bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

LUDOWO na NOVO - zapis nutowy zwycięskich kompozycji


 

Zapraszamy do zapoznania się z wydawnictwem zawierającym zapis nutowy kompozycji, które zostały nagrodzone w konkursie kompozytorskim na utwór chóralny LUDOWO na NOVO. Wydawnictwo powstało w ramach realizacji projektu "Pielęgnujemy polską muzykę ludową" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2022.


Konkurs kompozytorski został ogłoszony pod koniec maja tego roku. W sierpniu Jury konkursu składające się z wybitnych i znanych muzyków: prof. dr hab.  Wojciech Widłak, prof. dr hab. Agnieszka Franków – Żelazny, dr hab. Henryk Jan Botor wyłoniło zwycięskie kompozycje. Wszystkie nagrodzone utwory, wykonane zostały przez Chór LimaNovum pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego w trakcie uroczystego koncertu połączonego z wręczeniem nagród dla laureatów, który odbył się w dniu 22 października w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.


W wydawnictwie oprócz zapisów nutowych znajdziemy, krótka informacje o konkursie, wstęp oraz biografie poszczególnych kompozytorów. Wierzymy, że realizacja zadania przyczyni się do promowania postaw patriotycznych i kształtowania świadomego własnej tożsamości, korzeni  obywatela poprzez popularyzację i prezentację piękna i bogactwa polskiej muzyki ludowej i regionalnej zaaranżowanej na chór mieszany. Nowe aranżacje niewątpliwie wzbogacą repertuar chóralny o nowe wartościowe pozycje repertuarowe.

 

HONOROWY PATRONAT:


Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego  
Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa
Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski


PATRONAT MEDIALNY:
TVP3
TV28
RMF MAXX
Limanowa.in

 

Życzymy miłej lektury!

 

 

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy