bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" - 27 sierpnia zapraszamy do Parku Miejskiego w Limanowej


Miasto Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", który odbędzie się 27 sierpnia na scenie muszli koncertowej w Parku Miejskim w Limanowej.

 

Wzorem lat ubiegłych w trakcie wydarzenia prezentowana i promowana jest kultura, folklor oraz uroki regionu. Odbywają się koncerty zespołów regionalnych, kapel, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy oraz zabawy dla dzieci. Prezentowany jest również folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne.

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy 2023 – 102 Wyspy Beskidu Wyspowego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Gościnna”.

Od godz. 15:00 w Parku Miejskim będzie można korzystać z dodatkowych atrakcji m. in. zabaw dla dzieci czy stoisk regionalnych natomiast od godz. 15:30 na scenie będą się prezentować zespoły regionalne oraz młodzieżowe z okolic Limanowej.

 

Szczegółowy program wydarzenia:
15:00 - otwarcie kiermaszu produktów regionalnych, stoisk degustacyjnych KGW oraz zabaw dla dzieci
15:30 - występ Zespołu Tradycja z Męciny
15:50 - rozpoczęcie
16:00 - występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej
16:20 - występ Grupy Dziecięcej Zespołu Regionalnego "Limanowianie"
16:40 - występ Zespołu Śwarne Zgrajca
16:50 - występ Kapeli Gorsety
17:20 - zabawy i animacje dla dzieci
18:00 - występ Zespołu Regionalnego „Słopniczanie”
18:30 - występ Zespołu Regionalnego LIMANOWIANIE im. Ludwika Mordarskiego
19:00 - występ Zespołu SENSI.
Zespół SENSI to młodzi i uzdolnieni muzycy. Zespół powstał w 2014 roku i od tej pory prężnie rozwija swoją działalność muzyczną. Wysoki poziom artystyczny pozwolił zespołowi na zdobycie większego grona odbiorców. Kolejne lata to dalszy rozwój zespołu. W 2019 roku powstały dwa pierwsze teledyski do coverów piosenek "Co za noc" oraz "Ciupazecka". W skład zespołu wchodzi sześciu muzyków, dla których najważniejszą wartością jest zapewnienie najwyższej jakości obsługi imprez. Mimo młodego wieku szybko nabrali doświadczenia zapewniając profesjonalną oprawę muzyczną wielu wydarzeń.

 


Ponadto będzie możliwość spróbowania regionalnych potraw i przysmaków dzięki Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Lipowego, Sowlin, Męciny i Starej Wsi I, a także odwiedzenia stoisk lokalnych artystów i stoiska pszczelarskiego z miodami "Pasieka Pszczółka".


Na najmłodszych czekać będą animacje, dmuchańce, zabawy oraz konkursy z nagrodami!

 

WSTĘP WOLNY!

 

ZAPRASZAMY!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy