bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

24.01.2023
Miejska Biblioteka w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy poświęcony regionalnemu twórcy rodem z Przyszowej.
Wernisaż odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Szczegółowe informacje: TUTAJ
 
 
Źródło: MBP w Limanowej
 
23.01.2023

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ.  27 stycznia zapraszamy do obejrzenia PRZEDPREMIEROWO filmu "Masz ci los" w reżyserii Mateusza Głowackiego. Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Projekcja filmu rozpocznie się ok. godz. 20:00.

Partnerami styczniowego Kina dla Pań są:

- Restauracja Meat Me,

- Gabinet Masażu "Lawenda",

- Projekt Zdrowie Limanowa,

- NuSkin,

- Oriflame,

- Mary Kay,

- Avon,

- V&K Outlet Boutique.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10241.

 

ZAPRASZAMY!

 
 
17.01.2023
Zapraszamy do obejrzenia wzruszającej opowieści o więzi jaka potrafi łączyć człowieka ze zwierzętami - dokumentu „Kociarze”, już 20 stycznia o godz. 18:00 w Kinie Klaps.

"Kociarze" to wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak miłość do kotów i nieodparta chęć pomocy wszystkim czworonogom, których spotykają na swojej drodze.

W "Kociarzach" śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze.

Kociarze to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10137.

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata.

 

Serdecznie zapraszamy!

 
15.01.2023
Zapraszamy już dziś 15.01.2023 na godz. 16:30, do Kino Klaps w Limanowej, gdzie za pośrednictwem kinowej retransmisji obejrzeć będzie można najnowszy, karnawałowy koncert André Rieu. Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata maestro zaprasza nas tym razem do Dublina.
 
 
Bilety w cenie 35 zł - normalny, 30 zł - ulgowy można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/.../andre-rieu-w-dublinie....

ZAPRASZAMY!

 

10.01.2023

Zapraszamy osoby powyżej 60. roku życia do udziału w kolejnym Kinie Seniora, który organizowany jest przez Kino Klaps w Limanowej.

12 stycznia o godz. 12:00 zobaczymy „Ślub doskonały” - nowy film producenta hitu „Mayday” – Wojtka Pałysa na podstawie scenariusza, który napisał wraz z reżyserem filmu Nickiem Moranem oraz współautorką niezapomnianych „Lejdis” – Hanną Węsierską. Na ekranie zobaczymy Adama Woronowicza, Aleksandrę Adamską, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stelmaszyka, Piotra Głowackiego, Magdalenę Lamparską, Aleksandrę Popławską, Pawła Deląga, Sandrę Staniszewską, Krzysztofa Czeczota, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Filipa Chajzera i wielu innych. Podobnie jak przy „Mayday” pomysł na film powstał na podstawie brawurowej sztuki teatralnej, tym razem autorstwa Robina Hawdona.

Szczegółowe informacje na  stronie ➡️https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/slub-doskonaly-12-stycznia-w-kinie-seniora

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10029.

ZAPRASZAMY!

 
02.01.2023
Serdecznie zapraszamy na niedzielne kolędowanie z Chórem LimaNovum.
Szczegółowe informacje na plakacie poniżej.
 
Zapraszamy!!!
 
28.12.2022
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ.
 

29 grudnia zapraszamy do obejrzenia filmu "Whitney Houston. I wanna dance with somebody" w reżyserii Kasi Lemmons.

WHITNEY HOUSTON. I WANNA DANCE WITH SOMEBODY opowiada historię życia Whitney od czasów chórzystki z New Jersey do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek świata aż po tragiczny finał w 2012 roku. Film zabiera widzów w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez przełomowe życie i karierę Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą najbardziej ukochane przeboje ikony.

STARTUJEMY O GODZ. 19:00! Seans filmu rozpocznie się ok. godz. 20:00.
 
Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w muzycznym konkursie z nagrodami. Całe wydarzenie będzie w sylwestrowych klimatach i z sylwestrowym wystrojem. Cekiny, brokaty i wszystko co się świeci mile widziane! Ponadto od godz. 19:00 na stoisku Mary Kay, będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami makijażowymi na Sylwestra. Na godzinę 19:40 zaplanowany jest muzyczny konkurs z nagrodami, a zaraz po nim rozpocznie się projekcja filmu o jednej z najsłynniejszych wokalistek wszech czasów Whitney Houston.
 
 

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/10025.

 

ZAPRASZAMY!

21.12.2022
 
 
20.12.2022

Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza na Koncert Noworoczny „Uśmiechnij się z Kiepurą”, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2023 roku o godz. 17:00 w Limanowskim Domu Kultury.

Na scenie wystąpią znane gwiazdy sceny i estrady: Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska - Alabrudzińska, Anna Barska, Łukasz Gaj, Łukasz Lech oraz Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy.


Uśmiechnij się z Kiepurą” to niezwykłe widowisko muzyczne, które stało się najpopularniejszym punktem programu festiwali kiepurowskich. Lekkie ujęcie poważnej muzyki i podane ze swadą najciekawsze epizody z życia Jana Kiepury to jego najbardziej charakterystyczne elementy. Wspaniały humor dostarczają zabawne, znakomicie opowiedziane anegdoty z życia Kiepury. Całości dopełnia doskonały wybór najpiękniejszych pieśni i arii z repertuaru Mistrza Jana w wykonaniu wspaniałych solistów.


W koncercie zabrzmi około 18. przebojów z repertuaru Kiepury oraz popularnych operetek i piosenek z dwudziestolecia międzywojennego. Solistom towarzyszy znakomita Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Połączenie to sprawia, że „Uśmiechnij się z Kiepurą” to prawdziwa gratka zarówno dla wyrwanych melomanów, jak i tych, którzy po prostu chcą zasmakować dobrej rozrywki. Od czasu powstania, widowisko zagościło na licznych scenach prestiżowych teatrów w całym kraju, a także na ekranach telewizorów. Znakomita obsada zapewnia najwyższy poziom artystyczny i niezapomniane przeżycie dla melomanów

.
Reżyserem i narratorem koncertu - widowiska jest znany z wielu programów telewizyjnych i radiowych Łukasz Lech.

 

 


Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury. Bezpłatne wejściówki, dostępne w kasie kina Klaps od 19 grudnia 2022 ( w godzinach pracy kina).
Serdecznie zapraszamy!

 
19.12.2022

Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 30 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!” już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowej. Co roku, w okresie kolędowym, spotykamy się aby wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie utwory bożonarodzeniowe i świąteczne. Koncert jest również okazją do zaprezentowania i niejako podsumowania całorocznej pracy zespołów działających przy Limanowskim Domu Kultury.
 
W programie tegorocznego koncertu jest wspólne kolędowanie z Limanowską Orkiestrą Kameralną pod kierownictwem Krystiana Jaworza, wokalistką Ewą Novel oraz Chórem Limanovum pod dyrekcją Ivana Vrublewskiego. Podczas kolędowania prezentowane będą zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i znane utwory świąteczne. W repertuarze znajdą się polskie, tradycyjne kolędy oraz pastorałki w ciekawych opracowaniach na chór mieszany oraz orkiestrę kameralną.

 

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!

 

16.12.2022
Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia wizjonerskiego, wypełnionego muzyką filmu Agnieszki Smoczyńskiej „Silent Twins”, zrealizowanego w oparciu o reportaż Marjorie Wallace.

Projekcja filmy już dzisiaj 16 grudnia o godz. 18:00
 


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/9843.

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata.

Serdecznie zapraszamy!
 
 
 
 
07.12.2022
  Miejska Biblioteka w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie z Emilią Krakowską , które odbędzie się 13 grudnia 2022 r. o godzinie 16.30 w Sali Kameralnej.  
Emilia Krakowska z urodzenia poznanianka, aktorka filmowa i teatralna. Znana i ceniona za wiele wybitnych ról zarówno filmowych jak i teatralnych. Wystąpiła w takich filmach jak ,, Ziemia Obiecana’’, ,,Chłopi’’, gdzie zagrała Jagnę Borynową, dzięki której zyskała ogromną sławę i popularność. Widzowie znają ją też z seriali telewizyjnych tj. „Na dobre i na złe”, ,, Ojciec Mateusz’’. Na co dzień występuje w teatrze ,,Och-teatr’’ w Warszawie.
 

Spotkanie z aktorką poprowadzi dziennikarz Andrzej Kurdziel. Będzie to doskonała okazja by poznać bliżej Emilię Krakowską- charyzmatyczną aktorkę, kochającą teatr oraz publiczność!
Serdecznie zapraszamy.
 
Wstęp wolny.
 
Źródło: MBP w Limanowej
06.12.2022
Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów kosmetycznych z pielęgnacji zimowej dla seniorów, które dostępne są na naszej stronie: TUTAJ
Warsztaty prowadzi Pani Marzena Janik - Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay.
Kolejne warsztaty odbędą się w najbliższy piątek 9.12.2022 o godz. 10:00.
Zapisy pod numerem telefonu: 18/3371 603
Zapraszamy!
 
 
06.12.2022
Zapraszamy na koncert polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Kwartetu Brass Riders. Usłyszymy najsłynniejsze utwory z polskich filmów i seriali: od Janosika po Vabank.
Koncert odbędzie się w dniu 11 grudnia, o godz. 17:00 na scenie w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
 

 

Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy tylko i wyłącznie polską muzykę filmową z takich filmów/seriali jak m.in.: 40-latek, Janosik, VaBank, itp. Z pewnością czekają nas niepowtarzalne wrażenia brzmieniowe.

 

WSTĘP WOLNY!

Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie kina Klaps w godzinach pracy kina.

 

ZAPRASZAMY!

 

Projekt zrealizowano w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
05.12.2022
 

Limanowski Dom Kultury i Klub "Centrum Aktywności Seniora" zapraszają na prelekcję połączoną z pokazem slajdów pt. ,,U stóp Wielkiego Dzwonnika i na dworze Królowej greckich wysp - Austria i Kreta".

Spotkanie odbędzie się  9.12.2022 o godz. 17.00 w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury ul. B Czecha 4 .

Spotkanie poprowadzą Helena Michałek, Stanisława Piszczek i Joanna Dębska.

Wydarzenie bezpłatne.

ZAPRASZAMY!

 
29.11.2022

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w kolejnym Kinie Seniora.

8 grudnia o godz. 11:30 zobaczymy trafiającą prosto w serce opowieść o dorastaniu, radości życia i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas.

Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało”, który w kinach zobaczyło łącznie prawie 1,6 miliona widzów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.

Przed seansem będzie można porozmawiać o profilaktyce zdrowotnej, wysłuchać jak zarejestrować się na ważne badania i dowiedzieć się kiedy i w jakiej sytuacji należy się badać. O wszystkim opowiedzą specjaliści z Laboratorium ALAB

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/9837.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!

 
23.11.2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż fotografii pt. ,,Z czarnego Lądu’’ Marii Bogusławy Wójcik. Wernisaż odbędzie się 24 listopada br. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Zapraszamy!
 
22.11.2022
Zapraszamy do naszej galerii, gdzie dostępne są już zdjęcia z warsztatów przygotowujących do realizacji inicjatywy senioralnej. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu pt. „Wspólnie tworzymy naszą przestrzeń”. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.
 
 
22.11.2022
 
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ.
 
24 listopada zapraszamy do obejrzenia filmu "Święta inaczej" w reżyserii Patricka Yoki, twórcy hitów „Rodzinka.pl” i „Listy do M. 4”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00!  Seans filmu rozpocznie się ok. godz. 19:45.
 
 
Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami.
 
ZAPRASZAMY!
 
17.11.2022

Serdecznie zapraszamy na  bezpłatne warsztaty z zakresu zimowej pielęgnacji skóry i makijażu świątecznego, które poprowadzi dla nas Pani Marzena Janik Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay.


Warsztaty odbywać się będą w terminach 25.11, 2.12 i i 9.12 o godz. 10.00 w Limanowskim Domie Kultury - sala integracyjna II piętro.

Tematy warsztatów:
- pielęgnacja zimowa, jak zabezpieczyć skórę przed zimnem i chłodem;
- zimowy Multimasking;
- makijaż świąteczny dla skóry dojrzałej;
- propozycje świątecznych i mikołajkowych zestawów prezentowych.

Na warsztaty obowiązują zapisy!!!

Zapisy pod numerem telefonu 18/3371 603 ☎️

Warsztaty bezpłatne!!!

ZAPRASZAMY!

 
08.11.2022
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w Kinie Seniora. Raz w miesiącu, na seniorów czekać będzie pokaz filmu w niższej cenie i o dogodnej porze. 17 listopada o godz. 11:30 powrócimy do dobrze nam znanych postaci w filmie "Listy do M. 5".
 
Przed seansem odbędzie się spotkanie z dietetykiem z Projekt Zdrowie Limanowa, który opowie o zdrowym odżywianiu i najważniejszych nawykach żywieniowych. Z pewnością czeka nas wiele trafnych i ciekawych uwag.
 
Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/9634.
 
 
ZAPRASZAMY!

 

 

31.10.2022

Już od 7 listopada 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na warsztaty z podnoszenia kompetencji cyfrowych dla seniorów.

Źródło. MBP w Limanowej

28.10.2022

Zapraszamy na 48. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza", który potrwa od 3-6 listopada.. W tym roku na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaprezentuje się rekordowa liczba uczestników.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie:  https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/48-limanowska-slaza-z-rekordowa-liczba-uczestnikow-przedstawiamy-program-wystepow

 

W sobotę - 5 listopada - bezpośrednio po zakończeniu przesłuchań konkursowych, ok. godz. 21:00 wystąpi gość specjalny -  Grupa Folklorystyczna "Pokolenia" z Biłgoraja.

 

 

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, stoiska ze strojami ludowymi, koralami, biżuterią, haftowanymi i szydełkowanymi pracami, ceramiką, rzeźbą, obrazami. Wszystkie stoiska będą znajdować się w holu Limanowskiego Domu Kultury.

 

Od 3 do 6 listopada, w godz. 11:00 - 20:00 będzie można również podziwiać prace twórców ludowych. Wystawa ich dzieł, znajdująca się w Miejskiej Galerii Sztuki stanowić będzie doskonały przykład sztuki ludowej, która czerpie z natury, tradycji i religii. Autorami prac będą: Stanisława Oleksy (haft i szydełko), Halina Janik (haft krzyżykowy), Teresa Mrugacz (malarstwo), Jakub Puchal (rzeźba), Marian Wójtowicz (rzeźba). Wystawa powstała we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej.

 

W tym roku, w działania festiwalowe zaangażowało się również Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, które zaprasza do odwiedzania wystawy oryginalnych strojów regionalnych z terenu powiatu limanowskiego. Stroje będzie można podziwiać od 3-6 listopada w godzinach pracy muzeum.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach:

https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/grupa-folklorystyczna-pokolenia-z-bilgoraja-gosciem-specjalnym-48-limanowskiej-slazy

https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/wydarzenia-towarzyszace-48-limanowskiej-slazy

https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/limanowa-czeka-na-48-slaze

 

Wstęp wolny!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

26.10.2022

Urząd Gminy Limanowa i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej zapraszają na wykład dr med. Tomasza Ocetkiewicza  - Kierownika oddziału geriatrycznego Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia  Bożego w Limanowej.

Wykład na temat „Problemu upadków w podeszłym wieku” odbędzie się w dniu 27 października 2022 r. o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej.

Zapraszamy!

 

5.10.2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie z sądecką pisarką Izabela Skrzypiec-Dagnan – strona autorska, które odbędzie się w poniedziałek 10 października 2022 roku o godzinie 16.00.

Zapraszamy!

 

3.10.2022

Międzynarodowy Dzień Seniora - niespodzianki od Kino Klaps w Limanowej

6 października o godz. 12:00 zapraszamy do opartej na prawdziwych wydarzeniach historii, która wzrusza i inspiruje - "Johnny".

Po projekcji filmu wspólna zabawa z MKBudka oraz niespodzianki. 

„Johnny” to historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online za pośrednictwem strony https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/9328.


ZAPRASZAMY!

 
 
26.09.2022
Miejska Biblioteka w Limanowej zaprasza na prawdziwą podróż w czasie, podróż po NAJ bibliotekach ze WSZYSTKICH kontynentów.
 
Wydarzenie odbędzie się w dniu 27 września 2022 w Sali Kameralnej Limanowskiego Domu Kultury o godz. 14.00
 
 
Zapraszamy!
 
 
20.09.2022

Limanowski Dom Kultury zaprasza na organizowany po raz pierwszy Beskid Jazz & Folk Festival. Jest to zupełnie nowe wydarzenie muzyczne Limanowskiego Domu Kultury, będące okazją do zaprezentowania małopolskiej publiczności zarówno tradycyjnych, jak i najnowszych odłamów muzyki jazzowej i folkowej. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpią znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej wywodzący się z regionu oraz gwiazda światowego formatu.

Pierwsza edycja Festiwalu zaplanowana została na dwa dni: 23 - 24.09.2022 w Limanowej, stolicy malowniczego Beskidu Wyspowego.

 

 

W dniu 23 września 2022 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy, klimatyczny wieczór z jazzem na znakomitym poziomie w wykonaniu Marceliny Gawron wraz z wybitnymi instrumentalistami. Adam Jarzmik (fortepian), Piotr Narajowski (kontrabas) oraz Sebastian Kuchczyński (perkusja) zagrają w towarzystwie wybitnego polskiego trębacza jazzowego - Piotra Schmidta. W programie autorskie utwory z pierwszego krążka wokalistki „Notes of life" w aranżacjach Adama Jarzmika oraz niespodzianki, które sprawią, ze każdemu zrobi się ciepło na sercu. W trakcie koncertu usłyszymy utwory w świeżym i zaskakującym ujęciu.

Szczegółowe informacje o artystach TUTAJ

Bilety w cenie 30,00 zł  i 40,00 zł  dostępne w kasie Kina Klaps (ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa, tel. 18/261 04 87) czynnej w godzinach pracy kina oraz on-line:

 

W dniu 24 września 2022 roku o godzinie 19:00 odbędzie się z kolei koncert Mino Cinelu & Surreal Players ze specjalnie przygotowanym na ten koncert repertuarem inspirowanym muzyką regionalną Beskidu Wyspowego.

Sting, Miles Davis, Weather Report, Herbie Hancock, Peter Gabriel, Stevie Wonder, Lou Reed, Dizzy Gillespie, Pat Metheny, Kate Bush, Branford Marsalis, Earth, Wind & Fire to tylko niewielka część międzynarodowych gwiazd popu i jazzu, z którymi Mino (perkusjonalia) współpracuje od początku lat 80., a teraz wystąpi w stolicy Beskidu Wyspowego z Surreal Players.

Duet Surreal Players stworzony przez Magdę Plutę (wiolonczela) oraz Krystiana Jaworza (fortepian) gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Surreal Players rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi artystami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Zbigniew Preisner, Pudelsi, Bester Quartet, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage - Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days.

Szczegółowe informacje o artystach TUTAJ

Bilety w cenie 70,00 zł , 80,00 zł i 90,00 zł dostępne są w kasie Kina Klaps (ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa, tel. 18/261 04 87) czynnej w godzinach pracy kina oraz on-line:

 

Honorowy Patronat:

Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski oraz

Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa.

 

Patronaty medialne: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Jazz Forum, Jazz Kultura, Jazz Press

 

Wydarzenie wspierają:

Gmina Słopnice

Gmina Laskowa

Grupa Uchacz

Łomzik

EMIKA

FLIG- BUD Zakład Remontowo Budowlany

Dom na Wzgórzu Paproć

Ogród Łobzów

MM Limanowa: Reklama & Drukarnia

Zapraszamy!
 
13.09.2022

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy prac Zygmunta Kłosowskiego, który odbędzie się 16 września 2022 r. o godz. 17:00.

Wystawę dzieł artysty z Męciny będzie można zwiedzać do 14 października br. w mini galerii PCIT ,Limanowa Rynek 25 /Buzodrom/.

Serdecznie zapraszamy do udziału w otwarciu wystawy !

 
Szczegółowe informacje:  TUTAJ
 
12.09.2022
Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ. Raz w miesiącu spotkamy się aby porozmawiać, obejrzeć dobry film i spędzić miło czas we wspólnym gronie.
 
22 września zapraszamy do obejrzenia filmu "Zołza" w reżyserii Tomasza Koneckiego. Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą.
 
Pokaz filmu to jednak nie wszystko! Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w losowaniu nagród.
 
Przed seansem zapraszamy również do konkursowej zabawy, podczas której przepytamy panie z ich wiedzy na temat polskich seriali.
 
Partnerami wrześniowego Kina dla Pań są:
 
➡️ Catering dietetyczny Fit-Life,
➡️ Gabinet Masażu "Lawenda",
➡️ Yasumi Gabinet kosmetyczny,
➡️ Oriflame,
➡️ Mary Kay,
➡️ Nu Skin.
 
STARTUJEMY O GODZ. 19:00!
 
Seans filmu rozpocznie się ok. godz. 19:45 ‼️

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy