bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Spotkania śpiewających dzieci" wyłoniły najlepszych wokalistów - za nami drugi etap TRIADY 2024


W dniu dzisiejszym, tj. 9 kwietnia, zakończyły się zmagania w II etapie tegorocznej edycji cyklu konkursów pod wspólnym tytułem DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa, a organizowany jest przez Limanowski Dom Kultury od wielu już lat.


Od godz. 10:00, w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, odbywały się przesłuchania uczestników Spotkań Śpiewających Dzieci. Na scenie pojawiło się ponad 100 osób, które zaprezentowały wiele znanych utworów z repertuaru piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jury konkursu po raz kolejny podkreśliła bardzo wysoki i wyrównany poziom występów, a także wyraziła uznanie dla nauczycieli i rodziców, którzy przygotowywali dzieci do konkursu, a także radość z faktu, że tak wiele talentów znajduje się na terenie naszego miasta.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym etapie konkursu tj. w Prezentacjach Artystycznych, które odbędą się 23 kwietnia br. (wtorek) w sali widowiskowej od godz. 10:00.

 

Dziękujemy Komisji Artystycznej za wnikliwą ocenę i analizę wszystkich występów, a także sponsorom za wsparcie wydarzenia.

 

Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

 

Sponsorami Dziecięcej Triady Artystycznej 2024 są:

  • radni Miasta Limanowa: Walenty Rusin, Wiesław Sędzik, Adam Dębski, Stanisław Orzechowski, Leszek Mordarski, Jan Winiewski, Karol Ficoń, Adam Król
  • FHU Wójs/DWGSM
  • Sklep GOL
  • Sklep Kajet
  • Cukiernia i Piekarnia "Szarotka"
  • Sala zabaw Smykolandia
  • Sklep "Silla" przy ul. Krakowskiej 26 w Limanowej

 

Poniżej publikujemy protokół dzisiejszego etapu, podsumowanie w punktacji generalniej Triady po dwóch etapach, a galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

 

PROTOKÓŁ
SPOTKAŃ ŚPIEWAJĄCYCH DZIECI,
które odbyły się w Limanowskim Domu Kultury dnia 9 kwietnia 2024 r.
DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA 2024
pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa

 

Komisja w Składzie:
    - Teresa Staśko – nauczycielka w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Limanowej, dyrygent Chóru Męskiego przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej  w Limanowej
    - Joanna Drąg – wokalistka, Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Edukacji Muzycznej
    - Joanna Ligas-Twaróg – wokalistka, wiolonczelistka, animator kultury w Limanowskim Domu Kultury, laureatka wielu konkursów wokalnych na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim
    - Krzysztof Madziar – dyrygent, aranżer i teoretyk muzyki. Muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Nauczyciel w Szkole Muzycznej I st. w Łącku i Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. Od 2023 dyrygent Orkiestry Dętej "Echo Podhala".

po wysłuchaniu 45 punktów programu w czterech kategoriach wiekowych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W KATEGORII I – przedszkole, klasa „0”

SOLIŚCI:
I miejsce otrzymuje Maria Skrzekut z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej.
II miejsce ex aequo otrzymują Magdalena Tąta z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej oraz Iga Skrzekut z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Franciszek Golonka z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej oraz Beniamin Dutka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej  - oddział przedszkolny.
Wyróżnienia otrzymują Jagoda Sowa z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Anna Młynarczyk  z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Kinga Szewczyk z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej, Anna Ociepka z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej, Nina Trzópek z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej, Michał Bednarczyk z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. Reymonta 1    w Limanowej, Aleksandra Szumilas z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. B. Czecha 3 w Limanowej oraz Julia Wojcieszak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej  - oddział przedszkolny.

ZESPOŁY i DUETY:
I miejsce ex aequo otrzymują zespół „Stokroteczki” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej oraz zespół „Wesołe Nutki” z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje zespół „Rozśpiewane Sówki” z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują zespół „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola im. bp Piotra Bednarczyka w Limanowej oraz zespół „Trio z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej  - oddział przedszkolny.
Wyróżnienia otrzymują zespół „Zwinne Sówki” z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej, Sówkowy duet z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej, zespół „Biedronki z Reymonta” z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. Reymonta 1 w Limanowej oraz zespół „Promyczki” z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. B. Czecha 3 w Limanowej.

 

W KATEGORII II – I-III klasa szkoły podstawowej

SOLIŚCI:
I miejsce ex aequo otrzymują Maria Krzywdzińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej oraz Alicja Tabor ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Anna Zimniewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.
III miejsce otrzymuje Amelia Szewczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Karolina Gurba z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Emilia Kamińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej, Daria Kutwa ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz Karolina Kociołek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.

ZESPOŁY i DUETY:
I miejsce otrzymuje zespół „Wesoła Gromadka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsca nie przyznano.
III miejsce ex aequo otrzymują zespół „Odważne Jedyneczki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej oraz zespół „Łapki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.
Wyróżnienie otrzymuje „Kolorowy Duet” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.


W KATEGORII III – IV-VI klasa szkoły podstawowej

SOLIŚCI:

I miejsce otrzymuje Milena Kęska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Dorota Ryś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej.
III miejsce otrzymuje Sonia Janik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.
Wyróżnienie otrzymują Hanna Golonka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej, Amelia Chudy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej, Antonina Zawada z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej oraz Hanna Bukowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

ZESPOŁY i DUETY:

I miejsca nie przyznano.
II miejsce otrzymuje duet: Milena Piech i Milena Mamak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.


W KATEGORII IV – VII i VIII klasa szkoły podstawowej

SOLIŚCI:

I i II miejsca nie przyznano.
III miejsce otrzymuje Jolanta Ryś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej.
Wyróżnienie otrzymują Laura Lis ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej oraz Jan Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki, a także słodki poczęstunek. Za uzyskanie pierwszych miejsc oraz wyróżnień laureaci otrzymali nagrody rzeczowe              i dyplomy.


Na tym protokół zakończono i podpisano.

 

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy