yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

Spotkanie z kompozytorem - Julia Seeholzer

Spotkanie z kompozytorem - Julia Seeholzer
Limanowski Dom Kultury i kierownik artystyczny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej Sebastian Szymański zapraszają na spotkanie z Julią Seeholzer – kompozytorem muzyki klasycznej, która 21 kwietnia, w sali kameralnej LDK opowie o swojej pracy i muzyce.
piątek
21
kwiecień
21.04.2017r. - 22.04.2017r.
10:00 - 17:00
Julia Seeholzer, amerykańska kompozytor obecnie mieszkająca w Warszawie, jest laureatką wielu nagród, w tym American Prize for Composition (studencki konkurs muzyki chóralnej, trzecie miejsce w 2015 roku), oraz Laurie Anderson Women in Technology Award. Jej utwory były wykonywane przez wiele uznanych zespołów, między innymi Esterhazy String Quartet, Urban Playground Chamber Orchestra, Trio D’esprit, a także członków Los Angeles Philharmonic.

Seeholzer niedawno uzyskała tytuł magistra w zakresie kompozycji w University of Cincinnati’s College – Conservatory of Music, gdzie jej mentorem był Joel Hoffman. Głównym źródłem inspiracji dla jej muzyki są barwy, a dokładniej interwałowe połączenia, tworzące specyficzne odcienie wyznaczające w rezultacie kierunek danego utworu. Kiedy zajmuje się kompozycją wokalną, słowa utworu jeszcze bardziej wpływają na jego spektrum kolorystyczne.

Jeden z jej utworów, „Notes on Crossing the Garden”, wzięła na warsztat m.in. Limanowska Orkiestra Kameralna. Julia Seeholzer bardzo pozytywnie odniosła się do tego nagrania czego owocem jest przyjęcie przez nią zaproszenia do Limanowej.


PROGRAM WYDARZENIA:

21 KWIETNIA 2017, GODZ. 10:00 - 12:00 - Spotkanie z Julią Seeholzer w sali kameralnej LDK

22 KWIETNIA 2017, GODZ. 12:00 - 14:00 - Warsztaty muzyczne w zakresie interpretacji Muzyki Nowej, Kompozycji Symfonicznej oraz Kreatywności w sali kameralnej LDK
Prowadzenie:
dr Maria Szymańska - Akademia Ignatianum w Krakowie
Julia Seeholzer
Sebastian Szymański - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

22 KWIETNIA 2017, GODZ. 16:00 - Koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej w sali kameralnej LDKChętnych do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy do kontaktu: 18 3371 603. Ilość miejsc będzie ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


WSTĘP NA SPOTKANIE I KONCERT WOLNY!


ZAPRASZAMY!


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez Harryarts - pl.freepik.com
Czytań: 513prDodano: 10:00, 21.04.2017r.

O Limanowskim Domu Kultury