bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2018!


Zakończyły się Dni Limanowej 2018.  Za nami dwa dni wypełnione dobrą zabawą, muzyką, spotkaniami, uśmiechami i przychylną pogodą!W sobotnie popołudnie plac przed LDK wypełniły tłumy Limanowian. Doda & Virgin nie zawiedli i zrobili na scenie i poza nią  prawdziwy show. Była pirotechnika, zmiany strojów, wszystkie stare i nowe przeboje śpiewane razem z publicznością.Przed Dodą i zespołem Virgin na scenie wystąpiły seniorki z Senior Wigor oraz laureatki IX Limanowskiego Talent Show w ramach koncertu „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę” VII edycja z Mirosławem Witkowskim na czele, który przede wszystkim opierał się na pieśniach patriotycznych w związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Po koncercie wręczono nagrody dla laureatek IX Limanowskiego Talent Show.Trombici rozpoczęli część oficjalną. Krótkie powitania ze sceny padły ze strony gości z miast partnerskich Limanowej. Wolfganga Grube – burmistrza gminy Wathlingen (Niemcy), Andrzeja Kulczyńskiego – burmistrza miasta Truskawiec (Ukraina) razem z zastępcą Oleną Petranycz, Jozefa Simeky – zastępcy burmistrza miasta Dolny Kubin, Juhasza Zoltana - burmistrza miasta Nagykallo (Węgry) oraz burmistrza Miasta Limanowa i Przewodniczącej Rady Limanowa. Wręczono również tytuły i odznaczenia.
Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk został odznacozny tytułem i medalem „ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA”. Tytuł, stosowną uchwałą, przyznała Rada Miasta Limanowa, a jego wręczenia dokonali Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz. Leszek Mordarski został odznaczony Srebrnym Krzyżem Małopolski Marszałka Województwa Małoplskiego. Krzyż wręczyli Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń.„No brothers” z charyzmatyczną wokalistką obdarzoną mocnym głosem, Bożeną  Górecką –Tokarczyk, zachwyciło publiczność żywiołowym występem przez kolejną godzinę do koncertu Dody&Virgin. Sobotni program zakończyła dyskoteka w klubowych rytmach.Niedziela rozpoczęła się programem dla najmłodszych „Klaun w balonie”, w trakcie którego dzieci razem z klaunem Feliksem przeżyły wielką wyprawę balonem. W przedstawienie byli zaangażowani wszyscy słuchacze, od najmłodszych po tych nieco starszych, co zaowocało wspólną zabawą i mónstwem śmiechu.O godz. 16:00 scena zadrżała od polek, krakowiaków, walców i sztajerków, a to wszystko w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Limanowianie” pod kierownictwem Jacka Smagi i w choreografii Iwony Gawlak.
Zaraz po ich występie na scenie zagościliśmy Panią Magdalenę Majewską-Fudałę, która zachęciła najmłodszych do wspólnego tańczenia, a także zabawy w konkursach ruchowych w autorskim programie animacyjnym.Koncert Orkiestry Dętej „Echo Podhala” otworzył wieczorną część koncertową. Orkiestra pod batutą Dyrektora Artystycznego Marka Michalika perfekcyjnie wykonała utwory marszowe.
Po występie orkiestry krótko scenę zajęły wokalistki „WOW’18” - wakacyjnego obozu wokalnego Marty Florek.Potem nadszedł czas na naszą muzykę – lachowskie granie w aranżacjach i wykonaniu dwóch zespołów Góralsi i Lachersi.  Oprócz żywiołowej muzyki , również w nowoczesnych aranżacjach, były wspólne śpiewy i tańce pod sceną, a owacjom i bisom nie było końca.Pokaz sztucznych ogni zakończył Dni Limanowej 2018.Do atrakcji Dni Limanowej zaliczyły się również wesołe miasteczko oraz gastronomia, które przez cały weekend przeżywały prawdziwe oblężenie miłośników dobrej zabawy oraz smacznego jedzenia.
Gospodarzem Dni Limanowej jak co roku byli: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa na czele z jej Przewodniczącą Jolantą Juszkiewicz.

Organizator wydarzenia, Limanowski Dom Kultury chciałby podziękować za pomoc:


Sponsorom:


Firmie Emiter
Firmie Uchacz
Firmie Gurgul

Portalowi internetowemu limanowa.in za patronat medialny.


Oraz:

OSP Limanowa
KP PSP Limanowa
Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej
Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej
Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotra Wyrwy
Firmie FISA


Zapraszamy za rok!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy