bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Z wielkim zapałem prezentujemy Państwu naszą Pracownię Artystyczną, która powstała z głębokim przekonaniem, że rozwijanie zainteresowań i tworzenie postaw twórczych stanowią kluczowy element naszej misji. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie miejsca, gdzie uczestnicy kursu będą mieli możliwość rozwijania swojego potencjału artystycznego, przy jednoczesnym uwzględnieniu ich indywidualnych zainteresowań.

W Pracowni Artystycznej kształtujemy postawę twórczą opartą na solidnej podstawie wiedzy z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby i fotografii. Naszym priorytetem jest, aby każdy uczestnik mógł samodzielnie wybrać ścieżkę rozwoju, która go najbardziej inspiruje. Podczas naszych zajęć uczestnicy zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, uwzględniające najnowsze dostępne na rynku techniki twórcze.

Nasze spotkania mają charakter ćwiczeń dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika. Określenie własnej ścieżki rozwoju stanowi fundament naszego programu i ma na celu przygotowanie chętnych do podjęcia wyzwań związanych z egzaminami na studia artystyczne lub innych ścieżek wymagających rozwoju kompetencji plastycznych. Naszym celem jest przekazywanie praktycznej wiedzy, szczególnie w obszarach rysunku i analizy natury, z uwzględnieniem martwej natury, architektury oraz ludzkiego ciała.

Ponadto, w dłuższej perspektywie współpracy, naszym celem jest także budowanie profesjonalnych portfolio dla tych, którzy aspirują do zaawansowanej pracy artystycznej.


Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 14 roku życia oraz osób dorosłych.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od 17.00 do 19.30.

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł/ 1 zajęcia

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.


Instruktor: dr Jacek Dudek rodowity limanowianin.  Kształcenie w kierunku artystycznym rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu, ze specjalizacją – renowacja elementów architektury. W 2013 roku obronił dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych a w 2018 roku tytuł doktora.  Obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby w Metalu oraz jest asystentem w Pracowni Rzeźby I, prowadzonej przez prof. Jana Tutaja. Sporą część twórczości poświęcił abstrakcji, jednak obecnie w swoich pracach stara się podejmować problem konfliktu ’’dobra jednostki’’ z ’’dobrem ogółu’’, w którym to sporze narracyjną rolę odgrywa natura. Głównym środkiem wypowiedzi artystycznej są rzeźba, obiekt, fotografia. Pan Jacek jest laureatem  konkursu ”Osobowość Artystyczna Roku ” ASP Kraków 2013. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie „artNoble 2013” wręczanej na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Otrzymał również Grand Prix w tarnowskim Salonie  Jesiennym w 2013 roku. Innym polem aktywności są działania projektowe w przestrzeni publicznej oraz opracowania koncepcji pomnikowych, z których można wyróżnić: pierwszą nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie (w zespole K.Wiater, A. Dromert) 2018 rok, trzecie miejsce w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar komunizmu 1917-1989, Lublin 2019r. (w zespole K.Wiater, A.Dromert), a także pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie projektu tablicy Tadeusza Peipera w 50. rocznicę śmierci, Kraków 2019.

 

Płatności za warsztaty dokonuje się z góry za cały miesiąc. Wpłaty należy uiścić przelewem do 10 dnia każdego miesiąca na rachunek bankowy Limanowskiego Domu Kultury:

54 8804 0000 0000 0024 5906 0001

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów!!!

Po dokonaniu przelewu bardzo prosimy o przesłanie dowodu opłacenia na adres mailowy: biuro@ldk.limanowa.pl

 

Galeria zdjęć

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy