musieli zmierzyć z tak nieprawdopodobnymi przeszkodami, jak nocny napad zbójców. Na ich drodze stanie także pyskaty karczmarz, rozwiązły francuski hrabia, pijany szlachcic, złośliwy kamerdyner i irlandzki ksiądz. Żywiołowa zabawa w XVII-wiecznym kostiumie.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok. 170 minut.
 

Bilety w cenie:

normalny: 30 zł

ulgowy: 25 zł

grupowy: 20 zł (liczony od 4 osób)

karnet na wszystkie spektakle: 120 zł

do nabycia w kasie kina.


 

ZAPRASZAMY!

Czytań: 1847prDodano: 18:00, 29.10.2015r.

O Limanowskim Domu Kultury