bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w Kinie Klaps - "Fantastyczne zwierzęta 2: zbrodnie Grindelwalda" od 16 listopada!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia kolejnej części filmu z serii filmowej opartej na książce Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć autorstwa J.K. Rowling. Tym razem główni bohaterowie u boku Albusa Dumbledore’a zmierzą się w walce z tytułowym Grindelwaldem. Premiera "Fantastyczne zwierzęta – zbrodnie Grindelwalda” od 16 listopada na ekranie polskich kin również kina Klaps.
 
Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Historia będzie rozgrywała się nie tylko w Nowym Jorku i Londynie, ale też w Paryżu. W filmie będzie można znaleźć kilka odniesień do serii o Harrym Potterze. Poznamy kilku magicznych łowców nagród, w tym starszego brata Newta, wrócimy do amerykańskiego odpowiednika Ministerstwa Magii, a także odwiedzimy magiczny cyrk.

Autorką scenariusza jest J.K. Rowling, która będzie także jednym z producentów. Za kamerą stanął David Yates, dla którego był to szósty film w świecie czarodziejów i mugoli. Do Eddiego Redmayne'a i Johnny'ego Deppa dołączyła Jude Law jako Dumbledore, Zoë Kravitz jako Leta Lestrange – kobieta z przeszłości Newta – oraz Callum Turner jako Tezeusz Skamander. Powrócili także Katherine Waterston i Alison Sudol jako Tina i Queenie Goldstein, Dan Fogler w roli Jacoba Kowalskiego oraz Ezra Miller, który powróci jako Credence.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy