bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Biała jak mleko, czerwona jak krew”, „Dom” i „Gunman: Odkupienie” w kinie Klaps od 24 kwietnia


Kino Klaps zaprasza na najnowsze premiery, które już od najbliższego piątku będzie można obejrzeć na ekranie limanowskiego kina. „Biała jak mleko, czerwona jak krew”, „Dom” i „Gunman: Odkupienie” to propozycje na najbliższy tydzień.

 

Biała jak mleko, czerwona jak krew” to włoski melodramat młodzieżowy, o miłości w obliczu śmierci. Recenzje zgodnie twierdzą, że film ten jest pozbawiony pretensjonalności i świetnie zgrywa się z gustami współczesnych młodych ludzi.

Leo ma szesnaście lat. Dla niego życie ma tylko dwa kolory: biały i czerwony. Chłopak kocha grać w piłkę nożną, słucha muzyki na cały regulator i stara się o niczym nie myśleć. Lubi szkołę, ale tylko w godzinach popołudniowych, gdy nie ma w niej nauczycieli. Kolor biały jest dla niego absolutną pustką. Czerwony to krew pulsująca w żyłach przed meczem. To też kolor włosów Beatrice, dziewczyny jego marzeń. Niestety, dziewczyna zdaje się nawet nie zauważać jego istnienia. Leo dowiaduje się, że Beatrice jest chora na białaczkę. Biel walczy z czerwienią. Choroba z życiem.


Chłopak postanawia zrobić co w jego mocy, aby uratować ukochaną. Ale czy nie jest za późno?

 

 

Kiedy Och, uroczy przybysz z innej planety, trafia na Ziemię i ucieka przed swoimi rodakami, nawiązuje przyjaźń z Tip, która przeżywa własną przygodę. Dzięki niej Och uświadamia sobie, że nie ma nic złego w byciu innym i każdy popełnia błędy. To właśnie sedno historii jaką będzie można obejrzeć w najnowszej animacji DreamWorks „Dom”.

Początkowo Tip i Och podchodzą do siebie z dystansem, ale im bliżej się poznają, tym bardziej upewniają się, że wiele ich łączy. Życie bywa zaskakujące i nigdy nie wiemy, z kim i dlaczego połączy nas wieloletnia przyjaźń. Reżyser Tim Johnson mówi, że to pierwsza post-apokaliptyczna, kosmiczna i animowana komedia o przyjaźni i podróży. Przede wszystkim to historia o bohaterach, którzy nie pasują do swoich światów, ale dzięki rodzącej się przyjaźni odkrywają, czym są akceptacja i bycie sobą. „To film o przyjaźni, zderzeniu różnych kultur, zrozumieniu i poszanowaniu inności.” - dodaje Johnson.

 


 

Gunman: Odkupienie” to rozgrywający się w różnych zakątkach globu ekscytujący thriller, w którym główną rolę zagrał nagrodzony dwukrotnie Oscarem Sean Penn. Jego bohater to Jim Terrier, były członek amerykańskich służb specjalnych, który zostaje zdradzony przez wszechpotężną organizację, dla której niegdyś pracował. Zmuszony do podjęcia śmiertelnie niebezpiecznej gry w kotka i myszkę z ludźmi, którzy nie przejawiają żadnych skrupułów, Jim musi stać się ponownie maszyną do zabijania, by ochronić siebie i bliskie jego sercu osoby.

Na drugim planie Penna wspierają Javier Bardem, Idris Elba, Ray Winstone, Mark Rylance oraz Jasmine Trinca.

 


 

Zapraszamy!

 

 

Szczegółowy repertuar oraz filmowe zapowiedzi na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy