bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Makbet” od 11 grudnia w kinie Klaps


Makbet” od 11 grudnia w kinie Klaps

 

Kino Klaps w Limanowej zaprasza na ponadczasową opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. „Makbet” z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych już od najbliższego piątku w kinie Klaps.

 

Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

 

Krytycy filmowi z całego świata, którzy widzieli film na festiwalu w Cannes, znajdują w obrazie Kurzela liczne odniesienia do współczesnych superprodukcji. „To nie jest tradycyjny sceniczny Makbet zamknięty w ciasnych wnętrzach. Przestrzenie, w których rozgrywa się akcja, przypominają raczej Śródziemie z Władcy pierścieni Petera Jacksona.” – napisał Peter Bradshaw, dziennikarz The Guardian. „Porównania z serialem Gra o tron są nieuniknione” – zauważa Leslie Felperin z Hollywood Reporter. „Justin Kurzel filtruje tragedię Szekspira o morderczej żądzy władzy przez swoją zdecydowanie współczesną wrażliwość filmową“.


 

Serdecznie zapraszamy do ponownego spotkania z ponadczasowym dziełem Szekspira.


 

Partnerzy