bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

9 lutego spotkamy się z "INDIAMI TWARZĄ W TWARZ" - nowy cykl spotkań podróżniczych w LDK "Wędrowanie na ekranie"!


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w spotkaniach podróżniczych "Wędrowanie na ekranie". Będzie to niepowtarzalna okazja aby wysłuchać ciekawych opowieści o najodleglejszych krajach i obejrzeć zdjęcia ukazujące ich piękno oraz różnorodność. Pierwsze spotkanie już 9 lutego o godz. 18:00, zatytułowane "INDIE TWARZĄ W TWARZ"!

 

9 lutego, o godz. 18:00, w sali kameralnej LDK spotkamy się z Robertem Widziszem - Limanowianinem, dla którego podróżowanie i fotografia są od lat wielką pasją.

Podczas piątkowego wydarzenia obejrzymy zdjęcia i film oraz wysłuchamy opowieści z podróży do Indii, która dotyczyła głównie Rajastanu. Na ekranie pojawią się pejzaże i mieszkańcy New Delhi, Jaipuhr, Jodhpur, Jaisalmer i Pushkar oraz pustynii Thar, Kajuracho, Agra i Taj Mahal, Varanasi (w tym gaty, na których palone są ludzkie zwłoki). Będzie to opowieść o świętych mężach zwanych sadhu, bezdomnych dzieciach, ale też o różnicach kulturowych, odmienności od naszego dnia codziennego i religiach Indii.

 

Wierzymy, że spotkanie nie tylko będzie okazją do wysłuchania niezwykłych historii, ale że będzie również okazją do owocnych i ciekawych rozmów.

 

Zapraszamy!

 

Wstęp wolny.

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy