yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

XXII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej - Mozart à la polonaise

XXII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej - Mozart à la polonaise
Limanowski Dom Kultury zaprasza na XXII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, które tradycyjnie odbędą się w zabytkowych wnętrzach limanowskiej Bazyliki.
piątek
12
lipiec
12.07.2019r.
18:45 - 21:00
Nawiązując do ponad dwudziestoletniej tradycji Limanowski Dom Kultury zaprasza melomanów do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej na Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. W tegoroczne wakacje przygotowaliśmy dla Państwa dwa wydarzenia, jak zawsze zapraszając renomowanych artystów, prezentujących starannie wyselekcjonowany repertuar muzyki klasycznej.

W piątek 12 lipca Jakub Burzyński postara się udowodnić obecność wpływów polskich w muzyce Mozarta, prowadząc założony przez siebie zespół instrumentów historycznych LA TEMPESTA. Podczas koncertu gościnnie wystąpią dwie sopranistki – Katarzyna Bienias i Marta Mularczyk.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje niezmiennie proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wyjaśni meandry wykonywanych utworów.

Koncerty wspierają: Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja „Siwy Brzeg”

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, telewizja internetowa TV28.

Od dwudziestu dwóch lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.


WSTĘP WOLNY!
Czytań: 223prDodano: 18:45, 12.07.2019r.

O Limanowskim Domu Kultury