bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Limanowski Dom Kultury

Limanowski Dom Kultury stara się aktywnie pozyskiwać środki zewnętrzne na działalność kulturalną oraz na działalność kina „Klaps”.
 
ROK 2021
 
                                   
 

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza", zgłoszony do programu Kultura ludowa i tradycyjna, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskał dotację w wysokości 20 000,00 zł. Wydarzenie po raz kolejny jest również współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, które w tym roku na ten cel przeznaczyło 15 000,00 zł.

Od  46 lat Limanowska SŁAZA jest najważniejszym świętem folkloru regionu limanowskiego, regionu najbardziej zróżnicowanego etnograficznie w Małopolsce. To unikalne wydarzenie, które nie tylko kultywuje, propaguje i chroni dla pokoleń bogactwo kultury ludowej takich grup etnograficznych jak: Lachy Limanowskie i Szczyrzyckie, Zagórzanie, Górale Gorczańscy oraz Łącko–Kamieniccy. To cztery dni prezentacji tradycyjnych, unikalnych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych przeplatanych omówieniami. Zwieńczeniem wydarzenia będzie ceremonia rozdania nagród, uroczyste zakończenie festiwalu oraz koncert finałowy. Wydarzenie nie tylko tworzy niepowtarzalny klimat regionu ale i umacnia wspólnotową więź, regionalną tożsamość, integruje ludzi przywołując i wskazując najwartościowsze elementy tej kultury.
W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach od 3-7 listopada. 
Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –  państwowego funduszu celowego”
 
 
ROK 2020
 
 
MINISTERSTWO KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU
 
Kolejny raz Festiwal Folklorystyczny Limanowska SŁAZA będący największym folklorystycznym wydarzeniem regionu limanowskiego,najbardziej zróżnicowanego etnograficznie w Małopolsce otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W tym roku ze względu sytuacje epidemiologiczna formuła Festiwalu została przekształcona na formułę online. Artyści nadsyłali nagrania swoich programów artystycznych w poszczególnych kategoriach: muzyka, grupa śpiewacza, gawędziarz, śpiewak, instrumentalista, mistrz i uczeń, które następnie zostały poddane ocenie Komisji Konsultantów autorytetów w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii. Wydarzenie zakończyło uroczyste odczytanie protokołu, indywidualne omówienia oraz publikacja specjalnie opracowanego filmu zawierającego wszystkie nagrodzone występy konkursowe. Wydarzenie kultywuje, propaguje, utrwala, chroni od zapomnienia i zatracenia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów, Zagórzan oraz Górali Sądeckich.
Wysokość otrzymanego dofinansowania: 30 000,00 zł
PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Konsultantów 46. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza” - Edycja ON-LINE dostępny TUTAJ
 
 
 
 
 
 


NARODOWE CENTRUM KULTURY


Cykl Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej znalazł się w gronie beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultura – Interwencje 2020 i otrzymał dofinansowanie w kwocie 29000 złotych.
W trakcie trzech koncertów, które odbywały się w lipcu i sierpniu 2020 roku usłyszeć mogliśmy Sławomira Zubrzyckiego,  Ireneusza Wyrwe, zespół JERYCHO oraz zespół muzyki dawnej „Sabionetta”. Zaprezentowane zostały dzieła: Sebastiana Aguilera de Heredia, Josquin des Prez, Jacoba Obrechta, Adriana Willaerta, Antonio Valente, domenico Zipoli, Jana z Lublina, Wojciech Długoraja, Tarquinio Merula, Monsieura de Sainte-Colombe’a, Marina Maraisa, Josego Lidóna, Carla Friedricha Abela, Georga Friedricha Händla, łacińskie oraz polskie śpiewy maryjne, Andrzeja Trzecieskiego, Diomedesa Cato, Mikołaja Reja, Wojciecha Bassai ze Szczebrzeszyna, Stanisława Gąsiorka, Asprilio Pacelliego, Stanisława Grochowskiego, Cypriana Bazylika, Jakuba Lubelczyka, Giovanni Antonio Terzi, Joachima Bielskiego, Jana Kochanowskiego, Paulusa Glodiusa. Kierownictwo artystyczne nad organizacją całego cyklu sprawował  Profesor Ireneusz Wyrwa odpowiedzialny za merytoryczne przygotowanie programu wydarzenia, opracowanie folderu z programem  zawierającego program wszystkich 3 koncertów oraz notki biograficzne wykonawców jak i wygłoszenie autorskich komentarzy w trakcie każdego z trzech koncertów w ramach Letnich Koncertów Muzyki Organowej.
Całkowita wartość zadania: 43 750,30 zł.
Relacja z poszczególnych koncertów dostępna:

 

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych" na realizację zadania pod nazwą ”Zakup wyposażenia techniki sceny na potrzeby działalności kulturalno - edukacyjnej realizowanej przez LDK”  w priorytecie INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2020. Głównym celem realizacji w/w zadania jest pragnienie umożliwienie kontynuacji, rozwoju i wzbogacenia prowadzonych działań statutowych realizowanych przez jednostkę kultury w odnowionej siedzibie.
Otrzymane środki przeznaczone zostały na zakup wysokiej klasy zestawu nagłośnieniowego do odnowionej i rozbudowanej sali widowiskowej w Limanowskim Domu Kultury. Realizacja prac możliwa była dzięki dofinansowaniu oraz dotacji celowej przekazanej przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa.
Całkowita wartość zadania:  422 271,30 zł przy czym wysokość dofinansowania to 244 000,00 zł. Podsumowanie z realizacji zadania dostępne Nowe nagłośnienie już w LDK - podsumowanie wykonanych prac


ROK 2019
 

 

FUNDACJA DZIEŃ DOBRY

W kwietniu 2019 roku Limanowskie Seniorki działające przy Limanowskim Domu Kultury otrzymały wsparcie na realizacje projektu pt. „Z tradycją naszych Ojców” w ramach projektu "Liderzy 60+, edycja 2" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 za pośrednictwem Fundacji Dzień Dobry. Otrzymane dofinansowanie przeznaczone zostało na organizacje międzypokoleniowych warsztatów: plecenia tradycyjnych wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała, tworzenia tradycyjnych snopków zielnych na święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz warsztaty z plastyki obrzędowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie powstałe w trakcie zajęć przedmioty, nawiązywały do wykonywanych dawniej przez mieszkańców wsi elementów sztuki ludowej.
W ramach projektu nasze seniorki wzięły udział w dwudniowym spotkaniu szkoleniowo-integracyjnym w Muszynie oraz spotkaniach wymiennych, które sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości z grupami seniorów z innych miejscowości.
Całkowita wartość wsparcia otrzymana na międzypokoleniowe działania warsztatowe to kwota 2300,00 zł. O wszystkich realizowanych działaniach można poczytać:

 

 

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 30 września 2019 r. wniosek Miasta Limanowa otrzymał pomoc finansową w formie dotacji celowej na doposażenie Orkiestry Dętej Echo Podhala, działającej w ramach Limanowskiego Domu Kultury w ramach konkursu pod nazwą „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!” . Na mocy zawartej umowy za realizację zadania odpowiedzialny był Limanowski Dom Kultury. Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup niezbędnych instrumentów muzycznych:  3 saksofonów ( dwa tenorowe i jeden altowy) oraz puzonu tenorowego.
Całkowita wartość zadania 14000,00 w tym przyznane wsparcie 10000,00.
Podsumowanie z realizacji zadania dostępne: Małopolskie orkiestry dęte 2019 na-start - podsumowanie realizacji zadaniaPOLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ

1. Dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Rozwój kin – Cyfryzacja kin 2019" oraz dotacji celowej przekazanej przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa, do sali widowiskowo – kinowej zakupiony został zestaw cyfrowy, którego sercem jest cyfrowy projektor kinowy model BARCO IV generacji SP4K -20C, produkcji jednego z największych producentów kinowych projektorów cyfrowych. Jest to drugi projektor tej generacji zamontowany na terenie naszego kraju!!!!. Całkowita wartość zadania 384756,49 zł w tym przyznane dofinansowanie 167024,00 zł. Podsumowanie z realizacji zadania na naszej stronie:

2. „Zakup wyposażenia sal kinowych do rozbudowywanego Kina Klaps z równoczesnym dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób niedosłyszących i niepełnosprawnych" to kolejne zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej  w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Rozwój kin – Modernizacja kin 2019" oraz dotacji celowej przekazanej przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa. Dzięki wsparciu na sali widowiskowo – kinowej zakupiony i zamontowany został system nagłośnieniowy Dolby Digital DCI pracujący w oparciu o cyfrowy procesor dźwięku Datasat AP25,  zakupiony oraz zamontowany został podwieszony nad sceną srebrny ekran będący obecnie jednym z najlepszych powierzchni projekcyjnych, Harkness Clarus XC 170, o wymiarach obrazu 11 x 4,6 m. Z kolei na sali konferencyjnej wykonane zostały prace związane z montażem pętli indukcyjnej do Sali Konferencyjno - Kinowej i interkomu kasowego z pętlą indukcyjną w Kinie Klaps mającego swoją siedzibę przy ul. Bronisława Czecha 4 w Limanowej. Sala kinowa wyposażona została również w ekran będący obecnie jedną z najlepszych powierzchni projekcyjnych, Harkness Matt Plus o wymiarach obrazu 5,74x2,40m. Przeniesiono oraz dozbrojono posiadany przez jednostkę system nagłośnienia Dolby Digital Surround z obecnie działającej sali kinowej, który teraz pracować będzie w oparciu o cyfrowy procesor dźwięku Datasat AP25, profesjonalne rozwiązanie opracowane przez inżynierów dźwięku w celu zapewnienia najbardziej realistycznych wrażeń filmowych dostępnych w kinach na całym świecie. Całkowita wartość zrealizowanych prac zamknęła się kwotą 296177,13 przy czym wartość otrzymanego wsparcia to aż 180 000,00 zł. Relacja z wykonanych prac:

3. Trzecim zadaniem realizowanym dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz dotacji celowej przekazanej przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa był zakup foteli do sal kinowych rozbudowywanego Kina Klaps.  Dzięki pozyskanym środkom w rozbudowanym budynku do dyspozycji kinomanów oddane zostaną dwie sale kinowe na 70 i 435 miejsc. Całkowita wartość projektu to 149 394,58 zł przy czym wysokość dofinansowania to 90 000,00 zł. Aktualny wygląd naszych sal kinowych zobaczyć można:

4. „Zakup zestawu cyfrowego do drugiej sali kinowej Kina Klaps w Limanowej” to już ostatnie działanie, na które Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Rozwój kin – Cyfryzacja kin". W ramach prac do sali konferencyjnej zakupiony i zamontowany został zestaw cyfrowy  Barco DP2K 6E. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w nowym, rozbudowanym budynku jednostki, powstała druga profesjonalna sala kinowa z najnowszą technologią w najwyższej klasy jakości dźwięku i obrazu. Całkowita wartość projektu 156 000,00 zł, otrzymane dofinansowanie wyniosło 78 000,00 zł. Efekty naszych prac można zobaczyć tutaj:

 


ROK 2018
 

NARODOWE CENTRUM KULTURY
W ramach programu „Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska.” wdrożonego przez Narodowe Centrum Kultury, Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł (87,56% budżetu zadania) na realizację projektu pod nazwą: „Mali Limanowianie – pielęgnować tradycje”.
Projekt realizowany był w październiku i listopadzie, a w jego ramach odbyły się warsztaty integracyjne, śpiewu, muzyki oraz wykonane zostały tradycyjne stroje pasterskie.
Z wynikami realizacji projektu można zapoznać się TUTAJ, a efekt przeprowadzonych warsztatów i finalny etap projektu będzie można zobaczyć w dniu 20 stycznia 2019 r. Wtedy bowiem grupa dziecięca „Mali Limanowianie” wystąpi podczas tradycyjnego Koncertu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda!”
Wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej: www.ldk.limanowa.pl
 

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – całkowita kwota dofinansowania w roku 2018 – 68 000,00 zł.
 
  • Prestiżowy Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” otrzymał dwuletnie dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na lata 2018 – 2019 w ramach priorytetu „Kultura ludowa i tradycyjna”. Finansowe wsparcie w wysokości 50 000,00 zł, udzielone zostało na organizację 44. i 45. festiwalu, przy czym kwotę dofinansowania rozkłada się równo po 25 000,00 zł na każdy z festiwali. Wniosek Limanowskiego Domu Kultury uzyskał bardzo wysokie noty zarówno za część merytoryczną, strategiczną, jak i organizacyjną. Środki zostały przyznane we współpracy z Departamentem Narodowych Instytucji Kultury. TUTAJ można zapoznać się z wynikami Festiwalu.
  • Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania pod nazwą: „Letnie Spotkania z Folklorem – Limanowa 2018”. Kwota dofinansowania w wysokości 18 000,00 zł stanowi 78,82% całościowego budżetu zadania opiewającego na kwotę ponad 22 000,00 zł. „Letnie Spotkania z Folklorem” miały na celu utrzymanie tożsamości lokalnej i regionalnej oraz utrwalenie jej dla obecnych i przyszłych pokoleń. W trakcie wydarzenia zostały pokazane najcenniejsze i autentyczne wartości kultury regionu wyrażone w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych. W ramach projektu zrealizowano dwa spotkania - 5 sierpnia i 2 września - w Parku Miejskim, jedynym w mieście miejscu ze sceną bez barier architektonicznych.  Każde ze spotkań przybliżyło publiczności różne oblicza folkloru. W sierpniu można było zobaczyć i posłuchać zespołów i śpiewaków dziecięcych oraz młodzieżowych, a we wrześniu zespołów dorosłych. TUTAJ można zapoznać się ze szczegółami realizacji zadania.


ROK 2017
 

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – całkowita kwota dofinansowania w roku 2017 – 144 000,00 zł.

  • zadanie pod nazwą: „XLIII Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”” otrzymało dofinansowanie z programu „Kultura ludowa i tradycyjna” w kwocie 20 000,00 zł; w ramach zadania z tej kwoty zostały sfinansowane m. in. nagrody festiwalowe. Celem programu „Kultura ludowa i tradycyjna” jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania. TUTAJ można zapoznać się z wynikami Festiwalu.
  • zadanie pod nazwą: „Jubileuszowe XX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej” otrzymało dofinansowanie z programu „Muzyka” w kwocie 20 000,00 zł; w ramach zadania z tej kwoty został wydany m. in. mini album podsumowujący dwudziestoletnią historię wydarzenia. Celem programu „Muzyka” jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej i światowej kulturze muzycznej. TUTAJ można zobaczyć relację z pierwszego koncertu, TUTAJ z drugiego koncertu, a TUTAJ z koncertu trzeciego.
  • zadanie pod nazwą: „Kim jesteśmy – w poszukiwaniu tożsamości ziemi limanowskiej” otrzymało dofinansowanie z programu „Kultura ludowa i tradycyjna” w kwocie 20 000,00 zł; w ramach zadania z tej kwoty zostały wykonane badania etnograficzne regionu. TUTAJ można zapoznać się ze szczegółami realizacji zadania.
  • zadanie pod nazwą: „Zakup wyposażenia na potrzeby edukacji kulturalnej w LDK” otrzymało dofinansowanie z programu „Infrastruktura domów kultury” w kwocie 84 000,00 zł; w ramach zadania z tej kwoty zakupiono instrumenty dla LDK oraz podesty dla chórów. Celem programu „Infrastruktura domów kultury” jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. TUTAJ można zobaczyć relację z finalizacji projektu.

 


PROGRAM WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ INTERREG V-A POLSKA-SŁOWACJA 2014-2020
Ponadto od kwietnia do grudnia Limanowski Dom Kultury w partnerstwie z Domem Kultury w Dolnym Kubinie realizował mikroprojekt pod nazwą: „Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko – orawskiego”. Realizacja projektu była możliwa dzięki pozytywnej decyzji Komitetu ds. mikroprojektów Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, którego spotkanie odbyło się w siedzibie Związku Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu w dniach 20-21 lutego 2017 r. Projekt został zatwierdzony do dofinansowania w ramach projektu parasolowego pod nazwą: „Łączy nas natura i kultura”.
Całość zadania opiewała na kwotę 37 132,65 €, przy czym wysokość przyznanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 31 562,75 € co stanowiło 85% budżetu zadania, wkład własny w wysokości 10% wyniósł 3 713,27 €, zaś dofinansowanie ze środków budżetu państwa stanowiące 5% budżetu zadania to kwota 1 856,63 €.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.”
TUTAJ można zapoznać się ze szczegółami i prześledzić kolejne etapy realizacji projektu.ROK 2016POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ
Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pod nazwą: „Remont i modernizacja holu kasowego z równoczesnym unowocześnieniem systemu sprzedaży biletów poprzez zakup i wdrożenie elektronicznego systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w kinie Klaps w Limanowej”.
Zadanie to zostało zrealizowane dzięki środkom pozyskanym w ramach programów operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – nazwa programu: Rozwój kin – Modernizacja kin.
Całość inwestycji opiewała na kwotę 30 099,00 złotych, z czego kwota przyznanego dofinansowania wyniosła 20 760,00 zł, co stanowi prawie 52% budżetu całego przedsięwzięcia.
TUTAJ można zobaczyć relację z zakończenia prac.
Po zakończeniu realizacji projektu ruszyła sprzedaż online biletów do kina. TUTAJ można zapoznać się ze szczegółami.ROK 2015POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ
Limanowski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pod nazwą: „Zakup i montaż foteli kinowych w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury”.
Zadanie to zostało zrealizowane dzięki środkom pozyskanym w ramach programów operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – nazwa programu: Rozwój kin – Modernizacja kin.
Montaż foteli miał miejsce w sierpniu 2015 r. Całość inwestycji opiewała na kwotę 193 280,00 zł, z czego kwota pozyskanego dofinansowania wyniosła 100 000,00 zł, co stanowi blisko 70% budżetu całego przedsięwzięcia.
TUTAJ można zobaczyć relację z zakończenia prac.ROK 2010

 


MAŁOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY NA LATA 2007-2013
Limanowski Dom Kultury wziął udział w projekcie „Małopolska Sieć Kin Cyfrowych”.
Projekt ten był zgodny z założeniami Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2007-2013 (A. „Konkurencyjność gospodarcza”, w obszarze II „Gospodarka regionalnej szansy”: kierunek polityki „Rozwój przemysłów czasu wolnego”), a także z przygotowanym Narodowym Programem Cyfryzacji Kin oraz Narodową Strategią Rozwoju Kultury.
Przedmiotem projektu było stworzenie sieci nowoczesnych instytucji kultury w Małopolsce. Polegał on na zakupie i wyposażeniu tradycyjnych kin z Małopolski w nowoczesne systemy kina cyfrowego, które gwarantują najwyższą jakość projekcji, w tym również prezentacji wybranych filmów w systemie trójwymiarowym 3D. System kina cyfrowego zakłada wyświetlanie filmów z serwera kinowego, którego technologia eliminuje zakłócenia mogące wystąpić podczas projekcji. System umożliwia również prezentowanie materiałów z innych źródeł, w tym z komputera i DVD.
Projekt „Małopolska Sieć Kin Cyfrowych”, koordynowany był przez Fundację Rozwoju Kina w grupie Apollo Film w Krakowie.
W sieci znalazło się dziesięć miast z Małopolski: Bochnia (kino „Regis”), Brzeszcze (kino „Wisła”), Dąbrowa Tarnowska (kino „Sokół”), Kęty (kino Domu Kultury), Kraków (Klub Sztuki Filmowej „Mikro&Mikroffala”), Krynica-Zdrój (kino „Jaworzyna”), Limanowa (kino „Klaps”), Oświęcim („Nasze Kino”), Trzebinia (kino „Sokół”), Wadowice (kino „Centrum”).
Miasta biorące udział w projekcie zapewniły 25% kosztów zakupu sprzętu, natomiast pozostałe 75% zostało pokryte ze środków unijnych.
Małopolska Sieć Kin Cyfrowychwww.mskc.pl
Honorowy patronat nad „Małopolską Siecią Kin Cyfrowych” objął Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, traktując projekt jako przedsięwzięcie o dużym znaczeniu dla kultury.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013”.
TUTAJ można obejrzeć galerię z montażu „cyfry”, który odbył się w sierpniu 2011 roku.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy