bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wydarzenia cykliczne

Od 1993 roku czyli od 25 lat, Limanowa bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Głównym organizatorem wydarzenia jest od wielu lat Limanowski Dom Kultury, który nie tylko werbuje rzesze wolontariuszy, ale również organizuję w ten dzień koncerty i wydarzenia kulturalne.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. Najważniejszą formą zbiórki jest jednak publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez licznych wolontariuszy. Każdego roku celem zebranych pieniędzy jest inna sfera ratowania ludzkiego życia.

Od 2012 roku szefem limanowskiego sztabu WOŚP była nasza koleżanka, Dorota Jędrzejek. Wcześniej, funkcję tą, obejmowała m.in. pani Teresa Zabramny.  Następnie szefem sztabu był Marcin Koszyk, a obecnie jest nim Kinga Karwacka.

Koncerty jakie odbywają się w tym dniu na deskach LDK to głównie występy dzieci i młodzieży. Zapraszamy każdego, kto chce pokazać swoje umiejętności.  Dlatego też każdego roku gościmy amatorskie zespoły taneczne, wokalne, solistów i solistki. Nie brakuje również zawodowych zespołów, które cały koszt ze swojego występu przekazują na rzecz Fundacji. LDK organizuje w tym dniu również licytacje różnych przedmiotów.

 

 

 

 

Zdjęcia z poszczególnych finałów WOŚP
można obejrzeć w zakładce Galeria Zdjęć

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy