bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

 
Informacja!!!
 
Informujemy, że nastąpiła zmiana miejsca majówki!

19 maja zapraszamy do nowej części Parku Miejskiego w Limanowej. Przypominamy, że zaczynamy o  godzinie 16ej.
 
 
19.05.2022
 

Miejska Biblioteka w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską - "Waleczne z gór". Kim były góralki walczące podczas II wojny światowej? 

Spotkanie z autorką książki ,,Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet’’ odbędzie się 20 maja 2022 r. o godzinie 17:00 (piątek) w Sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury.

 

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

 
18.05.2022
 

Przedstawiamy kolejną propozycję Kino Klaps w Limanowej, tym razem dla Pań.

19 maja zapraszamy do obejrzenia filmu "Boscy"

 

 

Pokaz filmu to jednak nie wszystko! Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w losowaniu nagród (wśród sponsorów m.in. Termy Gorce oraz Gabinet Masażu "Lawenda").

Przed seansem zapraszamy również do konkursowej zabawy, podczas której przepytamy panie z ich wiedzy na temat kina.

STARTUJEMY O GODZ. 19:30!

Seans filmu rozpocznie się ok. godz. 20:00.

ZAPRASZAMY‼️

 
 
17.05.2022
 

Zapraszamy na koncert pt. „Maryi, naszej Matce i Królowej, śpiewajmy!” w 102. rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Wydarzenie odbędzie się o 18 maja 2022 godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Wystąpią m.in. Sylwia Zelek-Golonka, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Jacek Wójcicki oraz Orkiestra „Arte Symfoniko” pod kierownictwem Mieczysława Smydy.

Koncert poprowadzi Łukasz Lech.

 

Zapraszamy!!!

 

 

13.05.2022

Zapraszamy na X Noc Muzeum w Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Szczegółowe informacje na plakacie 👇 oraz na stronie: http://www.muzeum.limanowa.pl/pl/nwsm/248/x-noc-muzeum

 

 

WSTĘP WOLNY ❗️❗️❗️

ZAPRASZAMY

 
 
 
11.05.2022
 
Kina Seniora !!!
 
"Downton Abbey. Nowa epoka" - to kolejna filmowa propozycja Kina Klaps dla wszystkich powyżej 60. roku życia. Film ukazujący życie brytyjskiej arystokracji zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty.
 
Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.
 
Projekcja filmu już 12 maja o godz. 12:00 ‼️‼️
 
Bilety w cenie 13 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/8118
 
 
 
ZAPRASZAMY☺️

 

09.05.2022

Zarząd Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Limanowskim Domem Kultury zaprasza na wykład Pana mgr inż. Krzysztofa Młynarczyka na temat roślin balkonowych i tarasowych.

Wykład odbędzie się 12.05.2022 r ( czwartek) godz. 16.00 - sala teatralna w Limanowskim Domu Kultury II piętro.

Serdecznie zapraszamy !!!

Zdjęcie pobrano ze strony: https://pl.freepik.com

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

 

05.05.2022

Zapraszamy na majówkę na Walowej Górze w dniu 19 maja.
 
Wyjazd z dworca PKS o godz.15:00.
 
Koszt 50 zł .
 
Zgłoszenia wraz z wpłatą przyjmujemy do wyczerpania wolnych miejsc!
 
 
 
 
 
Zdjęcie pobrano ze strony: https://pl.freepik.com

 

 

04.05.2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wykład historyczny, rozpoczynający realizację projektu pt. ‘’Śladem przeszłości...tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej’’. Dr Tomasz Jacek Lis przedstawi historię książki i bibliotek na Ziemi Limanowskiej do I wojny światowej. 

Wykład odbędzie się 6 maja ( piątek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej Limanowskiego Domu Kultury. 

 

Więcej o projekcie TUTAJ

Wstęp wolny!!!

ZAPRASZAMY

 

24.04.2022

Członków Klubu „Centrum Aktywności Seniora” zapraszamy na spotkanie w dniu 28.04.2022 w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury.

Program:

11:00 – sprawy organizacyjne Klubu,

11:30 - prezentacja slajdów "Sentymentalne wspomnienia z Truskawca i Lwowa" – Stanisława Piszczek.

 

ZAPRASZAMY!!!

 

22.04.2022

Zapraszamy na prelekcję nt. klimatu i środowiska w Powiecie Limanowskim. Powiat Limanowski od kwietnia 2021 roku bierze udział w projekcie LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii’’, który będzie realizowany przez najbliższe 10 lat. Zadanie współfinansowane jest ze środków UE oraz NFOŚiGW.


Prelekcja poruszać będzie bardzo ważne kwestie związane z klimatem i środowiskiem, pozwoli zrozumieć z jakimi problemami zmierza się nasza planeta nie tylko lokalne ale także globalne. Poprzez działania edukacyjne pragniemy nie tylko przedstawiać problemy ale i wskazywać jakie postępowania pozwolą powoli przywracać naturalność naszego środowiska.

Prelekcja odbędzie się 26.04.2022 w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury o godz. 10:00.

Wspólnymi siłami możemy o wiele więcej!!!

ZAPRASZAMY

 

 

 

19.04.2022

Zarząd Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z Limanowskim Domem Kultury zapraszają na wykład mgr inż. Krzysztofa Młynarczyka ,,Uprawa roślin cebulowych".
 
 
Wykład odbędzie się 21.04.2022 o godz. 16:00 w sali teatralnej Limanowskiego Domu Kultury.
 
Wstęp wolny.
 
ZAPRASZAMY!!!
 

14.04.2022

 

7.04.2022

W imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa małopolskiego

Badania ankietowe prowadzone są wśród osób z niepełnosprawnościami, by poznać ich oczekiwania i potrzeby w zakresie szeroko rozumianego uczestnictwa w kulturze oraz poziomu ich zaspokojenia przez organizacje kultury w Małopolsce.


Ankieta dostępna na stronie:
https://forms.office.com/r/iaK2yjQexQ

Ankieta ma charakter anonimowy, a jej celem jest sformułowanie rekomendacji, by instytucje kultury w Małopolsce były jeszcze bardziej dostępne.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie:
https://kultura.uj.edu.pl/nauka/badania/dostepna-kultura

Wyniki badań zostaną zaprezentowane na Konferencji Badania w sektorze kultury. Dostępność, na którą już teraz zapraszamy: https://badania.kultura.uj.edu.pl/konferencja/informacje oraz w publikacji pokonferencyjnej, która będzie dostępna online.

Dziękujemy!!!

 

06.04.2022

Limanowski Dom Kultury wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków Nowa Huta zapraszają na wyjątkowy koncert w dwóch terminach i dwóch lokalizacjach.

8 kwietnia 2022 r. o godzinie 19:00 w Limanowskim Domu Kultury, a 9 kwietnia 2022 r. o godzinie 19:00 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie, zabrzmi wyjątkowe Requiem Karla Jenkinsa.

Koncerty pod dyrekcją Anastasii Vrublevskiej wykona chór LimaNovum wraz z Orkiestrą Symfoniczną OPERATORIUM oraz solistkami: Marianą Poltorak - sopran, Viktorią Zhytkową - mezzosopran oraz Agatą Flondro - alt.
Chór LimaNovum do koncertów przygotował jego dyrygent Ivan Vrublevskyi.

Więcej informacji o artystach można znaleźć pod linkiem: https://www.ldk.limanowa.pl/kalendarium/karl-jenkins-requiem

Koncert w Limanowej odbędzie się z okazji pierwszej rocznicy powstania Chóru LimaNovum, a w Krakowie w ramach cyklu Muzycznych Spotkań Na Wzgórzach Krzesławickich.

Podczas limanowskiego występu będzie prowadzona kwesta na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

 

Karl Jenkins - kompozytor walijski, urodził się w 1944 roku. Studiował m.in. w londyńskiej Royal Academy of Music. Jego pierwszą fascynacją był jazz. W latach 90-tych pisał już na szeroką skalę: operę, koncerty instrumentalne i na orkiestrę. Dziś Jenkins podkreśla związki jazzu z muzyką poważną. „Chcę, żeby ludzie na całym świecie stali się bardziej przyjaźni” - tak mówił kompozytor o swoim Requiem i podkreślał główną ideę dzieła. Przyjaźń ludzi tworzy się poprzez połączenie dwóch przeciwstawnych kultur – zachodniej i wschodniej. A mianowicie na ich spojrzenie na jedno z odwiecznych pytań – czym jest śmierć w stosunku do życia? Requiem Karla Jenkinsa zawiera cechy obu kultur. Oprócz tradycyjnych części mszy żałobnej, kontynuując tradycję Faurégo i Duruflégo, kompozytor dodał w Requiem części Pie Jesu i In Paradisum. Części mszy łacińskiej przeplatają się z japońskim haiku o życiu i śmierci, łącząc dwie perspektywy: zachodnią i wschodnią. Na początku Requiem można wyraźnie wyczuć kontrast między liturgiczną koncepcją śmierci w kulturze zachodniej, a jej postrzeganiem w naturze, która jest podstawą kultury wschodniej. Jednak pod koniec ta różnica zanika - słowa dwóch ostatnich haiku mieszają się z tekstami Benedictus i Agnus Dei. Utwór jest napisany w stylu minimalizmu, podstawą którego jest powtarzalny rytm – w niektórych częściach dochodząc nawet do rytmów hip-hopu (Dies Irae), natomiast w częściach wschodnich ta powtarzalność melodii i rytmu daje efekt medytacji. Wykorzystuje nietypowy skład orkiestry – dodaje instrumenty egzotyczne – darbuka, flet Shakuhachi, bar chimes, olbrzymią rolę pełni perkusja.

Patronat honorowy nad koncertami objęli:
- Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski
- Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Na koncert w Limanowskim Domu Kultury obowiązują wejściówki, które można odebrać w godzinach pracy kasy kina Klaps.

 

25.03.2022

Miejska Biblioteka w Limanowej serdecznie zaprasza na wykład pod tytułem ,,Bezpieczeństwo w sieci i zakupy online''.

 


Wydarzenie odbędzie się 28 marca (poniedziałek) o godzinie 10:30 w Sali Kameralnej. Wykład poprowadzi inż. Sebastian Cebula, jeden ze 100 Latarnicy Polski Cyfrowej.


"Latarnicy w akcji: Małopolska i Pomorze" – to projekt szkoleniowy ukierunkowany na nabycie lub podniesienie kompetencji cyfrowych przez dorosłych mieszkańców województwa małopolskiego i pomorskiego.

ZAPRASZAMY!!!

 

24.03.2022

Zapraszamy na „Spacer z leśnikiem” .
 
 
Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.
 
Leśnicy z Nadleśnictwa Limanowa zapraszają na wspólny spacer do leśnictwa Kostrza - kompleks leśny Ciecień.
 
Start o godzinie 09:00.
 
Aby wziąć udział w spacerze, należy wysłać zgłoszenie na adres: m.tomasiewicz@krakow.lasy.gov.pl lub zgłosić się telefonicznie pod numerem: +48 500 216 186. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 25 marca, do godziny 14:00.
 
Odpowiednie obuwie, strój i dobrym humor obowiązkowy:)
 
 
Więcej o wydarzeniu na stronie: TUTAJ

ZAPRASZAMY!!!

 

24.03.2022

Kino Klaps w Limanowej zaprasza na kolejny pokaz filmu w ramach Kina Seniora.  
7 kwietnia (czwartek) o godz. 12:00 zaprezentowana zostanie  opowieść o jednym z największych cudów maryjnych! - "Cud Guadalupe".

"Cud Guadalupe" to pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści.

Dlaczego Maryja pięć wieków temu zostawiła wiadomość czytelną dopiero dla ludzi XXI wieku? Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość… Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

 


 

 

Kino Seniora to projekt kina Klaps skierowany do osób powyżej 60. roku życia.
Bilety w cenie 13 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7891.
ZAPRASZAMY!

 

 

16.03.2022

🇵🇱 🇺🇦 Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert charytatywny „Limanowscy Artyści Ukrainie”, który odbędzie się 20 marca (niedziela) o godz. 17:30 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
 
Znakomici artyści związani od lat z limanowską sceną muzyczną wystąpią 20 marca na scenie Limanowskiego Domu Kultury. Wydarzenie to jest dla wszystkich wyrazem solidarności oraz jedną z form pomocy, którą chcemy nieść naszym wschodnim sąsiadom. Tego dnia również budynek Limanowskiego Domu Kultury rozbłyśnie w niebiesko-żółtych barwach. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:30.
 
Podczas koncertu wystąpią: Chór LimaNovum, Łukasz Jemioła, duet Agata Kuliś i Konrad Ligas, Sylwia Zelek-Golonka, Limanowska Orkiestra Kameralna, grupa Surreal Players oraz zespół Redford.
 
W czasie trwania koncertu będą zbierane pieniądze na pomoc dotkniętej wojną Ukrainie.
 
Koncert „Limanowscy Artyści Ukrainie” w LDK pozwoli nie tylko zebrać dodatkowe środki na dalszą pomoc dla mieszkańców Ukrainy, ale też zjednoczyć wszystkich ludzi dobrej woli. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możemy pokonać zło, z którym przyszło nam się obecnie zmierzyć.
 
 
WSTĘP WOLNY! Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).
 
Patronat Honorowy nad koncertem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.
 
Wydarzenie wspiera także firma SK-Audio Zbigniew Sułkowski oraz Restauracja Siwy Brzeg.​
 
ZAPRASZAMY!!!
 

 

 

 

 

16.03.2022

Zarząd Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich chętnych na dwudniową wycieczkę do Wrocławia i Wojsławic "TAJEMNICE WROCŁAWIA"

Termin 21-22 czerwca 2022 r.  Szczegółowy program poniżej:

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 798 796 709

Zapraszamy!!!

 

14.03.2022

Limanowski Dom Kultury i Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na prelekcję Barbary Natanek z pokazem slajdów i filmów pt. ,,Wielka azjatycka przygoda - Kambodża, Wietnam, Tajlandia".

Spotkanie odbędzie się  17.03.2022 o godz. 16.00 w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury ul. B Czecha 4 .

Wydarzenie bezpłatne.

Wejściówki dostępne w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kina).

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

Przypominamy o konieczności noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym.

11.03.2022

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza na wydarzenie Kobiety Kobietom, podczas którego odbędzie się zbiórka datków na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę przeprowadzi Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe Ziemia Limanowska.
 
Wydarzenie odbędzie się 12.03.2022.
 
W programie:
17.30 - Wykład "Kobiecość ma różne oblicza - (Klementyna Bączkowska, Katarzyna Smreczyńska)" - Magdalena Urbaniec, Anna Stożek
19.00 - Aleksandra Król - solo
19.50 - Magdalena Mól z zespołem
 
Artyści zagrają charytatywnie.
*Każda kobieta uczestnicząca w wydarzeniu otrzyma drobny podarunek.

 

 

7.03.2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Krystyną Mirek - jedną z najpoczytniejszych pisarek ostatnich lat w Polsce, które odbędzie się w dniu 14 marca (poniedziałek) 2022 roku o godz. 16.00.
 
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniora.
Podczas spotkanie będzie możliwości nabycia książek Krystyny Mirek.
 
Wstęp wolny.
ZAPRASZAMY
 
 
2.03.2022
PROPOZYCJA❗❗❗
 
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w Kinie Seniora ❗❗ To oferta stworzona z myślą o nas i dla Nas😀
10 marca o godz. 12:00 zapraszamy do obejrzenia niewiarygodnej choć prawdziwej historii Grzegorza Płonki - "Sonata".
 
Ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.
Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke.
 
Bilety w cenie 13 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7671.
 
Szczegółowe informacje o filmie: https://www.filmweb.pl/film/Sonata-2021-860594
 
ZAPRASZAMY!
 
 
 
 
2.03.2022
Informujemy, że dostępne są bilety na koncert z okazji Dnia Kobiet!!!
 
Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 17:00, w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
 
Na scenie LDK wystąpi, znajdujący się w ścisłej krajowej czołówce muzyków country, Droga Na Ostrołękę. Zespół został założony przez Wojciecha Dudkowskiego, autora tekstów, dziennikarza radiowego i człowieka szczerze kochającego muzykę country, od lat związanego z Piknikiem Country w Mrągowie.

 

Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie kina Klaps już od dnia 21 lutego w godzinach pracy kina.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy