bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dzieci fetowały swoje święto w limanowskim parku


W niedzielę, 29 maja, od godz. 13:00, na scenie w Parku Miejskim w Limanowej trwały koncerty z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zorganizowane przez Limanowski Dom Kultury pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy. Dzieci nie tylko zaprezentowały swoje umiejętności, ale i mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji, które były dostępne w tym dniu na terenie parku.

 

 

Zabawa rozpoczęła się koncertem laureatów Dziecięcej Triady Artystycznej 2016, którzy w ten sposób chcieli złożyć życzenia wszystkim mamom, które obchodziły swoje święto zaledwie kilka dni wcześniej. Dzieci z limanowskich szkół i przedszkoli zaprezentowały się w tańcu, śpiewie, recytacji i sztuce aktorskiej. Na scenie wystąpiło ponad 100 dzieci, oprócz laureatów Triady również podopieczni Limanowskiego Domu Kultury z Dziecięcej grupy tańca nowoczesnego, zespołu „Avis” oraz teatru „Pierwsze koty za płoty”.

 

 

Po godzinie 14:00 nastąpiło rozdanie nagród głównych w tegorocznej Dziecięcej Triadzie Artystycznej. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz oraz Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdalena Szczygieł – Smaga wręczyli czeki w wysokości 500 zł dla Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, które zajęło I miejsce w kategorii Przedszkola oraz dla Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej, które zwyciężyło w kategorii Zespoły Szkół.

 

 

Na scenie w limanowskim parku zaprezentowali się również uczestnicy VII Limanowskiego Talent Show, którzy od godziny 16:00 walczyli o kwalifikację do finału, który odbędzie się 23 lipca podczas Dni Limanowej 2016. Protokół z niedzielnych eliminacji znajduje się na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/881/znamy-finalistow-vii-limanowskiego-talent-show

 

 

Dzień Dziecka jednak to przede wszystkim dobra zabawa i właśnie ta dobra zabawa czekała na wszystkie dzieci, które w niedzielne popołudnie odwiedziły limanowski park. Darmowe dmuchańce, karuzele, kule wodne, ścianka wspinaczkowa, deska surfingowa i lody, a także stoiska z zabawkami oraz mała gastronomia – to był dzień pełen atrakcji, który młodzi Limanowianie na pewno zapamiętają na długo.

 

 

Galeria zdjęć z wydarzenia na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/172/dzien-dziecka-w-limanowskim-parku-2016

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy