bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Pożegnania” – 15 listopada w Kinie Konesera


W najbliższy piątek przenosimy się do Japonii. Trzeci seans w ramach Kina Konesera, który odbędzie się 15 listopada, o godzinie 18.00, będzie pokazem filmu „Pożegnania” w reżyserii Yôjirô Takity.

Zdolny wiolonczelista Daigo Kobayashi (Masahiro Motoki) traci pracę, gdy rozwiązuje się jego orkiestra. Postanawia wraz z żoną (Ryoko Hirosue) powrócić do rodzinnego miasteczka i tam poszukać dla siebie nowej pracy i nowego życia. Odpowiada na ogłoszenie zatytułowane „Okuribito” (ang. „Departures") w nadziei na pracę w agencji turystycznej. Kiedy się jednak okazuje, że jest to praca w domu pogrzebowym, Daigo zostaje tzw. „nokanshi" (osobą, która składa ciało zmarłego do trumny). Choć całe jego otoczenie patrzy raczej niechętnie na nową pracę Daigo, on odnajduje się w nowej roli strażnika bram życia i śmierci, pośrednika i przewodnika ku zaświatom. Jednocześnie paradoksalnie uczy się odkrywać radość i piękno życia. Roger Ebert z „Chicago Sun-Times” tak pisze o filmie „Pożegnania”:  Reżyser Yojiro Takita i dyrektor castingu - Takefumi Yoshikawa, przeszli samych siebie. Do filmu rozpisanego na cztery główne role, dobrali aktorów, których twarze są tak pełne wyrazu i człowieczeństwa, że uosabiają wszystko, co „Pożegnania” chciałyby na ten temat opowiedzieć. Muzyka jest kojąca i sentymentalna, zdjęcia  perfekcyjne, a sam film niebywale wciągający. Serdecznie zapraszamy wszystkich kinomanów na to wzruszające filmowe odkrycie.  

Szczegółowe informacje na temat repertuaru na plakacie oraz na stronie internetowej Kina Klaps i oficjalnym fanpage’u kina na www.fb.com/KlapsLimanowa.  

Cena biletu – 10 zł

Cena karnetu – 58 zł

Bilety do nabycia w Kasie Kina Klaps od poniedziałku do niedzieli w godzinach:  16:00 – 21:00.

Więcej informacji pod telefonem: 501423775

Partnerzy