bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowa ponownie partnerem Festiwalu "Święto Dzieci Gór" - zapraszamy na jutrzejszy koncert do Parku Miejskiego


Limanowski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR - który odbędzie się 28 lipca o godz. 19:00 na scenie w Parku Miejskim.

 

Po kilku latach przerwy, Limanowa ponownie została partnerem festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR, organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. Festiwal jest miejscem spotkania dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych, gdzie - podczas wspólnej zabawy - zapoznają się one z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników. Uczestnikami ŚWIĘTA DZIECI GÓR są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów.  

 

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 23-29 lipca. Wszystko rozpocznie pełen muzyki, śpiewu, tańca i kolorów korowód zabytkowymi ulicami Nowego Sącza. To właśnie podczas tego jakże barwnego przejścia zaczyna dziać się magia. Dzieci z różnych stron świata, często po raz pierwszy, stają przed oklaskującą je sądecką publicznością, prezentując zalążek tego co zobaczymy podczas koncertu otwarcia. Inauguracja Festiwalu odbędzie się wczesnym wieczorem w pięknej scenerii nowosądeckiego Amfiteatru Parku Strzeleckiego, gdzie występujący zostaną oficjalnie przywitani i zaprezentują fragmenty występów przygotowanych na dni narodowe.

Przez siedem festiwalowych dni dzieci razem mieszkają, koncertują, jeżdżą na wycieczki. Na koncert finałowy przygotowują wspólny program, w którym z elementów kultur i obyczajów poszczególnych narodów powstaje nowa jakość. Taki sposób realizacji Festiwalu pozwala dzieciom odnaleźć własny język komunikacji, dzięki któremu znikają obawy przed „innością”, a naturalna każdemu człowiekowi nieufność do wszystkiego co obce i niezrozumiałe zamienia się w akceptację tejże „inności” i w konsekwencji w przyjaźń rozwijającą się w późniejszych kontaktach. Łącznie w imprezie uczestniczy ok. 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

W trakcie trwania Festiwalu odbędzie się również wiele wydarzeń towarzyszących. Dzieci będą koncertować na estradach plenerowych w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy oraz Limanowej. Organizatorzy zaproszą także do udziału w warsztatach oraz w kiermaszu twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego, a wszystko to okraszone zostanie specjalnie przygotowanymi na to wydarzenie wystawami.

 

28 lipca, o godz. 19:00, na scenie w Parku Miejskim wystąpią zespoły: JAMBO KIDS PRODUCTION z Nairobi w Kenii oraz MAŁY ZBÓJNIECEK z Zębu w Polsce.

 

A w roli gospodarza wystąpią dzieci z Dziecięcej Grupy Zespołu Regionalnego "Limanowianie".

 

 

Wstęp na wydarzenie WOLNY.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy