bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Upiorne opowieści po zmroku" od 30 sierpnia na ekranie kina Klaps!
Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia jednego z najbardziej wyczekiwanych horrorów tego roku! Wizjonerskie dzieło wyobraźni laureata Oscara Guillermo del Toro – twórcy przełomowych obrazów: „Kształt wody” i „Labirynt Fauna”, wbije w fotel nie jednego fana mrocznych historii. Film "Upiorne opowieści po zmroku" od 30 sierpnia na ekranie kina Klaps!

Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze.

Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu Sarah. Ignorując ostrzeżenia uwolnią oni złowrogą moc księgi i przebudzą do życia istoty z najgorszych koszmarów.

Film „Upiorne opowieści po zmroku” jest oparty na serii książek Alvina Schwartza, które stanowią antologię opowieści grozy. Jednak w wypadku kinowej wersji twórcy posłużyli się poszczególnymi historiami, ale zbudowali wokół nich spójną narrację, nie dzieląc ich na segmenty. Punktem wyjścia dla opowieści jest księga, która czyta lęki ludzi. Film bez wątpienia łączy klimat „Stranger Things”, przewrotność dzieł Stephena Kinga i motywy rodem z najkrwawszych miejskich legend. Idealny film dla widzów o mocnych nerwach!

Za kamerą wyprodukowanych i napisanych przez Guillermo del Toro „Upiornych opowieści po zmroku” stanął André Øvredal, reżyser mrożących krew w żyłach horrorów „Autopsja Jane Doe” i „Łowca trolli”.

W obsadzie zobaczymy aktorów znanych z takimi produkcjami jak „Breaking Bad”, „Igrzyska śmierci” czy „Orange Is the New Black”, m.in.: Zoe Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Austin Abrams, Dean Norris, Gil Bellows, Lorraine Toussaint, Austin Zajur, Natalie Ganzhorn, Javier Botet, Troy James i Mark Steger .Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy