bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Azyl” i „Ozzy” od 7 kwietnia w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia prawdziwej historii z czasów II wojny światowej oraz animacji dla całej rodziny. „Azyl” i „Ozzy” od 7 kwietnia w kinie Klaps.


„Azyl” to niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę w wojennej Warszawie. Film powstał na podstawie książki „Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO”.

Rzecz dzieje się w Polsce, w chwili wybuchu II wojny światowej. Antonina (Jessica Chastain) i jej mąż, dr Jan Żabiński (laureat Europejskiej Nagrody Filmowej Johan Heldenbergh), opiekują się warszawskim Ogrodem Zoologicznym, którego on jest dyrektorem. Stanowią oddane sobie, kochające się małżeństwo.

Antonina każdego dnia otwiera bramy ogrodu, serdecznie witając gości…
…aż nadchodzi dramatyczny czas wojny. Od jej wybuchu Żabińscy muszą konsultować wszystkie decyzje dotyczące zoo z Lutzem Heckiem (nominowany do Złotego Globu Daniel Brühl), niemieckim zoologiem, autorem selektywnego programu hodowlanego, w czasie wojny – żołnierzem.
Antonina i Jan szybko zaczynają współpracę z Ruchem Oporu, odkrywając, że skomplikowana architektura opuszczonego przez zwierzęta Ogrodu Zoologicznego, z jego tunelami i przejściami, doskonale nadaje się do sekretnego ukrywania ocalonych. Narażając życie i bezpieczeństwo rodziny, Żabińscy potajemnie wywożą z warszawskiego getta Żydów, którzy znajdują schronienie w zoo.

Film będzie dostępny z dubbingiem i napisami.
 

Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczynie się wielka zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych, Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni.

"Ozzy" to wciągająca opowieść o pokonywaniu wewnętrznych barier. O tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć. I że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy