yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

BOHATER NASZYCH CZASÓW (TRANSMISJA NA ŻYWO)

BOHATER NASZYCH CZASÓW (TRANSMISJA NA ŻYWO)
Już 9 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się transmisja NA ŻYWO baletu „Bohater naszych czasów” z moskiewskiego Teatru Bolszoj.
niedziela
09
kwiecień
09.04.2017r.
17:00 - 20:00
Limanowscy widzowie wspólnie z milionami widzów na całym świecie będą mogli obejrzeć przekaz na żywo z Moskwy i poczuć się jakby byli na sali moskiewskiego Teatru Bolszoj.


Carska Rosja. Młody oficer Pieczorin zostaje wysłany na Kaukaz. Bardziej niż służba pochłaniają go jednak przygody z kobietami, zarówno miejscowymi, jak i rosyjskimi damami. Znudzony, niezdolny do głebszych uczuć rani nie tylko kolejne kochanki, ale także przyjaciół i siebie samego. To opowieść obnarzająca tajniki rosyjskiej, melancholijnej duszy. Sam Pieczorin stał się zresztą pierwowzorem całej galerii rosyjskich bohaterów literackich: tzw. ludzi zbędnych, znudzonych egzystencją, zimnych dandysów, bez celu w życiu. Baletowa adaptacja sławnej powieści Michaiła Lermontowa, składa się – jak i literacki pierwowzór – z kilku części: Bela, Tamań, Księżna Mary, przedstawiajacych różne oblicza głównej postaci. W 2016 roku pektakl został został nagrodzony az trzema Złotymi Maskami, prestizowymi rosyjskimi nagrodami teatralnymi. Muzykę skomponował Ilja Demucki, choreografię stworzył Jurij Posochow.


Przedstawienie trwa około 2 godzin i 45 minut.


Ilja Demucki (1983 – )
Bohater naszych czasów - Balet w dwóch aktach (2015)
Libretto: Kirił Serebriennikow


Realizatorzy:
— dyrygent
Jurij Posochow choreografia
Kirił Serebriannikow reżyseria i scenografia
Elena Zajcewa, Kirił Serebriannikow kostiumy
Simon Donger światło


Obsada: Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

 
Czytań: 716prDodano: 17:00, 09.04.2017r.

O Limanowskim Domu Kultury