yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

XIX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

XIX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na pierwszy koncert w ramach XIX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W piątek, 26 sierpnia, o godz. 18:30 w limanowskiej Bazylice wystąpią Katarzyna Wiwer, Irena Czubek – Davidson oraz Aleksander Tomczyk.

piątek
26
sierpień
26.08.2016r.
18:30 - 21:00

W wakacyjne miesiące Limanowski Dom Kultury tradycyjnie zaprasza miłośników muzyki klasycznej do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej na Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Z racji przypadającego w dniu 26 sierpnia, liturgicznego wspomnienia Matki Boskiej Częstochowskiej prezentowany repertuar zdominują utwory powstałe z myślą o pątnikach pielgrzymujących do sanktuariów maryjnych. Troje wybitnych artystów – śpiewająca sopranem Katarzyna Wiwer, harfistka Irena Czubek-Davidson oraz multiinstrumentalista Aleksander Tomczyk – wprowadzi słuchaczy w wyjątkową atmosferę historycznych pieśni zaczerpniętych ze słynnej średniowiecznej Czerwonej Księgi (Llibre Vermell) przechowywanej w katalońskim klasztorze Montserrat, utworów Hildegardy z Bingen, a nawet pieśni tradycyjnych, w tym również polskich, zarówno w brzmieniu oryginalnym, jak i w opracowaniach kompozytorów XX-wiecznych.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, a kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wyjaśni meandry wykonywanych utworów. Na koncerty zapraszamy bezpośrednio po mszy wieczornej – o godzinie 18.30.

 

WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

Czytań: 702prDodano: 18:30, 26.08.2016r.

O Limanowskim Domu Kultury