yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Wybierz rok

Wybierz miesiąc

Projekty

KINO KONESERA - "OSTATNIA GÓRA"

KINO KONESERA - "OSTATNIA GÓRA"
Kino Klaps w Limanowej, znajdujące się obecnie przy ul. Łososińskiej 23, zaprasza do Kina Konesera. Co miesiąc zapraszamy do obejrzenia europejskich i światowych produkcji, które swoim przesłaniem i historią odbiegają od głównego nurtu jaki panuje w kinie, czyli od wysokobudżetowych blockbusterów. 22 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do obejrzenia dokumentu będącego zapisem wydarzeń, które miały miejsce podczas Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. "Ostatnia góra" 22 listopada w Kinie Konesera!
piątek
22
listopad
22.11.2019r.
18:00 - 20:00
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego,próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę.

Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.

Dokument Dariusza Załuskiego to obraz, który zabiera nas w najwyższe góry świata aby pokazać ich potęgę, piękno i niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą walka o ich zdobycie.
 

Cena - 10 zł

Jak zawsze w cenie biletu zawarta jest kawa/herbata.

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.
Czytań: 142prDodano: 18:00, 22.11.2019r.

O Limanowskim Domu Kultury