yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych - "Byłem...Szwejk"

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych - "Byłem...Szwejk"
Przedwiośnie Małych Form Teatralnych 2019!
 
Przedwiośnie Małych Form Teatralnych to wyjątkowe wydarzenie na mapie kulturalnej Limanowej. Od 2011 roku, Limanowski Dom Kultury, dostarcza wielbicielom teatru miłych wrażeń, prezentując wczesną wiosną spektakle i monodramy z udziałem artystów z całej Polski.
Środa
13
marzec
13.03.2019r.
19:00 - 20:00

W tym roku zapraszamy wszystkich kochających teatr na "Przedwiośnie Małych Form Teatralnych", które będzie trwało trzy dni od 13 do 15 marca 2019. Na widzów czekać będzie cały wachlarz emocji, a na scenie wystąpią znani i lubiani polscy aktorzy.
 
Wszystkie spektakle odbędą się w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 w Limanowej.


"BYŁEM...SZWEJK" – 13 MARCA 2019 (środa), GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ
 
„Przygody Dobrego Wojaka Szwejka” Jarosława Haszka to niewątpliwie powieść kultowa. Mówi się, że obok powieści „Na zachodzie bez zmian” Ericha Remarque’a jest pozycją, najdoskonalej obrazującą grozę, paradoksy i tragizm pierwszej wojny światowej. Jej atutem jest niewątpliwie błyskotliwy humor czeskiego autora, swoista filozofia przetrwania głównego bohatera, jak i tajemnica, dotycząca dalszych losów słynnego żołnierza cesarsko-królewskiej armii.
 
Przygody Szwejka urywają się nagle, wraz ze śmiercią ich autora. Literaturoznawcy i historycy mogą jedynie domniemywać, jak dalej potoczyłyby się losy głównego bohatera. Najprawdopodobniej przetrwałby wojnę i wróciłby (podobnie jak sam autor) do ukochanej Pragi, aby znów oddawać się ulubionym uciechom: piciu piwa w uroczych wyszynkach oraz nieustającej gawędzie, pewnie też o przeżyciach wojennych.
 
„Józefa Szwejka Wspomnienia Wojenne” to właśnie wycinek z powojennych losów bohatera, jedna z biesiad, podczas których – czekając na przyjaciela sapera Wodiczkę – umila współtowarzyszom czas opowieściami z frontu. Niepodrabialny humor Haszkowej prozy łączy się z refleksją nie tylko na temat samej wojny, lecz i tego, jak zmienia ona ludzi.

Autor – Jarosław Haszk
Obsada – Marek Pyś
Reżyseria – Maciej Ferlak
Scenografia – Grzegorz Hardulak
Tłumaczenie i adaptacja – Adam Miklasz
Muzyka – Andrzej Szal
 
SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !
 
Bilety na spektakle w cenie :
"BYŁEM...SZWEJK" –
13 MARCA 2019 (ŚRODA), GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ
"CIOTKA NA WYDANIU" –
14 MARCA 2019 (CZWARTEK), GODZINA 18:00, WSTĘP 20 ZŁ
"PEWNIAK" –
15 MARCA 2019 (PIĄTEK), GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ

Karnet na wszystkie spektakle – 50 złotych


Zapraszamy !

Bilety do nabycia w siedzibie kina KLAPS przy ul. Łososińskiej 23 (budynek OSP Łososina Górna), w godzinach pracy kasy kina oraz na stronie https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/3298
Karnety do nabycia tylko w Kasie Kina KLAPS.
Czytań: 326prDodano: 19:00, 13.03.2019r.

O Limanowskim Domu Kultury