yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej - Muzyczna podróż przez barokową Europę

XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej - Muzyczna podróż przez barokową Europę
Limanowski Dom Kultury zaprasza na XXI Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, które w dwa letnie piątkowe wieczory wypełnią dźwiękami limanowską Bazylikę.
piątek
27
lipiec
27.07.2018r.
19:00 - 21:00
Podtrzymując ponad dwudziestoletnią tradycję Limanowski Dom Kultury przygotował dla Państwa kolejną edycję Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej, jak zawsze żywiąc głęboką nadzieję na spełnienie Państwa oczekiwań. W dwa wakacyjne wieczory serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z renomowanymi artystami i starannie wybranymi przez nich pozycjami repertuaru muzyki klasycznej do z roku na rok odzyskującego pierwotny blask wnętrza monumentalnej limanowskiej świątyni.


W piątek 27 lipca zabrzmią niezwykle ciekawe przenośne organy, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów dysponujące imponującą paletą brzmieniową. Przy instrumencie tym zasiądzie prof. Ireneusz Wyrwa, kierownik artystyczny wydarzenia i jeden z jego pomysłodawców, który zabierze nas w muzyczną podróż po Europie.Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który również poprowadzi i opowie o utworach i wykonawcach w trakcie obu wydarzeń.


Koncerty wspierają: Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja „Siwy Brzeg” Sławomir Kalisz.


Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.


WSTĘP WOLNY!
Czytań: 177prDodano: 19:00, 27.07.2018r.

O Limanowskim Domu Kultury