bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Zespoły artystyczne

Orkiestra Dęta „Echo Podhala”  działająca przy Limanowskim Domu Kultury powstała w 1923 roku. Jej założycielem i wieloletnim dyrygentem był Mieczysław Mordarski. W 1965 r. funkcję dyrygenta i kierownika przejął i pełnił do roku 2010 Ludwik Mordarski. W latach 2010-2013 funkcję tę sprawował Pan Roman Kogutowicz. W latach 2014-2019 funkcję kierownika artystycznego orkiestry pełnił Pan Marek Michalik. Od 2020 do 2021 roku prowadził ją Pan Marian Wrona, a w 2022 roku Eugeniusz Szubryt. Od roku 2023 dyrygentem Orkiestry jest Pan Krzysztof Madziar.

Działalność orkiestry jest finansowana przez Limanowski Dom Kultury.

Orkiestra przez ponad 100 lat swojej działalności pełni funkcję kulturalnego ambasadora Ziemi Limanowskiej. Uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalnych, podczas obchodów historycznych rocznic, świąt państwowych oraz w czasie uroczystości religijnych.

Zdobywając liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławia miasto i region  w Polsce i Europie. Orkiestra jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa i na stałe wpisała się w jego pejzaż kulturalny.  

Próby orkiestry odbywają się w każdy piątek od godz. 19:00 w Sali Muzycznej.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy