bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Syn Boży” w kinie Klaps od 11 kwietnia


Zbliża się Wielki Tydzień. Na ten szczególny okres w ciągu roku przygotowaliśmy dla państwa najnowszy film opowiadający o życiu i działalności Jezusa – „Syn Boży”.

10 lat po historycznym sukcesie „Pasji” Mela Gibsona (3,5 miliona widzów w Polsce), nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu „Biblia”, w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w „Dotyku anioła” Romę Downey. Przejmującą muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, uhonorowany Oscarem twórca kompozycji do „Zniewolonego. 12 Years a Slave”, „Incepcji”, „Gladiatora” i „Króla Lwa”.

Premiera „Syna Bożego” stanowi kulminację niezwykłej, trwającej cztery i pół roku podróży aktorki/producentki Romy Downey i producenta Marka Burnetta. Fenomenalny sukces stworzonego przez nich serialu telewizyjnego „Biblia” zapewnił im wiele satysfakcji oraz szczęśliwych chwil, jednakże dopiero zdali sobie dość szybko sprawę, że największe wyzwanie ich dotychczasowych karier dopiero na nich czeka. Dla duetu producentów przeniesienie na ekran kinowy historii życia Jezusa wiązało się zarówno z wielką odpowiedzialnością, jak i ogromną radością, która wypełniała ich serca przy pracy nad kolejnymi fazami projektu, a także planowania dystrybucji tak wielkiego wydarzenia filmowego. „Podeszliśmy do Biblii oraz Syna Bożego z jednakową pasją”, wyznaje Downey, dla której sama tylko możliwość stworzenia obrazu, który będzie łączył tak wielu ludzi, była wystarczająca nagrodą. „Opowieść o Jezusie ma w sobie niesamowitą moc, która na dużym ekranie zostanie dodatkowo spotęgowana i poruszy wszystkich widzów”, dodaje Burnett. „Ta historia zasługiwała na tak wyjątkowe doświadczenie kinowe”.

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.

Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy