bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps – „Apartament” na ekranie od 15 maja!


W najbliższy weekend, do kin w całej Polsce wchodzi najnowszy dokument opowiadający o życiu Jana Pawła II „Apartament”. Kino Klaps serdecznie zaprasza na 80 min niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnych spotkań i podróży papieża Polaka. Pierwszy seans 15 maja o godz. 14:30.
 
„Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. Usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski.
 
Dziennikarz i współautor scenariusza Marek Zając podkreśla, że „w tym filmie nie chodzi o podglądactwo”. Możemy za to zobaczyć w nim świętość, serdeczność i pokorę Jana Pawła II w normalności, codziennych sytuacjach.
 
„(…) ta osobista opowieść o Janie Pawle II pomoże jeszcze raz odkryć prostotę i duchowe piękno człowieka, który całkowicie zaufał Bogu i powierzył mu swój los prowadząc Kościół po wzburzonych falach XX wieku” – kard. Stanisław Dziwisz.
 
Zapraszamy!
 

Partnerzy