yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

Dni Limanowej 2017

Dni Limanowej 2017
Gospodarz Dni Limanowej Burmistrz Miasta Limanowa i organizator wydarzenia Limanowski Dom Kultury zapraszają na Dni Limanowej 2017. 29-30 lipca na placu przy Limanowskim Domu Kultury nie zabraknie dobrej, wspólnej zabawy oraz koncertów gwiazd, którymi w tym roku będą: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, zespół Sorry Boys, Jahbestin, Baciary i Turnioki.
sobota
29
lipiec
29.07.2017r. - 30.07.2017r.
17:00 - 23:55
Pierwszy dzień tegorocznych Dni Limanowej upłynie pod znakiem folku. Wydarzenie rozpocznie się występem dwóch regionalnych zespołów dziecięcych, uczestniczących w 25. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór: Ballet Folklorico Infantil Coahuila z Saltillo w Meksyku oraz Mali Wiyrchowanie z Bukowiny Tatrzańskiej.

O godz. 18:15 utalentowani mieszkańcy powiatu limanowskiego zawalczą o główne nagrody w VIII Limanowskim Talent Show.

Gwiazdami pierwszego dnia Dni Limanowej 2017, będą zespoły Turnioki i Baciary. Obydwa łączą góralskie brzemienia z nowoczesnymi i swoją energią zarażają każdego kto przybędzie na ich występ. Turnioki folk góralski łączą przede wszystkim z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie. Baciary powstałe w 2002 roku na Podhalu i założone przez Andrzeja i Janusza Body, zyskały sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, a do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie".

Niedziela rozpocznie się teatrzykiem "Wilk i zając w mieście". Na scenie wystąpi także działająca przy Limanowskim Dom Kultury Orkiestra Dęta „Echo Podhala”. A zaraz po muzykach orkiestry, na scenie pojawią się Webster i Ras P, czyli Jahbestin. 

Kolejne minuty upłyną pod znakiem energetycznych dźwięków muzyki hip-hop i reggae, a punktem kulminacyjnym będzie na pewno wykonanie utworu „Lachy”, który muzycy po raz pierwszy zagrają na żywo w Limanowej. 

O godz. 19:15 na scenie Dni Limanowej 2017 pojawi się kolejna gwiazda, zespół „Sorry Boys” z charyzmatyczną wokalistką Belą Komoszyńską. Jak czytamy w jednym z artykułów: „To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe”. Z pewnością Sorry Boys szturmem weźmie także limanowską scenę, z której rozlegną się dźwięki największych przebojów zespołu jak „Wracam” czy „Miasto Chopina”.

Sorry Boys poprzedzą występ kolejnej gwiazdy, zespołu o ponad 25-letniej historii i obecności na polskiej scenie muzycznej. Varius Manx & Kasia Stankiewicz zaprezentują materiał z 27 lat swojej działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”, „Piątek” czy „Ameryka”. 

Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia Dni Limanowej 2017, nie będzie mogło zabraknąć dyskoteki. Przy rytmach największych przebojów muzyki tanecznej będziemy się bawić do północy. A na zakończenie Dni Limanowej odbędzie się także pokaz sztucznych ogni.

Na przybyłych w tych dniach pod Limanowski Domu Kultury gości będą czekać również wesołe miasteczko, catering, animacje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, stoiska regionalne i komercyjne, a przede wszystkim fantastyczna zabawa i niezapomniana atmosfera.

Organizatorami Dni Limanowej 2017 są Limanowski Dom Kultury i Miasto Limanowa.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, Gazeta Krakowska, TV28.

Sponsorami Dni Limanowej 2017 są: Gold Drop Sp. z o.o., MIKA Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, Emiter Sp. J.

Szczegóły i program Dni Limanowej 2017 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

ZAPRASZAMY!
Czytań: 3701prDodano: 17:00, 29.07.2017r.

O Limanowskim Domu Kultury