bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Balet Bolshoi na ekranie kina Klaps – zapraszamy na transmisje przedstawień z Moskwy!


Limanowski Dom Kultury i Kino Klaps zapraszają na cykl transmisji i retransmisji przedstawień baletowych z moskiewskiego teatru Bolshoi.

 

W ramach cyklu zaplanowane są 4 pokazy, a rozpocznie go retransmisja "Klejnotów", którą będzie można obejrzeć 22 listopada o godz. 16:00 w sali widowiskowej LDK.

 

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy baletomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych.

 

Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku, gdy Moskwa znów stała się stolicą państwa i ośrodkiem władzy, Teatr Bolszoj rozkwitł i stał się wizytówką całej radzieckiej sztuki baletowej. Tu jaśniały talenty Galiny Ułanowej, Mai Plisieckiej, Jekateriny Maksimowej, Władimira Wasiliewa czy Irka Muchamiedowa. Również dziś wirtuozeria zespołu i solistów stoi na najwyższym poziomie i jest wzorem do naśladowania dla innych kompanii baletowych na całym świecie.

 

 

PROGRAM POKAZÓW:

22.11, godz. 16:00 – KLEJNOTY
20.12, godz. 15:45 – DZIADEK DO ORZECHÓW

24.01, godz. 15:45 – POSKROMIENIE ZŁOŚNICY (NA ŻYWO)

10.04, godz. 16:45 – DON KICHOT (NA ŻYWO)

 

Bilety w cenie:

normalny: 35 zł

ulgowy: 30 zł

grupowy: 25 zł (liczony od 4 osób)

karnet na wszystkie spektakle: 80 zł

do nabycia w kasie kina.

 


ZAPRASZAMY!

Partnerzy