yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

LISTA SCHINDLERA - specjalny pokaz z okazji 25-lecia premiery filmu

LISTA SCHINDLERA - specjalny pokaz z okazji 25-lecia premiery filmu
Limanowski Dom Kultury i Kino Klaps zapraszają na specjalny pokaz filmu "Lista Schindlera" z okazji 25. rocznicy polskiej premiery filmu.
niedziela
27
styczeń
27.01.2019r.
18:30 - 22:00
W przyszłym roku minie 25 lat od polskiej premiery filmu „LISTA SCHINDLERA”, filmu który poruszył widzów w całym kraju. Film od początku jest hołdem złożonym narodowi żydowskiemu. Autorzy zadbali o niesłychany realizm scen, kostiumów, ówczesnej rzeczywistości. 

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji w kinach w całej Polsce będą organizowane specjalne pokazy filmu "Lista Schindlera", które nie tylko mają przypomnieć widzom starszym a młodszym udostępnić to wybitne dzieło, ale także uczczić pamięć ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.
 
„LISTA SCHINDLERA” została nakręcona w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally'ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego Spielberga na wyrazy uznania zasługują również zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II Wojny Światowej oraz wielkiej tragedii Żydów. Obsada aktorska została dobrana znakomicie, niemal wszystkie postacie zostały przedstawione tak wyraziście, że na długo pozostaną w pamięci niejednego widza. W tytułowego bohatera - Oscara Schindlera - znakomicie wcielił się Liam Neeson, natomiast postać bezdusznego Amona Goetha odgrywa Ralph Fiennes. W filmie zobaczymy też niektórych polskich aktorów.
Listę Schindlera, a więc listę ludzi, których Schindler zatrudnił tylko po to aby nie ponieśli śmierci, bez najmniejszej przesady można nazwać listą życia, która uratowała 1100 niewinnych ludzi.

Zapraszamy 27.01 o godz. 18:30 do kina Klaps!

Bilety będą do nabycia od 1 stycznia.

 
Czytań: 315prDodano: 18:30, 27.01.2019r.

O Limanowskim Domu Kultury