bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

1.06.2023

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zaprasza do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się 4 czerwca (niedziela) na placu przy Limanowskim Domu Kultury (ul. B. Czecha 4). Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które rozpoczną się od godziny 13:00.Szczegółowy program wydarzenia na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/wyjatkowy-dzien-dziecka-z-ldk

Serdecznie zapraszamy!

 

23.05.2023

Limanowski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zapraszają na wernisaż wystawy prac autorstwa uczestników zajęć organizowanych w pracowniach, działających przy Limanowskim Domu Kultury w sezonie 2022/2023, który odbędzie się 25 maja /czwartek/ 2023 roku o godz. 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Na wystawie prezentowane będą prace uczestników czterech pracowni warsztatowych:

  • pracowni plastycznej, której instruktorem jest Zofia Ślezak,
  • pracowni ceramicznej, której instruktorem jest Monika Pychyrek,
  • pracowni robótek ręcznych, której instruktorem jest Stanisława Oleksy,
  • pracowni sztuk plastycznych, której instruktorem jest dr Jacek Dudek.

 

 

Wstęp wolny
Zapraszamy!!

 
 
 
23.05.2023

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbędzie się 23 maja o godz. 16:30 w sali widowiskowej LDK.

Na scenie wystąpią dzieci i młodzież - laureaci tegorocznej Dziecięcej Triady Artystycznej 2023.

Szczegółowy program na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-wyjatkowy-koncert-z-okazji-dnia-mamy-i-taty-2731

 Wstęp wolny!

Zapraszamy

 

17.05.2023
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ. Nadchodzące wydarzenie, również z okazji DNIA MAMY!
26 maja (piątek) zapraszamy do obejrzenia komedii "Mafia Mamma" w reżyserii Catherine Hardwicke.
 

Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami. Mamy też dla Was niespodziankę. Do współpracy zaprosiliśmy Ragnarok Fight Club Limanowa, którego instruktorzy pokażą nam kilka chwytów z zakresu samoobrony kobiet. A ponieważ będziemy świętować również Dzień Mamy, zachęcamy Was do przybycia razem ze swoimi mamami, do ubrania lub zabrania ze sobą czegoś co otrzymaliśmy od swojej mamy. Po prostu z okazji Dnia Mamy stawiamy na MAMY!

Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 19:00! Seans filmu rozpocznie się ok. godz. 20:30.

Ograniczenie wiekowe: 16+

 

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie kina, w biletomacie lub online TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!
 
 
10.05.2023
W ramach akcji „Limanowa dla Ukrainy” zapraszamy na koncert charytatywny Jana Kondrak, który odbędzie się w Sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury w dniu 19.05.2023 r. o godz. 18:00.
 
 
Patronat honorowy nad koncertem objął Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa.

 


Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w godzinach pracy kasy Kina Klaps.

Przypominamy, że kasa Kina Klaps otwierana jest codziennie 30 minut przed rozpoczęciem się pierwszego seansu, a zamykana 15 minut po rozpoczęciu się ostatniego seansu.

Zapraszamy!
 
4.05.2023
 
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w Kinie Seniora. Raz w miesiącu, na seniorów czekać będzie pokaz filmu w niższej cenie i o dogodnej porze. 4 maja o godz. 12:00 obejrzymy opowieść o miłości, która odmieni największego kłamcę. "Skołowani" to komedia pozytywnie romantyczna z gwiazdorską obsadą.
Już dzisiaj o godzinie 12:00 zapraszamy do obejrzenia opowieści o miłości, która odmieni największego kłamcę. "Skołowani" to komedia pozytywnie romantyczna z gwiazdorską obsadą.
 
 
Film polski.
Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps, biletomacie lub online na stronie: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1368-kino-seniora...
Przed seansem zapraszamy na poczęstunek.
ZAPRASZAMY!
 
27.04.2023
Zapraszamy do obejrzenia jednego z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy, wibrującego, błyskotliwego i obdartego z laurkowego pudru - "W gorsecie", już jutro 28 kwietnia o godz. 18:00

Bilety w cenie - 14 zł do nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc-numerowanych-i-nienumerowanych/?id=481575#12494

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata!
 
Zapraszamy.
 
 
26.04.2023
 
 
 
 
25.04.2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniora, które odbędzie się w środę 26 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w wypożyczalni dla dorosłych z czytelnią. Podczas spotkania tematem przewodnim będą wiersze Renaty Strug zebrane w tomiku pt. ,,Widok z Okna”.
 
 
 
Serdecznie zapraszamy!
Źródło: MBP
 
25.04.2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy ,,Wincenty Stanisław Gawron- Droga życia’’, który odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
 
 
 
 
 
 
Wystawa prezentuje przekrój jego działalności artystycznej. Głównym elementem jest jedno z ostatnich dzieł – Droga Krzyżowa Narodu Polskiego.
 
Wstęp wolny!
 
Zapraszamy
Źródło: MBP
 
 
13.04.2023
Zapraszamy na kolejne spotkanie Kina Seniora, organizowane przez Kino Klaps w Limanowej.
20 kwietnia o godz. 12:00 zapraszamy na film "Prawdziwe życie aniołów" inspirowany historią Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych oraz pedagoga.
 
 
 
Film polski.
 
Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online na stronie: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc.../...
 
Przed seansem zapraszamy na poczęstunek.
 
ZAPRASZAMY!
 
 
 
6.04.2023
 
 
 
 
31.03.2023
Zapraszamy na III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia br. w godzinach 10.00 – 15.00 na płycie limanowskiego Rynku.
W kiermaszu udział wezmą również Seniorki Limanowskiego Domu Kultury – kartki, baranki, zajączki, jajka, ozdobne koszyczki, stroiki, serwetki i inne ozdoby wielkanocne.
 
Zapraszamy!

 

24.03.2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż pt. ,,Mgnienie’’ Magdaleny Król, który odbędzie się 30 marca 2023 roku o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Wystawa prezentować będzie obrazy wykonane farbami olejnymi na płótnie, akwarele oraz akryl na drewnie. Obrazy autorki oddają nastrój spokoju, ale również ulotności chwil, za pomocą okolicznych pejzaży. W prezentowanych obrazach jest coś magicznego- ich klimat tworzy natura oraz ich różnorakie barwy widziane oczami artystki.
 
 
Zapraszamy!
 
Źródło: MBP
 
19.03.2023
 
Zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru LimaNovum, działającego przy Limanowskim Domu Kultury. Chór pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego wystąpi w dniu 1 kwietnia 2023 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz 2 kwietnia 2023 w kościele pw. Św Antoniego Opata w Męcinie.
 
 
 
Zespół przygotował repertuar, który zaprezentuje po raz pierwszy. W programie koncertu znajdą się utwory m. in.: Bartosza Kowalskiego, Mariana Sawy, Ivana Vrublevskyiego, Artema Wedela oraz Marii Slepchenko. Tematyka utworów nawiązuje do wydarzeń w Ogrójcu aż po ukrzyżowanie.
 
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy.

 

 

17.03.2023

Zapraszamy na Warsztaty Świadomej Pielęgnacji, które odbędą się 22 marca w Limanowskim Domu Kultury.

Czy wiesz, gdzie leży źródło starzenia się naszej skóry? Dlaczego proces starzenia się u każdej z nas przebiega inaczej?

 

Dbanie o swój organizm zarówno od zewnątrz jak i od środka pozwala cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem każdego dnia. Świadomy wybór mądrego sposobu odżywiania oraz właściwej suplementacji to dobre samopoczucie i mniejsze prawdopodobieństwo zachorowań oraz wolniejsze starzenie się.

 

Jeśli troska o zdrowie i dobre samopoczucie jest dla Ciebie wartością nadrzędną, dbasz o swoją skórę każdego dnia lub nie wiesz jak to  robić,  to zapraszamy na Warsztaty Świadomej Pielęgnacji już 22 marca o godz. 13:00 i 17:00 - sala integracyjna, II piętro.

 

Zapisy do udziału w warsztatach pod nr telefonem 18 3371 603 lub mailowo: joanna.debska@ldk.limanowa.pl. Ilość miejsc ograniczona!

 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach ?

 

- dowiesz się czym łykanie tabletek różni się od prawidłowej suplementacji

- przekonasz się, że kolagen może mieć pyszny smak i skuteczne działanie

- sprawdzisz czy Twoja suplementacja działa na Twoje zdrowie - zbadasz poziom karotenoidów w swoim organizmie

- dowiesz się jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry w każdym wieku

- dowiesz się czym zastąpić wacik, który często podrażnia skórę

- wypróbujesz technologie i kosmetyki premium, które skutecznie zaopiekują się Twoją skórą

 

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zamojska przedstawiciel marki Nu Skin / Pharmanex z  gościnnym udziałem genetyk  Magdaleny Teterko-Walczak

 

www.agnieszka-zamojska.pl

https://bio.site/biznes.influencerka

 

15.03.2023

Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Krakowie zaprasza w imieniu Ministra Obrony Narodowej do wzięcia udziału w Wojskowych Targach Służby i Pracy.
To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. W Małopolsce Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się w Limanowej – w Limanowskim Domu Kultury, ul. B. Czecha 4, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00.


Wydarzenie to zostało połączone z przysięgą wojskową żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, która będzie miała miejsce w sobotę, 18 marca o godz. 10.00 na Rynku w Limanowej.
Szczegółowe informacje na stronie:

https://miastolimanowa.pl/.../w-dniach-17-18-marca.../

https://miastolimanowa.pl/2023/03/program-wojskowych-targow-sluzby-i-pracy-w-limanowej-17-18-marca/

Zapraszamy!

 

12.03.2023

Zarząd Limanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na dwa wykłady Pana Krzysztofa Młynarczyka nt.:
"Rozmnażanie roślin invitro " w dniu 14 marca 2023 o godzinie 16:00 do 18:00 w sali teatralnej Limanowskiego Domu Kultury
"Szkodniki i choroby roślin ozdobnych" w dniu 28 marca 2023 w sali teatralnej Limanowskiego Domu Kultury o godzinie 16:00-18:00

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

08.03.2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wykład pt. ,,Dieta i oczyszczanie organizmu po okresie zimowym", który odbędzie się w piątek 17 marca 2023 r. o godzinie 14:00 w Miejskiej Bibliotece w LimanowejSpotkanie poprowadzi dietetyk Małgorzata Twaróg z Polskiego Centrum Dietetycznego (,,Projekt Zdrowie w Limanowej'').

 

05.03.2023

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ. Nadchodzące wydarzenie, z okazji DNIA KOBIET, już 10 marca (piątek)! W tym dniu zapraszamy do obejrzenia komedii "Plan na miłość" w reżyserii Shekhar Kapur. To międzykulturowa komedia romantyczna naszych czasów, która bawi i wzrusza niezależnie od tego, skąd pochodzimy i w którym miejscu na Ziemi biją nasze serca.

Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami. Mamy też dla Was niespodziankę w postaci FOTOBUDKI - każda z pań będzie mogła zabrać ze sobą miłą niespodziankę w postaci wesołej fotografii.

Motywem przewodnim tego Kina dla Pań będą kwiaty. Idzie wiosna, więc stawiamy na kwiaty w ubiorze, ozdobach itp.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 a pokaz filmu ok. godz. 20:30.

 

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie kina, w biletomacie lub online TUTAJ.

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy!

 

28.02.2023

Zapraszamy do udziału w Powiatowo-Miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca br. w Limanowej.

Szczegółowe informacje na stronie: POWIAT

Zapraszamy!

 

28.02.2023

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w Kinie Seniora.  2 marca o godz. 12:00 obejrzymy pierwsze trzy odcinki wielosezonowej serii o życiu Chrystusa, której ideą jest doświadczanie Chrystusa poprzez ludzi i uczniów, którzy go znali. "The Chosen: Pierwsze spotkanie" będzie idealną propozycją na rozpoczynający się Wielki Post.

"The Chosen" – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii.

"The Chosen" to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie.

 

 

Jesteśmy również otwarci na wszelkie sugestie i propozycje repertuarowe uczestników wydarzenia.

Film z polskim lektorem.

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online TUTAJ.

ZAPRASZAMY!

 

24.02.2023

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w sobotę, 11 marca o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpi, zespół Zacznij od Bacha. Zespół tworzą muzycy, którzy zafascynowani brzmieniami muzyki Zbigniewa Wodeckiego postanowili odważyć się i przez swoją pracę, pasję i talent złożyć hołd jednemu z największych artystów Polskiej sceny muzycznej. Muzycy wykonają utwory powstałe od roku 1976, przez 1986, 1995 aż do 2018. W trakcie koncertu usłyszeć będzie można te najbardziej rozpoznawalne utwory – „Lubię wracać”, „Zacznij od Bacha”, „Chałupy welcome to”, jak i te mniej znane perełki polskiej muzyki, które każdy powinien znać.
Koncert tej grupy to wędrówka po twórczości wybitnej osobowości rodzimego rynku muzycznego bogata nie tylko w dźwięki, ale także anegdotki i historie z życia Zbigniewa Wodeckiego.

Zapraszamy na koncert, będący ucztą nie tylko dla ucha, ale i dla oczu!


Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie kina Klaps już od dnia 24 lutego w godzinach pracy kina.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

 

Zbigniew Wodecki ( (ur. 6 maja 1950 w Krakowie, zm. 22 maja 2017 w Warszawie), rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer, wokalista, aktor i prezenter telewizyjny.

 

21.02.2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy pt. ,,Saloon nr 4 -Dwa miesiące onkologii’’ Aleksandra Majerskiego, który odbędzie się 23 lutego o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

 

Aleksander Majerski znany w limanowskim środowisku jako nauczyciel oraz twórca. Rzeźbi w drewnie i kamieniu, maluje, rysuje, zajmuje się również poezją, aktorstwem oraz fotografią. Prezentował swoje prace na wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach krajowych i zagranicznych.
Na wystawie prezentowane będą prace, które postały w niecodziennej pracowni „saloon nr 4” na oddziale onkologii. Prezentowana wystawa będzie odzwierciedleniem myśli i przeżyć autora w specyficznym dla niego okresie czasu. Prace są bardzo optymistyczne, co jednak nie pozbawia ich filozoficznej głębi nad losem człowieka i świata.

Zapraszamy!

Żródło: MBP

 
16.02.2023
24 lutego 2023 roku o godz. 18:00, Kino Klaps zaprasza do obejrzenia nominowanej do Oscara, nieprzyzwoicie zabawnej i okrutnej komedii "W trójkącie". To nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.
 
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas
tylko śmiech!
 

 

Bilety w cenie 14,00 zł można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc-numerowanych-i-nienumerowanych/?id=464343#12494.

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata.

Zapraszamy!

 

14.02.2023

W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy pierwszy rok działalności Klubu „Centrum Aktywności Seniora” przy Limanowskim Domu Kultury. Życzenia członkom Klubu złożyła Pani Urszula Nowogórska - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Pani Jolanta Juszkiewicz - Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa oraz Pani Magdalena Szczygieł – Smaga – Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury.


W pierwszej części spotkania Pani Helena Michałek przedstawiła cel i zakres działalności Klubu oraz omówiła zrealizowane w ciągu pierwszego roku działalności wydarzenia. Całość dopełniła prezentacja zawierająca fotografie z poszczególnych warsztatów, wycieczek oraz z realizacji projektu pt. „Wspólnie tworzymy naszą przestrzeń”.
Po prezentacji odbył się pokaz filmu „Kwartet”.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna  TUTAJ

Dziękujemy Zarządowi Klubu: Pani Helenie, Pani Krystynie oraz Pani Barbarze za serce włożone w rozwój Klubu oraz za czas poświęcony na poszukiwanie nowych inspirujących działań aktywizujących członków naszego Klubu.

Dziękujemy członkom i sympatykom Klubu „Centrum Aktywności Seniora” za obecność.


Życzymy by kolejne lata były równie aktywne.

 
08.02.2023

Limanowski Dom Kultury zaprasza członków oraz sympatyków Klubu na spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności Klubu „Centrum Aktywności Seniora”, które odbędzie się w dniu 14 lutego 2023 roku o godzinie 11:00 w sali widowiskowej LDK. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na zaproszeniu poniżej

 

O godzinie 11:30 odbędzie się projekcja filmu „Kwartet”. To przewrotna komedia o życiu i miłości w reżyserii Dustina Hoffmana. Prawdziwy popis gry aktorskiej w wykonaniu gwiazdorskiej obsady: laureatki dwóch Oscarów Maggie Smith, jednego z najsłynniejszych brytyjskich komików Billy’ego Connolly’ego, nominowanej do nagrody Akademii Pauline Collins i dwukrotnie nominowanego do Oscara Toma Courtenaya. Będzie to niepowtarzalny koncert, w którym światowej sławy kwartet wokalny znów zaśpiewa razem. Na scenie spotkają się Jean – ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż – Reggie, lubieżny Wilfred oraz roztrzepana Cissy, przedmiot pożądania Wilfreda. Tego wieczoru wyjdą na jaw ich sekrety i skrywane namiętności.


Film w polskiej wersji językowej.

 

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

 
06.02.2023

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w Kinie Seniora. Raz w miesiącu, na seniorów czekać będzie pokaz filmu w niższej cenie i o dogodnej porze. 9 lutego o godz. 12:00 przeniesiemy się do 1914 roku do Zakopanego, które stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski.


"Niebezpieczni dżentelmeni" to komedia kryminalna, debiutującego na wielkim ekranie w roli scenarzysty i reżysera Macieja Kawalskiego.

Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…Czterech artystów budzi się po szalonej, narkotycznej imprezie nie dość, że zamieszani w rewolucyjną intrygę, to jeszcze z trupem na kanapie.

 

Kino Seniora to projekt kina Klaps skierowany do najstarszej grupy widzów. Celem wydarzenia jest nie tylko prezentacja ciekawych, wartościowych i premierowych filmów, ale także umożliwienie seniorom aktywnego uczestnictwa i spędzenia wolnego czasu w miły sposób. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają kino i chcieliby podzielić się swoimi wrażeniami na temat obejrzanych filmów z innymi osobami.

Jesteśmy również otwarci na wszelkie sugestie i propozycje repertuarowe uczestników wydarzenia.Film polski.

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online TUTAJ

ZAPRASZAMY!

 
 
24.01.2023
Miejska Biblioteka w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy poświęcony regionalnemu twórcy rodem z Przyszowej.
Wernisaż odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Szczegółowe informacje: TUTAJ
 
 
Źródło: MBP w Limanowej
 
23.01.2023

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ.  27 stycznia zapraszamy do obejrzenia PRZEDPREMIEROWO filmu "Masz ci los" w reżyserii Mateusza Głowackiego. Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Projekcja filmu rozpocznie się ok. godz. 20:00.

Partnerami styczniowego Kina dla Pań są:

- Restauracja Meat Me,

- Gabinet Masażu "Lawenda",

- Projekt Zdrowie Limanowa,

- NuSkin,

- Oriflame,

- Mary Kay,

- Avon,

- V&K Outlet Boutique.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10241.

 

ZAPRASZAMY!

 
 
17.01.2023
Zapraszamy do obejrzenia wzruszającej opowieści o więzi jaka potrafi łączyć człowieka ze zwierzętami - dokumentu „Kociarze”, już 20 stycznia o godz. 18:00 w Kinie Klaps.

"Kociarze" to wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak miłość do kotów i nieodparta chęć pomocy wszystkim czworonogom, których spotykają na swojej drodze.

W "Kociarzach" śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze.

Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10137.

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata.

 

Serdecznie zapraszamy!

 
15.01.2023
Zapraszamy już dziś 15.01.2023 na godz. 16:30, do Kino Klaps w Limanowej, gdzie za pośrednictwem kinowej retransmisji obejrzeć będzie można najnowszy, karnawałowy koncert André Rieu. Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata maestro zaprasza nas tym razem do Dublina.
 
 
Bilety w cenie 35 zł - normalny, 30 zł - ulgowy można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/.../andre-rieu-w-dublinie....

ZAPRASZAMY!

 

10.01.2023

Zapraszamy osoby powyżej 60. roku życia do udziału w kolejnym Kinie Seniora, który organizowany jest przez Kino Klaps w Limanowej.

12 stycznia o godz. 12:00 zobaczymy „Ślub doskonały” - nowy film producenta hitu „Mayday” – Wojtka Pałysa na podstawie scenariusza, który napisał wraz z reżyserem filmu Nickiem Moranem oraz współautorką niezapomnianych „Lejdis” – Hanną Węsierską. Na ekranie zobaczymy Adama Woronowicza, Aleksandrę Adamską, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stelmaszyka, Piotra Głowackiego, Magdalenę Lamparską, Aleksandrę Popławską, Pawła Deląga, Sandrę Staniszewską, Krzysztofa Czeczota, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Filipa Chajzera i wielu innych. Podobnie jak przy „Mayday” pomysł na film powstał na podstawie brawurowej sztuki teatralnej, tym razem autorstwa Robina Hawdona.

Szczegółowe informacje na  stronie ➡️https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/slub-doskonaly-12-stycznia-w-kinie-seniora

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10029.

ZAPRASZAMY!

 
02.01.2023
Serdecznie zapraszamy na niedzielne kolędowanie z Chórem LimaNovum.
Szczegółowe informacje na plakacie poniżej.
 
Zapraszamy!!!
 
28.12.2022
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ.
 

29 grudnia zapraszamy do obejrzenia filmu "Whitney Houston. I wanna dance with somebody" w reżyserii Kasi Lemmons.

WHITNEY HOUSTON. I WANNA DANCE WITH SOMEBODY opowiada historię życia Whitney od czasów chórzystki z New Jersey do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek świata aż po tragiczny finał w 2012 roku. Film zabiera widzów w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez przełomowe życie i karierę Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą najbardziej ukochane przeboje ikony.

STARTUJEMY O GODZ. 19:00! Seans filmu rozpocznie się ok. godz. 20:00.
 
Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w muzycznym konkursie z nagrodami. Całe wydarzenie będzie w sylwestrowych klimatach i z sylwestrowym wystrojem. Cekiny, brokaty i wszystko co się świeci mile widziane! Ponadto od godz. 19:00 na stoisku Mary Kay, będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami makijażowymi na Sylwestra. Na godzinę 19:40 zaplanowany jest muzyczny konkurs z nagrodami, a zaraz po nim rozpocznie się projekcja filmu o jednej z najsłynniejszych wokalistek wszech czasów Whitney Houston.
 
 

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10025.

 

ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy