bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Zespoły artystyczne

Teatr "Co się stało?!" powstał w 2009 roku i od początku swojej działalności nie tylko miał na celu prezentację sztuk teatralnych, ale był także miejscem, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać swój talent i zainteresowania. Dla wielu z członków grupy teatr to nie tylko hobby, ale również plan na życie, co pokazuje droga jaką obrało kilkoro z byłych aktorów limanowskiego teatru.

Pierwszym kierownikiem teatru, który wyznaczył kierunek na następne lata, był Janusz Michalik - aktor, reżyser, współzałożyciel Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego, animator kultury, wieloletni kierownik artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Był m.in. współtwórcą Jesiennego Festiwalu Teatralnego, współzałożycielem i kierownikiem Teatru NSA. Jest poetą i konferansjerem, autorem książek: „Trzy razy twarz” (1986), „Wieczór z Giocondą” (1993), „Kastor i Polluks” (2012), „Mythos” (2013), „Rymowanki dla małych i trochę większych” (2015). Jest świetnym pedagogiem. Wychował wielu młodych aktorów, co mogliśmy zaobserwować właśnie na przykładzie Teatru "Co się stało?!".

Od 2016 roku, pieczę artystyczną nad członkami grupy teatralnej obejmuje Marcin Król - jeden z wychowanków pana Janusza Michalika.

Teatr ma na swoim koncie wystawienie 9 sztuk, a obecnie trwają przygotowania do 10 premiery. 

Swoje przedstawienia Teatr prezentował nie tylko limanowskiej publiczności, ale również podczas Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu czy w odległym Szczecinie.

Aktorzy Teatru co roku reprezentują Limanowski Dom Kultury w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim osiągając świetne wyniki. Współpracują także z innymi teatrami jak chociażby Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy