bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2015 – zapraszamy już w najbliższy weekend!


Organizatorzy zapraszają na Dni Limanowej 2015, które już w najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, odbędą się na placu przed Limanowskim Domem Kultury. Program po brzegi wypełnia dobra muzyka i świetna zabawa. Zaczynamy od godz. 15:00 w sobotę.

 

Sobota, 25 lipca:

15:00 – blok zabaw i animacji dla najmłodszych – spektakl „The best of Teatr Clowna Felixa”

Spektakl „The Best of Teatr Clowna Felixa” to zbiór najlepszych numerów z repertuaru Teatru Clowna Feliksa, którego założycielem jest Andrzej Talkowski – klaun, mim, magik, żongler, aktor kabaretowy i muzyk, artysta krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

 

17:00 – gościnne występy zespołów regionalnych ze „Święta Dzieci Gór”

Uczestnikami Międzynarodowego Festiwalu ŚWIĘTA DZIECI GÓR, który odbywa się w Nowym Sączu, są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów. W tym roku, na specjalne zaproszenie Limanowskiego Domu Kultury, do Limanowej przyjadą dwa zespoły: „Alunelul” z Mołdawii oraz „Mała Brenna” z Brennej na Śląsku.

 

18:00 - „Mozart kontra Sinatra” - show muzyki rozrywkowej

Koncert w formie gali jest interaktywnym show muzyki rozrywkowej angażującym publiczność na żywo z artystami o uznanej renomie na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach. Jest to muzyczny koncert inspirowany tak różnymi gatunkami muzycznymi jak: soul, pop, r&b, funk, salsa, reggea, blues, które wspólnie przedstawią korzenie muzyki rozrywkowej od jej początków aż do współczesności. Pomysłodawcą widowiska jest Mirosław Witkowski.

 

19:45 – oficjalne rozpoczęcie Dni Limanowej 2015

20:30 – koncert gwiazdy wieczoru

Agnieszka Chylińska, wielokrotnie nagradzana polska wokalistka wystąpi z najnowszym, ale i ze starszym repertuarem. Sławę zdobyła występując z zespołem O.N.A. Od 2009 roku kontynuuje karierę jako solistka, jest jurorką w programie „Mam Talent”, a także autorką książek dla dzieci.

Agnieszka Chylińska dzisiaj to jedna z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistek. Budząca kontrowersje, kochana lub nienawidzona, ale zawsze budząca emocje energiczna artystka prywatnie jest mężatką i mamą trójki dzieci, a zaledwie przed miesiącem została odznaczona brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

22:00 – dyskoteka

 

Niedziela, 26 lipca:

13:30 – rozdanie nagród VII biegu osiedlowego na 1 milę

14:30 – blok dla najmłodszych – teatrzyk kukiełkowy (spotkanie z baśniowymi bohaterami)

15:30 – finał VI Limanowskiego Talent Show

31 maja, w parku miejskim w Limanowej, przy okazji imprezy z okazji Dnia Dziecka odbyły się eliminacje do finału VI Limanowskiego Talent Show. Jury zakwalifikowało do finału 12 prezentacji, które zobaczymy niedzielnego popołudnia na scenie Dni Limanowej. Finaliści zawalczą o nagrodę główną, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę, w wysokości 1500 zł.

 

16:30 – koncert Orkiestry Echo Podhala

Orkiestra przez ponad 90 lat swojej działalności pełni funkcję kulturalnego ambasadora Ziemi Limanowskiej. Uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalnych, podczas obchodów historycznych rocznic, świąt państwowych oraz w czasie uroczystości religijnych.

Od 2014 roku funkcję kierownika artystycznego Echa Podhala pełni pan Marek Michalik.

Podczas Dni Limanowej, publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. „I just called to say I love you”, „Yesterday” oraz standardy muzyki rozrywkowej.

 

17:30 – ogłoszenie wyników finału VI Limanowskiego Talent Show

18:00 – występ limanowskich artystów w programie muzyki rozrywkowej

W programie zobaczymy finalistów Limanowskiego Talent Show oraz gościnny występ Joanny Leśniak z akompaniamentem Wojciecha Śliwy i Wojciecha Steczowicza.

 

19:30 – koncert Mateusza Mijala z zespołem

Mateusz Mijal jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem, nazywanym „jednym z najlepszych i najbardziej ekspresyjnych polskich wokalistów rockowych młodego pokolenia”. Występował w programie: „Bitwa na głosy”, a z utworem „Wiara” wystąpił podczas Sopot Hit Festiwal 2009. Od 2012 roku współpracuje między innymi z Liberem, z którym nagrał przebój „Winny”, a w roku ubiegłym nagrał utwór „Za to co mam” ze Stachurskim.

 

20:45 – koncert zespołu Ino Ros

InoRos to wybuchowa mieszanka muzyków, którzy w 2006 roku połączyli swe siły tworząc przy tym grupę folkowo/rockową. Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. W 2011 roku zespół spontanicznie wziął udział w programie rozrywkowym Must Be The Music Tylko Muzyka, gdzie doszedł do finału.

 

22:00 – oficjalne zakończenie Dni Limanowej 2015 – pokaz sztucznych ogni

22:15 – dyskoteka

 

Imprezy towarzyszące:

VII bieg osiedlowy na 1 milę

Jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Limanowej jest VII Bieg Osiedlowy na 1 milę. Odbędzie się 26 lipca o godz. 11:00 w Parku Miejskim.

Wyścig ten jest skierowany głównie do dzieci i młodzieży i odbywa się na trzech dystansach:

  • 16 metrów dla najmłodszych,

  • tzw. Mini Mila 160 metrów,

  • 1 mila ang. - 1 km 600 m.

Informacje na temat zgłoszeń na stronie www.forrest-limanowa.pl.

 

Wystawa prac artystów z Limanowej i okolic w Miejskiej Galerii Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

"Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia" - Albert Einstein. Te słowa będą mottem wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu Oddział w Limanowej, którą można będzie zwiedzić podczas Dni Limanowej 25 lipca 2015 w godzinach od 8:00-16:00 w Miejskiej Galerii Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Na wystawie prezentować będą swoje prace artyści z Limanowej i okolic reprezentujący różne formy sztuki m.in malarstwo, rysunek, rzeźbę, rękodzieło.

 

 

Jak co roku Dniom Limanowej towarzyszyć będą wesołe miasteczko, stoiska rękodzieła, gastronomia, stoiska handlowe, atrakcje dla dzieci oraz wiele, wiele innych, w tym po raz pierwszy paintball laserowy.

 

Dni Limanowej 2015 poprowadzi Marian Wójtowicz.

 

ORGANIZATOR:

LIMANOWSKI DOM KULTURY

BURMISTRZ MIASTA LIMANOWA

 

Sponsorami imprezy są: ELEKTRET Centrum Elektryczne, INSTAL-MET, SPAR, GOLD DROP, Firma Budowlana GURGUL, UCHACZ, LIMDROG, Przedsiębiorstwo WOD-KAN-MEL.

 

Patronat Medialny nad imprezą objęli: radio RDN Nowy Sącz, portal limanowa.in, Gazeta Krakowska, TV 28, portal mlimanowa.pl.

 

Ostatni weekend lipca zbliża się wielkimi krokami!

 

Zapraszamy!

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy