bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

49. Limanowska "Słaza" - szczegółowy program


Jeszcze tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia największego festiwalu w regionie. 49. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" rozpocznie się już 15 listopada, a oto szczegółowy program wydarzenia.

 

Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” to jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych w naszym regionie, które trwa nieprzerwanie od roku 1975 i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy potrwa aż 5 dni. Festiwal rozpocznie się 15 listopada, kiedy to od godz. 15:00 będziemy mogli śledzić zmagania konkursowe.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu będzie mieć miejsce o godz. 17:15, a po nim dalej będziemy mogli być świadkami występów uczestników w 9 kategoriach konkursowych.

W czwartek - 16.11 - przesłuchania rozpoczną się o godz. 14:00, w piątek o godz. 15:00, a w sobotę ponownie o godz. 14:00.

Szczególnie zapraszamy wszystkich do udziału w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca "Młody Krąg" ze Szczecina, który będzie miał miejsce w sobotę - 18.11 - o godz. 20:00.

Zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę - 19.11 - o godz. 15:30. Poznamy wówczas laureatów wydarzenia, a na koniec obejrzymy występ Grupy Dziecięcej Zespołu Regionalnego "Limanowianie".

 

Jak zawsze festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej i rękodzielniczej, a także Wystawa "Pędzlem, dłutem, sercem" zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z LDK.

 

Cały program znajduje się również na plakacie festiwalu, a z kolejnością prezentacji można zapoznać się na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/padl-kolejny-rekord-przedstawiamy-program-wystepow-49-limanowskiej-slazy

 

Wstęp na wydarzenie WOLNY!

 

 

49. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.


Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK "Sokół" w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem "Limanowskiej Słazy" jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal limanowa.in oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami festiwalu są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, PBM Sułkowscy Sp.J., Fundacja Warbud - Warto pomagać, Limbudex, Kulinar, Gold-Drop, Electrical, Łomzik, Laskopol.

Partnerami Festiwalu są: Wójtowie gmin powiatu limanowskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.

 

 

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy