yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

KINO KONESERA - "TANNA"

KINO KONESERA - "TANNA"
Kino europejskie, światowe produkcje które wzruszają, budzą w widzach emocje jak i również ambitne kino polskie - to wszystko do zobaczenia w "Kinie Konesera", które działa w Limanowskim Domu Kultury.
piątek
13
październik
13.10.2017r.
18:00 - 20:00
13 października o godz. 18:00 zapraszamy do obejrzenia filmu "Tanna", nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.


Tanna to wyspa położona na Południowym Pacyfiku. Zamieszkuje ją jedno z ostatnich tradycyjnych plemion - rdzenna ludność Yakel. Wawa, młoda dziewczyna, zakochuje się w Dainie – wnuku wodza. Kiedy konflikt między zwaśnionymi plemionami Yakel oraz Imedinów eskaluje, starszyzna decyduje się oddać Wawę za żonę wodzowi wrogiego plemienia. Jest to warunek zawarcia pokoju oraz tradycja aranżowania małżeństw. Młodzi kochankowie decydują się na ucieczkę, muszą wybrać między głosem serca a przyszłością plemienia. Starszyzna staje przed dylematem: zachować tradycję i kulturę czy dostosować się do stale rosnących zewnętrznych wymagań. Film Tanna oparty jest na prawdziwej historii i występuje w nim rdzenna ludność.


„Tanna" to film, w którym nikt z obsady nigdy wcześniej nie występował przed kamerą. Wszyscy aktorzy pochodzą z Yakel lub z sąsiednich wiosek. Nie mają żadnego wykształcenia, większość z nich nigdy nie opuściła Tanny. Wszyscy prowadzą całkowicie tradycyjne życie, przestrzegając zasad Kastom.


Zapraszamy!


Cena - 10 zł


Jak zawsze w cenie biletu zawarta jest kawa/herbata.
Czytań: 158prDodano: 18:00, 13.10.2017r.

O Limanowskim Domu Kultury