bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zaproszenie na spotkanie podsumowujące realizowany projekt połączone z premierą filmuProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy
Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
 

Już 7 grudnia 2017 roku w Kinie Klaps w trakcie spotkania podsumowującego odbędzie się bezpłatna oficjalna premiera polsko – słowackiego filmu prezentującego w plenerze tradycnyjne tańce ziemi lachowskiej i orawskiej oraz muzykę pasterską zrealizowanego przez Limanowski Dom Kultury w ramach projektu "Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko-orawskiego". 
Nagrania miały miejsce w okolicach czterech miejscowości na terenie Powiatu Limanowskiego (Dobra, Szczyrzyc, Limanowa, Przyszowa) oraz Okresu Dolny Kubin (Zaskov, Zuberec, Sucha Hora, Orawska Polhora).

Premierę filmu poprzedziła emisja zwiastuna w Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych. Można go również obejrzeć  na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury. Dodatkowo zwiastun był wyświetlany na telebimie na płycie rynku w Limanowej, tak by informacja o opracowaniu, tworzeniu i bezpłatnej projekcji filmu identyfikującego i dokumentującego tradycyjne tańce lachowsko-orawskie oraz muzykę pasterską dotarła do jak najliczniejszej grupy odbiorców. Wszystkie w/w działania mają zwiększyć wiedzę społeczności lokalnej oraz osób odwiedzających regiony na temat kultury, tradycji i zwyczajów Lachów i Orawiaków oraz popularyzować i promować dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze tych regionów.

Zapraszamy również na bezpłatny pokaz filmu po stronie słowackiej, który odbędzie się 22 grudnia 2017 roku o godzinie 16:00 w Domie Kultury w Dolnym Kubinie.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.ldk.limanowa.pl, na której znajdą Państwo niezbędne informacje o realizowanym mikroprojekcie współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Wstęp na wszystkie projekcie filmu bezpłatny!!!

Zachęcamy również do obejrzenia zwiastuna do filmu, który zamieszczony został poniżej!!!
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy