bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Kalendarium

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych - CASTING. Poczekalnia

8 marca o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl "CASTING. Poczekalnia".

To historia o dwóch nieudacznikach, którzy czekają na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy, szansą na uwielbienie tłumów.
Jednak wiadomo, jak to w życiu bywa, nic nie jest za darmo. Na odmianę trzeba sobie zasłużyć, przychylnemu losowi należy pomóc, dać mu szansę. Bohaterowie tej komedii dają tę szansę losowi co i rusz, wielokrotnie, w koło Macieju i wciąż od nowa. Jest to syzyfowa praca, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana… Odmiana wciąż nie przychodzi. Dlaczego? Przecież spełniają oni wszystkie warunki ludzi sukcesu:
- są stosunkowo młodzi,
- mają talent,
- zapał,
- zamiłowanie do swojego zawodu,
- mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie... regionalnym, wielu ludzi zna ich... z widzenia,
- są poważani na skalę... na niedużą skalę, co środę wypełniają kupon lotto i czasami trafiają… trójkę.

Dziś jest jednak dzień, kiedy los się odwróci, kiedy przyjdzie wreszcie ta szczęśliwa karta, kiedy drzwi do raju owszem zatrzasną się, ale za plecami. Szczęście jest tuż, tuż... wreszcie koniec czekania. Tylko czy los da im tę szansę na lepsze jutro w życiu… Aktora?

„Casting. Poczekalnia” to przewrotna historia dwóch bohaterów, którzy są przyjaciółmi, rywalami, aktorami, mężami tej samej kobiety. Jest to z założeń autora, polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach.

Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora. Jest śmiesznie, ale momentami gorzko. Pojawia się żal i współczucie.

„Casting. Poczekalnia” to komediodramat w najlepszym polskim wydaniu.


Autor : Maciej Kowalewski
Rezyseria : Jakub Wons
Muzyka : Szymon Suchoń
Obsada : Sebastian Cybulski, Andrzej Popiel

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

CENA BILETÓW: 20 zł

Karnet na wszystkie spektakle – 40 złotych


Zapraszamy !

Bilety do nabycia w siedzibie kina KLAPS przy ul. Łososińskiej 23 (budynek OSP Łososina Górna), w godzinach pracy kasy kina oraz na stronie https://www.ldk.limanowa.pl/kino#576
Karnety do nabycia tylko w Kasie Kina KLAPS.


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez macrovector - pl.freepik.com oraz Ramka plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy